Sari la conținut
FirmoscopFirmePrahova › EMPI SRL

EMPI SRL

Înființată în 2004 · 22 ani vechime · Orş. Comarnic
CUI 16288512 · J29/664/2004
Fără probleme găsite Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire EMPI SRL
Cod fiscal (CIF) RO16288512
Nr. Reg. Comerțului J29/664/2004
Sediu social Str. GILMEI nr. 13, Orş. Comarnic, jud. PRAHOVA, 105700
Telefon 0722305401

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

SAVU IULIAN ORLANDO · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareRELUARE ACTIVITATE din data 05.11.2010
CAEN0210 · Silvicultură și alte activități forestiere
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută EMPI SRL după CUI 16288512 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
655.994 lei
-1.0% vs 2024
Profit net 2025
295.857 lei
+1.8% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă45.1%
Față de sectorpeste 91% din sector · în primele 10% din sector

Comparat cu 384 de firme din Fabricarea altor articole din metal n.c.a. care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 6,8%.

Datorii / capital0.1×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 9.776 lei20142015: 44.983 lei20152016: 59.235 lei20162017: 759.118 lei20172018: 679.532 lei20182019: 865.299 lei20192020: 329.493 lei20202021: 258.481 lei20212022: 419.491 lei20222023: 358.834 lei20232024: 665.124 lei20242025: 655.994 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 655.994 lei 295.857 lei
2024 665.124 lei 290.492 lei
2023 358.834 lei 132.294 lei
2022 419.491 lei 135.848 lei
2021 258.481 lei 101.429 lei
2020 329.493 lei 106.480 lei 1
2019 865.299 lei 193.141 lei 1
2018 679.532 lei 256.709 lei 1
2017 759.118 lei 165.146 lei 1
2016 59.235 lei 6.407 lei
2015 44.983 lei -7.262 lei
2014 9.776 lei -3.676 lei 0
2013 0 lei -9.387 lei 0
2012 131.503 lei 22.684 lei 0
2011 286.145 lei 80.261 lei
2010 43.360 lei 6.788 lei
2009 -1.042 lei
2008 -426 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 17 zile−214 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 24 zile−41 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 45,1%+1,43 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 7,59%−43,93 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 13,17×+11,23 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,08×−0,98 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 73,61%+0,36 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 74,04%+38,53 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 100,58%+52,1 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 1,64×+0,83 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 10,28×+1,64 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 35 zile−7 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 104,18%+3,76 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 392 din 880 firme active cu bilanț depus (CAEN 0210)
Vechime relativămai veche decât 85% dintre cele 1.573 firme active din sector
SectorCAEN 0210 · Silvicultură și alte activități forestiere →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru EMPI SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți EMPI SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru EMPI SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

EMPI SRL, cu sediul în Orş. Comarnic, are codul unic de înregistrare (CUI) 16288512, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J29/664/2004. Firma a fost înființată la data de 30 martie 2004 și are ca obiect principal de activitate Silvicultură și alte activități forestiere (CAEN 0210).

La ultima verificare, EMPI SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 655.994 lei și un rezultat net de 295.857 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are EMPI SRL?

EMPI SRL (CUI 16288512) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă EMPI SRL în sectorul său?

EMPI SRL ocupă locul 392 din 880 firme active cu bilanț depus în CAEN 0210 (Silvicultură și alte activități forestiere), după cifra de afaceri.

Cât de veche este EMPI SRL față de firmele din același domeniu?

EMPI SRL este mai veche decât 85% dintre cele 1.573 firme active cu CAEN 0210.

Este EMPI SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare EMPI SRL (CUI 16288512) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este EMPI SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, EMPI SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în EMPI SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru EMPI SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este EMPI SRL plătitoare de TVA?

Da, EMPI SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a EMPI SRL?

În anul 2025, EMPI SRL a raportat o cifră de afaceri de 655.994 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu EMPI SRL?

Firmoscop analizează EMPI SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Prahova

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Prahova

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.