Sari la conținut
FirmoscopFirmeMureș › LANSERV SRL

LANSERV SRL

Înființată în 2004 · 22 ani vechime · Mun. Târgu Mureş
CUI 16294310 · J2004000545262
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire LANSERV SRL
Cod fiscal (CIF) RO16294310
Nr. Reg. Comerțului J2004000545262
Sediu social Bld. Pandurilor nr. 83, ap. 6, Mun. Târgu Mureş, 540502
Telefon 0745423165

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

CAMPEAN IOAN FLORIN · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 30.03.2004
CAEN9510 · Repararea și întreținerea calculatoarelor și a echipamentelor de comunicații
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută LANSERV SRL după CUI 16294310 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
1.056.760 lei
-8.0% vs 2024
Profit net 2025
297.615 lei
-6.6% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă28.2%
Față de sectorpeste 71% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 1.903 de firme din Repararea și întreținerea calculatoarelor și a echipamentelor de comunicații care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 13,9%.

Mărime față de sector2 angajați · peste 75% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 1.802 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.8×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 290.428 lei20142015: 439.116 lei20152016: 514.630 lei20162017: 465.403 lei20172018: 590.522 lei20182019: 685.583 lei20192020: 699.674 lei20202021: 830.412 lei20212022: 843.016 lei20222023: 1.009.918 lei20232024: 1.147.860 lei20242025: 1.056.760 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 1.056.760 lei 297.615 lei 2
2024 1.147.860 lei 318.627 lei 2
2023 1.009.918 lei 318.201 lei 2
2022 843.016 lei 230.300 lei 2
2021 830.412 lei 199.843 lei 2
2020 699.674 lei 129.837 lei 2
2019 685.583 lei 122.227 lei 2
2018 590.522 lei 117.619 lei 2
2017 465.403 lei 119.516 lei 1
2016 514.630 lei 118.858 lei 2
2015 439.116 lei 102.319 lei 2
2014 290.428 lei 46.324 lei 2
2013 229.581 lei 31.897 lei 2
2012 210.413 lei 23.343 lei 2
2011 216.791 lei 37.056 lei 2
2010 161.666 lei 12.909 lei 1
2009 178.228 lei -51.365 lei 1
2008 271.524 lei 329 lei 2

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 79 zile−2 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 124 zile+5 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 28,16%+0,4 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 44,02%−0,86 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,27× active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,77× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 99,92% profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 57,36%+1,27 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 57,41%+1,28 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 528.380 lei−45.550 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 2,04× cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 121,65×+7,37 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 3 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 45,02%+1,92 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 181 din 1.579 firme active cu bilanț depus (CAEN 9510)
Vechime relativămai veche decât 87% dintre cele 2.155 firme active din sector
SectorCAEN 9510 · Repararea și întreținerea calculatoarelor și a echipamentelor de comunicații →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)8
Valoare totală (2024–2026)46.356 lei

Cumpărători: INSPECTORATUL TERITORIAL DE MUNCA MURES

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru LANSERV SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți LANSERV SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru LANSERV SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

LANSERV SRL, cu sediul în Mun. Târgu Mureş, are codul unic de înregistrare (CUI) 16294310, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2004000545262. Firma a fost înființată la data de 31 martie 2004 și are ca obiect principal de activitate Repararea și întreținerea calculatoarelor și a echipamentelor de comunicații (CAEN 9510).

La ultima verificare, LANSERV SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.056.760 lei și un rezultat net de 297.615 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are LANSERV SRL?

LANSERV SRL (CUI 16294310) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă LANSERV SRL în sectorul său?

LANSERV SRL ocupă locul 181 din 1.579 firme active cu bilanț depus în CAEN 9510 (Repararea și întreținerea calculatoarelor și a echipamentelor de comunicații), după cifra de afaceri.

Cât de veche este LANSERV SRL față de firmele din același domeniu?

LANSERV SRL este mai veche decât 87% dintre cele 2.155 firme active cu CAEN 9510.

Este LANSERV SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare LANSERV SRL (CUI 16294310) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este LANSERV SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, LANSERV SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în LANSERV SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru LANSERV SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este LANSERV SRL plătitoare de TVA?

Da, LANSERV SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a LANSERV SRL?

În anul 2025, LANSERV SRL a raportat o cifră de afaceri de 1.056.760 lei și un număr mediu de 2 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu LANSERV SRL?

Firmoscop analizează LANSERV SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Mureş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Mureș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.