Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › ENERGOREPARATII SERV SA

ENERGOREPARATII SERV SA

Înființată în 2004 · 22 ani vechime · Sector 4 Mun. Bucureşti
CUI 16337526 · J2004006170408
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire ENERGOREPARATII SERV SA
Cod fiscal (CIF) RO16337526
Nr. Reg. Comerțului J2004006170408
Sediu social Bld. Metalurgiei nr. 78, Sector 4 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI, 41836
Telefon 0213174041

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

STOICESCU DAN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 16.03.2007
CAEN2811 · Fabricarea de motoare și turbine (cu excepția celor pentru avioane, autovehicule și motociclete.)
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută ENERGOREPARATII SERV SA după CUI 16337526 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
9.764.433 lei
+34.0% vs 2024
Profit net 2025
27.969 lei
-81.7% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă0.3%
Datorii / capital1.0×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 7.336.332 lei20142015: 5.233.190 lei20152016: 6.661.870 lei20162017: 6.377.330 lei20172018: 7.095.351 lei20182019: 7.558.604 lei20192020: 5.478.917 lei20202021: 5.947.159 lei20212022: 5.862.802 lei20222023: 7.655.670 lei20232024: 7.266.819 lei20242025: 9.764.433 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 9.764.433 lei 27.969 lei 47
2024 7.266.819 lei 153.145 lei 35
2023 7.655.670 lei 210.449 lei 38
2022 5.862.802 lei 63.703 lei 38
2021 5.947.159 lei 23.306 lei 43
2020 5.478.917 lei -1.628.734 lei 50
2019 7.558.604 lei 30.470 lei 56
2018 7.095.351 lei -221.591 lei 54
2017 6.377.330 lei 11.571 lei 56
2016 6.661.870 lei 66.680 lei 58
2015 5.233.190 lei -710.983 lei 60
2014 7.336.332 lei 74.180 lei 61
2013 8.925.145 lei 416.998 lei 63
2012 9.246.123 lei 798.460 lei 63
2011 10.035.297 lei 1.463.661 lei 64
2010 6.441.116 lei 619.745 lei 52
2009 7.682.489 lei 868.169 lei 40
2008 10.112.279 lei 1.741.109 lei 16

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 58 zile−83 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 72 zile−37 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 0,29%−1,82 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 49,88%−14,82 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală +0,45 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier −0,84 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 1,8%−8,22 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 0,9%−2,62 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 50,12%+14,94 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 207.754 lei+131 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 3,14×+1,47 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 11,22×+6,52 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 33 zile−45 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 0,51%−2,71 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 6 din 92 firme active cu bilanț depus (CAEN 2811)
Vechime relativămai veche decât 43% dintre cele 221 firme active din sector
SectorCAEN 2811 · Fabricarea de motoare și turbine (cu excepția celor pentru avioane, autovehicule și motociclete.) →

Contracte publice

Contracte publice (SEAP)28
Valoare totală (2024–2025)2.700.097 lei
Acorduri-cadru plafon, nu bani încasați3 · 193.065 lei

Autorități: Societatea COMPLEXUL ENERGETIC OLTENIA SA, Electrocentrale Bucuresti S.A., Societatea Electrocentrale Craiova SA

Achiziții directe (SEAP)6
Valoare totală (2024–2025)436.972 lei

Cumpărători: CET GOVORA S.A, TERMO PLOIESTI S.R.L.

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2025.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 14 iulie 2026Schimbare stare juridică: mandat cenzori expirat → INREGISTRAT din data 16.03.2007
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: INREGISTRAT din data 16.03.2007 → mandat cenzori expirat

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru ENERGOREPARATII SERV SA

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți ENERGOREPARATII SERV SA? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru ENERGOREPARATII SERV SA

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

ENERGOREPARATII SERV SA, cu sediul în Sector 4 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 16337526, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2004006170408. Firma a fost înființată la data de 16 aprilie 2004 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea de motoare și turbine (cu excepția celor pentru avioane, autovehicule și motociclete.) (CAEN 2811).

La ultima verificare, ENERGOREPARATII SERV SA figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 9.764.433 lei și un rezultat net de 27.969 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are ENERGOREPARATII SERV SA?

ENERGOREPARATII SERV SA (CUI 16337526) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă ENERGOREPARATII SERV SA în sectorul său?

ENERGOREPARATII SERV SA ocupă locul 6 din 92 firme active cu bilanț depus în CAEN 2811 (Fabricarea de motoare și turbine (cu excepția celor pentru avioane, autovehicule și motociclete.)), după cifra de afaceri.

Cât de veche este ENERGOREPARATII SERV SA față de firmele din același domeniu?

ENERGOREPARATII SERV SA este mai veche decât 43% dintre cele 221 firme active cu CAEN 2811.

Este ENERGOREPARATII SERV SA o firmă activă?

Da, la ultima verificare ENERGOREPARATII SERV SA (CUI 16337526) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este ENERGOREPARATII SERV SA în insolvență?

Nu — la ultima verificare, ENERGOREPARATII SERV SA nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în ENERGOREPARATII SERV SA?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru ENERGOREPARATII SERV SA, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este ENERGOREPARATII SERV SA plătitoare de TVA?

Da, ENERGOREPARATII SERV SA este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a ENERGOREPARATII SERV SA?

În anul 2025, ENERGOREPARATII SERV SA a raportat o cifră de afaceri de 9.764.433 lei și un număr mediu de 47 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu ENERGOREPARATII SERV SA?

Firmoscop analizează ENERGOREPARATII SERV SA pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.