Sari la conținut
FirmoscopFirmeIalomița › FERMEPLUS SRL

FERMEPLUS SRL

Înființată în 2004 · 22 ani vechime · Orş. Căzăneşti
CUI 16338467 · J2006001947238
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire FERMEPLUS SRL
Cod fiscal (CIF) RO16338467
Nr. Reg. Comerțului J2006001947238
Sediu social Str. Ing. Iacomi Onoriu nr. 8, Imobil în suprafaţă construită la sol de 357 m.p.. având C.F. nr. 20436 şi nr. cadastral 20436-C28, Orş. Căzăneşti, jud. IALOMIŢA
Telefon 264600

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

TOHME JAMIL · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareTRANSFER(SOSIRE) din data 09.10.2025
CAEN0146 · Creșterea porcinelor
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu
Formă de proprietateProprietate privata-capital privat strain

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută FERMEPLUS SRL după CUI 16338467 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Stabilă
scor 63/100
Cifră de afaceri 2025
29.425 lei
-94.0% vs 2024
Profit net 2025
-1.188.484 lei
+39.2% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-4039.0%
Datorii / capital0.0×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2013: 25.208.727 lei20132014: 24.367.219 lei20142015: 16.617.670 lei20152016: 24.859.076 lei20162017: 27.396.312 lei20172018: 19.466.869 lei20182019: 19.785.638 lei20192020: 20.225.455 lei20202022: 738.464 lei20222023: 2.936.210 lei20232024: 530.843 lei20242025: 29.425 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 29.425 lei -1.188.484 lei 6
2024 530.843 lei -1.953.313 lei 8
2023 2.936.210 lei -1.981.765 lei 7
2022 738.464 lei -3.309.836 lei 32
2020 20.225.455 lei 1.518.148 lei 48
2019 19.785.638 lei 1.520.356 lei 50
2018 19.466.869 lei -1.499.616 lei 60
2017 27.396.312 lei 7.483.881 lei 58
2016 24.859.076 lei 6.371.162 lei 52
2015 16.617.670 lei 1.001.507 lei 47
2014 24.367.219 lei 4.042.179 lei 39
2013 25.208.727 lei 3.025.244 lei 38
2012 30.053.573 lei 4.568.333 lei 35
2011 25.121.359 lei 1.828.750 lei 34
2010 19.561.867 lei 510.143 lei 32
2009 12.190.243 lei 671.166 lei 26
2008 7.535.658 lei -493.235 lei 19

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 17 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Îndeplinește criteriile de audit statutar

În 2017 și 2018, firma a depășit cel puțin două dintre cele trei praguri legale, în două exerciții consecutive. Situațiile ei financiare intră, prin lege, sub audit statutar.

CriteriuPrag20172018
Total active16.000.000 leidada
Cifră de afaceri netă32.000.000 leinunu
Număr mediu de salariați50dada

„—" înseamnă că bilanțul nu conține criteriul, nu că e neîndeplinit. Concluzia se sprijină pe criteriile pe care le putem citi; un raport de audit se cere firmei, noi citim praguri, nu registrul entităților auditate.

Derivat din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · pct. 563 din reglementările contabile aprobate prin OMFP 1802/2014

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 1.975 zile+1.945 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 233.548 zile+220.254 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -4.039,03%−3.671,07 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 0,67%+0,49 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 149,54×−413,67 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,01× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -5,08%+2,87 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -4,99%+2,83 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 98,19%−0,18 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 4.904 lei−61.451 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 0,36×−6,12 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 1.015 zile+959 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -62,46%+3,14 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

18,6%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 2.899 din 15.628 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 6,0% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 323 din 409 firme active cu bilanț depus (CAEN 0146)
Vechime relativămai veche decât 96% dintre cele 1.971 firme active din sector
SectorCAEN 0146 · Creșterea porcinelor →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume2
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 14 iulie 2026Schimbare stare juridică: funcțiune → TRANSFER(SOSIRE) din data 09.10.2025
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: TRANSFER(SOSIRE) din data 09.10.2025 → funcțiune
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J21/154/2004 → J2006001947238
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J2006001947238 → J21/154/2004

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru FERMEPLUS SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți FERMEPLUS SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru FERMEPLUS SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

FERMEPLUS SRL, cu sediul în Orş. Căzăneşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 16338467, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2006001947238. Firma a fost înființată la data de 16 aprilie 2004 și are ca obiect principal de activitate Creșterea porcinelor (CAEN 0146).

La ultima verificare, FERMEPLUS SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 29.425 lei și un rezultat net de -1.188.484 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are FERMEPLUS SRL?

FERMEPLUS SRL (CUI 16338467) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă FERMEPLUS SRL în sectorul său?

FERMEPLUS SRL ocupă locul 323 din 409 firme active cu bilanț depus în CAEN 0146 (Creșterea porcinelor), după cifra de afaceri.

Cât de veche este FERMEPLUS SRL față de firmele din același domeniu?

FERMEPLUS SRL este mai veche decât 96% dintre cele 1.971 firme active cu CAEN 0146.

Este FERMEPLUS SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare FERMEPLUS SRL (CUI 16338467) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este FERMEPLUS SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, FERMEPLUS SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în FERMEPLUS SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru FERMEPLUS SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este FERMEPLUS SRL plătitoare de TVA?

Da, FERMEPLUS SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a FERMEPLUS SRL?

În anul 2025, FERMEPLUS SRL a raportat o cifră de afaceri de 29.425 lei și un număr mediu de 6 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu FERMEPLUS SRL?

Firmoscop analizează FERMEPLUS SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Ialomiţa

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Agricultură în Ialomița →

Mergi mai departe

Firme din Ialomița

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.