Sari la conținut
FirmoscopFirmeDâmbovița › ANDRECA TRANS SRL

ANDRECA TRANS SRL

Înființată în 2004 · 22 ani vechime · Mun. Târgovişte
CUI 16362309 · J2004000355159
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire ANDRECA TRANS SRL
Cod fiscal (CIF) RO16362309
Nr. Reg. Comerțului J2004000355159
Sediu social Str. Tudor Vladimirescu nr. 86, Mun. Târgovişte, jud. DÂMBOVIŢA
Telefon 0245211998

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

IVAŞCU GHEORGHE-MARIUS · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 23.04.2004
CAEN7912 · Activități ale tur-operatorilor
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută ANDRECA TRANS SRL după CUI 16362309 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Stabilă
scor 62/100
Cifră de afaceri 2025
1.185.756 lei
+44.0% vs 2024
Profit net 2025
-54.393 lei
-916.1% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-4.6%
Față de sectorpeste 13% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 882 de firme din Activități ale tur-operatorilor care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 9,2%.

Mărime față de sector2 angajați · peste 58% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 876 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital22.1×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 207.720 lei20142015: 178.889 lei20152016: 333.306 lei20162017: 203.678 lei20172018: 324.098 lei20182019: 1.289.257 lei20192020: 582.762 lei20202021: 628.286 lei20212022: 310.578 lei20222023: 666.123 lei20232024: 822.143 lei20242025: 1.185.756 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 1.185.756 lei -54.393 lei 2
2024 822.143 lei 6.665 lei 2
2023 666.123 lei 11.576 lei 2
2022 310.578 lei 25.773 lei 1
2021 628.286 lei 27.608 lei 2
2020 582.762 lei 8.955 lei 4
2019 1.289.257 lei 342.664 lei 4
2018 324.098 lei 34.901 lei 3
2017 203.678 lei 51.776 lei 2
2016 333.306 lei 3.922 lei 2
2015 178.889 lei 6.322 lei 2
2014 207.720 lei 1.280 lei 1
2013 383.373 lei 5.957 lei 3
2012 356.589 lei 6.619 lei 2
2011 431.880 lei 22.570 lei 3
2010 307.455 lei -48.223 lei 4
2009 288.310 lei -45.872 lei 4
2008 229.684 lei 26.788 lei 4

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 345 zile+151 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 79 zile−12 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -4,59%−5,4 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 258,76%+178,11 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,39×−0,85 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 22,13×+17,96 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -107,32%−113,66 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -12,55%−13,78 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 11,69%−7,66 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 592.878 lei+181.806 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 2,74×+1,23 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 32,98×+10,12 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 11 zile−5 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -4,38%−7,93 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

9,3%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 544 din 5.862 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,7% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 298 din 1.396 firme active cu bilanț depus (CAEN 7912)
Vechime relativămai veche decât 81% dintre cele 1.953 firme active din sector
SectorCAEN 7912 · Activități ale tur-operatorilor →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)1
Valoare totală (2026)31.426 lei

Cumpărători: SCOALA GIMNAZIALA GHEORGHE VERNESCU

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2026.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru ANDRECA TRANS SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți ANDRECA TRANS SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru ANDRECA TRANS SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

ANDRECA TRANS SRL, cu sediul în Mun. Târgovişte, are codul unic de înregistrare (CUI) 16362309, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2004000355159. Firma a fost înființată la data de 26 aprilie 2004 și are ca obiect principal de activitate Activități ale tur-operatorilor (CAEN 7912).

La ultima verificare, ANDRECA TRANS SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.185.756 lei și un rezultat net de -54.393 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are ANDRECA TRANS SRL?

ANDRECA TRANS SRL (CUI 16362309) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă ANDRECA TRANS SRL în sectorul său?

ANDRECA TRANS SRL ocupă locul 298 din 1.396 firme active cu bilanț depus în CAEN 7912 (Activități ale tur-operatorilor), după cifra de afaceri.

Cât de veche este ANDRECA TRANS SRL față de firmele din același domeniu?

ANDRECA TRANS SRL este mai veche decât 81% dintre cele 1.953 firme active cu CAEN 7912.

Este ANDRECA TRANS SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare ANDRECA TRANS SRL (CUI 16362309) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este ANDRECA TRANS SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, ANDRECA TRANS SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în ANDRECA TRANS SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru ANDRECA TRANS SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este ANDRECA TRANS SRL plătitoare de TVA?

Da, ANDRECA TRANS SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a ANDRECA TRANS SRL?

În anul 2025, ANDRECA TRANS SRL a raportat o cifră de afaceri de 1.185.756 lei și un număr mediu de 2 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu ANDRECA TRANS SRL?

Firmoscop analizează ANDRECA TRANS SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Dâmboviţa

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Turism în Dâmbovița →

Mergi mai departe

Firme din Dâmbovița

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.