Sari la conținut
Firmoscop › Firme › Cluj › EVOTERM SRL

EVOTERM SRL

Înființată în 2004 · 22 de ani vechime · Mun. Cluj-Napoca
CUI 16366874 · J2004001519129
Fără probleme găsite Verificat la ANAF · 26 octombrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Deblochezi gratuit, cu un cont — plus dosarele din instanță și monitorizare.

Termen de plată sugerat ■ ■ ■ zile
Plafon de credit ■ ■ ■ ■ ■ lei
Dosare în instanță detalii
Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire EVOTERM SRL
Cod fiscal (CIF) RO16366874
Nr. Reg. Comerțului J2004001519129
Sediu social LIVEZII nr. 63, Municipiul Cluj-Napoca, 400139
Telefon 0752225525

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 26 octombrie 2026.

Reprezentanți

OPREA NICOLAE-DOREL · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

Starefuncțiune
CAEN4332 · Lucrări de tâmplărie și dulgherie
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 26 octombrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 19 octombrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 26 octombrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 19 octombrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 26 octombrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută EVOTERM SRL după CUI 16366874 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
3.164.038 lei
-21,0% vs 2024
Profit net 2025
262.158 lei
+15,7% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă8.3%
Față de sectorpeste 57% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 2.395 de firme din Lucrări de tâmplărie și dulgherie care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 5,6%.

Mărime față de sector5 angajați · peste 87% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 2.430 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital1.1×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 1.204.135 lei20142015: 1.705.412 lei20152016: 1.663.368 lei20162017: 1.746.142 lei20172018: 2.706.229 lei20182019: 1.883.001 lei20192020: 2.448.904 lei20202021: 2.154.768 lei20212022: 3.096.538 lei20222023: 3.485.318 lei20232024: 3.985.368 lei20242025: 3.164.038 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 3.164.038 lei 262.158 lei 5
2024 3.985.368 lei 226.544 lei 6
2023 3.485.318 lei 289.867 lei 6
2022 3.096.538 lei 543.006 lei 6
2021 2.154.768 lei 221.518 lei 6
2020 2.448.904 lei 411.909 lei 7
2019 1.883.001 lei 89.824 lei 6
2018 2.706.229 lei 428.983 lei 6
2017 1.746.142 lei 79.591 lei 6
2016 1.663.368 lei 344.990 lei 6
2015 1.705.412 lei 79.802 lei 6
2014 1.204.135 lei -82.718 lei 4
2013 1.499.588 lei 35.746 lei 5
2012 1.130.998 lei -48.748 lei 3
2011 809.044 lei 24.953 lei 6
2010 424.178 lei 38.743 lei 7
2009 700.096 lei 33.448 lei 9
2008 1.171.560 lei 59.542 lei 9

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 112 zile+58 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 136 de zile+48 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 8,29%+2,61 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 53,2%+18,88 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,88×−1,03 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 1,14×+0,62 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 30,59%+10,72 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 14,33%+1,26 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 46,86%−18,92 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 632.808 lei−31.420 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,73×−0,57 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 11,5×−1,25 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 32 de zile+3 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 10,86%+3,65 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 178 din 3.658 de firme active cu bilanț depus (CAEN 4332)
Vechime relativămai veche decât 94% dintre cele 7.932 de firme active din sector
SectorCAEN 4332 · Lucrări de tâmplărie și dulgherie →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)1
Valoare totală (2026)7.628 lei

Cumpărători: Academia Nationala de Muzica "Gheorghe Dima"

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2026.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume4
Dintre care radiate (închise)4

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru EVOTERM SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți EVOTERM SRL? Pune sigiliul pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Despre firmă

EVOTERM SRL, cu sediul în Mun. Cluj-Napoca, are codul unic de înregistrare (CUI) 16366874, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2004001519129. Firma a fost înființată la data de 27 aprilie 2004 și are ca obiect principal de activitate Lucrări de tâmplărie și dulgherie (CAEN 4332).

La ultima verificare, EVOTERM SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 3.164.038 lei și un rezultat net de 262.158 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 26 octombrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Întrebări frecvente

Ce verdict are EVOTERM SRL?

EVOTERM SRL (CUI 16366874) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 26 octombrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă EVOTERM SRL în sectorul său?

EVOTERM SRL ocupă locul 178 din 3.658 de firme active cu bilanț depus în CAEN 4332 (Lucrări de tâmplărie și dulgherie), după cifra de afaceri.

Cât de veche este EVOTERM SRL față de firmele din același domeniu?

EVOTERM SRL este mai veche decât 94% dintre cele 7.932 de firme active cu CAEN 4332.

Este EVOTERM SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare EVOTERM SRL (CUI 16366874) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este EVOTERM SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, EVOTERM SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în EVOTERM SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru EVOTERM SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este EVOTERM SRL plătitoare de TVA?

Da, EVOTERM SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a EVOTERM SRL?

În anul 2025, EVOTERM SRL a raportat o cifră de afaceri de 3.164.038 lei și un număr mediu de 5 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu EVOTERM SRL?

Firmoscop analizează EVOTERM SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Cluj

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Fă lista în Excel

Firmele active cu codul CAEN 4332 din Cluj, cele mai mari întâi, până la 500 de firme într-un fișier. Lista se deschide în cont și costă 1 credit la 25 de firme; din fișierul Excel, primele 50 de firme sunt gratuite. Contul e gratuit și are 10 credite pe lună.

Mergi mai departe

Firme din Cluj

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 26 octombrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.