Sari la conținut
FirmoscopFirmeAlba › SICOFARM SRL

SICOFARM SRL

Înființată în 2004 · 22 ani vechime · Mun. Alba Iulia
CUI 16368395 · J2004000451011
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire SICOFARM SRL
Cod fiscal (CIF) RO16368395
Nr. Reg. Comerțului J2004000451011
Sediu social Str. Vasile Goldiş nr. 13, et. PARTER, ap. 1, Mun. Alba Iulia
Telefon 0721214953

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

ARON DELIA AURORA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 26.04.2004
CAEN4773 · Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută SICOFARM SRL după CUI 16368395 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 91/100
Cifră de afaceri 2025
54.816.524 lei
+15.0% vs 2024
Profit net 2025
1.134.318 lei
-12.6% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă2.1%
Față de sectorpeste 42% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 2.602 de firme din Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 3,0%.

Mărime față de sector30 angajați · peste 94% din sector

Mediana sectorului: 3 angajați, din 2.627 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital7.3×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 12.272.067 lei20142015: 12.472.411 lei20152016: 14.738.890 lei20162017: 14.914.748 lei20172018: 17.473.242 lei20182019: 23.154.753 lei20192020: 28.406.830 lei20202021: 30.313.664 lei20212022: 34.904.290 lei20222023: 44.709.253 lei20232024: 47.687.366 lei20242025: 54.816.524 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 54.816.524 lei 1.134.318 lei 30
2024 47.687.366 lei 1.298.322 lei 28
2023 44.709.253 lei 1.265.530 lei 26
2022 34.904.290 lei 1.071.244 lei 22
2021 30.313.664 lei 901.128 lei 23
2020 28.406.830 lei 928.887 lei 21
2019 23.154.753 lei 632.710 lei 20
2018 17.473.242 lei 531.849 lei 20
2017 14.914.748 lei 244.722 lei 21
2016 14.738.890 lei 257.684 lei 20
2015 12.472.411 lei 171.111 lei 17
2014 12.272.067 lei 421.626 lei 19
2013 11.902.084 lei 379.215 lei 18
2012 9.827.415 lei 581.132 lei 15
2011 9.866.770 lei 639.400 lei 13
2010 7.153.933 lei 535.186 lei 12
2009 4.541.683 lei 212.111 lei 11
2008 1.475.682 lei 7.504 lei 11

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Îndeplinește criteriile de audit statutar

În 2024 și 2025, firma a depășit cel puțin două dintre cele trei praguri legale, în două exerciții consecutive. Situațiile ei financiare intră, prin lege, sub audit statutar.

CriteriuPrag20242025
Total active16.000.000 leidada
Cifră de afaceri netă32.000.000 leidada
Număr mediu de salariați50nunu

„—" înseamnă că bilanțul nu conține criteriul, nu că e neîndeplinit. Concluzia se sprijină pe criteriile pe care le putem citi; un raport de audit se cere firmei, noi citim praguri, nu registrul entităților auditate.

Derivat din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · pct. 563 din reglementările contabile aprobate prin OMFP 1802/2014

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 128 zile−18 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 95 zile−12 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 2,07%−0,65 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 87,92%+4,27 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,14×−0,06 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 7,28×+2,16 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 42,9%+8,11 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 5,18%−0,51 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 12,08%−4,27 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 1.827.217 lei+124.097 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 2,51×+0,42 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 13,28×+1,66 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 27 zile−4 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 2,56%−0,76 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 64 din 3.256 firme active cu bilanț depus (CAEN 4773)
Vechime relativămai veche decât 63% dintre cele 4.653 firme active din sector
SectorCAEN 4773 · Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice →

Contracte publice

Contracte publice (SEAP)18
Valoare totală (2024–2026)5.130.987 lei
Acorduri-cadru plafon, nu bani încasați3 · 5.345.885 lei

Autorități: DIRECTIA GENERALA DE ASISTENTA SOCIALA SI PROTECTIA COPILULUI ALBA

Achiziții directe (SEAP)4
Valoare totală (2024–2026)12.164 lei

Cumpărători: Cresa Municipiului Alba iulia, COMUNA METES (PRIMARIA COMUNEI METES), COMUNA MIHALT

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru SICOFARM SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți SICOFARM SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru SICOFARM SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

SICOFARM SRL, cu sediul în Mun. Alba Iulia, are codul unic de înregistrare (CUI) 16368395, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2004000451011. Firma a fost înființată la data de 28 aprilie 2004 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice (CAEN 4773).

La ultima verificare, SICOFARM SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 54.816.524 lei și un rezultat net de 1.134.318 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are SICOFARM SRL?

SICOFARM SRL (CUI 16368395) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă SICOFARM SRL în sectorul său?

SICOFARM SRL ocupă locul 64 din 3.256 firme active cu bilanț depus în CAEN 4773 (Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice), după cifra de afaceri.

Cât de veche este SICOFARM SRL față de firmele din același domeniu?

SICOFARM SRL este mai veche decât 63% dintre cele 4.653 firme active cu CAEN 4773.

Este SICOFARM SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare SICOFARM SRL (CUI 16368395) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este SICOFARM SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, SICOFARM SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în SICOFARM SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru SICOFARM SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este SICOFARM SRL plătitoare de TVA?

Da, SICOFARM SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a SICOFARM SRL?

În anul 2025, SICOFARM SRL a raportat o cifră de afaceri de 54.816.524 lei și un număr mediu de 30 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu SICOFARM SRL?

Firmoscop analizează SICOFARM SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Alba

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în Alba →

Mergi mai departe

Firme din Alba

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.