Sari la conținut
FirmoscopFirmeDolj › ROMFER TRANS SRL

ROMFER TRANS SRL

Înființată în 2004 · 22 ani vechime · Mun. Craiova
CUI 16394106 · J2004000887160
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire ROMFER TRANS SRL
Cod fiscal (CIF) RO16394106
Nr. Reg. Comerțului J2004000887160
Sediu social Str. A.I. CUZA nr. 4, Mun. Craiova, jud. DOLJ, 200170
Telefon 0744297876

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

ȘPAK BOLDICI CONSTANTIN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 06.05.2004
CAEN3811 · Colectarea deșeurilor nepericuloase
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută ROMFER TRANS SRL după CUI 16394106 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 96/100
Cifră de afaceri 2025
34.887.086 lei
-13.0% vs 2024
Profit net 2025
1.154.358 lei
-63.8% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă3.3%
Față de sectorpeste 41% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 712 de firme din Colectarea deșeurilor nepericuloase care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 5,3%.

Mărime față de sector77 angajați · peste 92% din sector

Mediana sectorului: 3 angajați, din 702 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital2.3×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 10.218.297 lei20142015: 11.088.857 lei20152016: 11.605.174 lei20162017: 14.732.966 lei20172018: 24.658.894 lei20182019: 23.058.985 lei20192020: 11.170.260 lei20202021: 15.854.394 lei20212022: 20.633.402 lei20222023: 32.772.957 lei20232024: 40.231.442 lei20242025: 34.887.086 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 34.887.086 lei 1.154.358 lei 77
2024 40.231.442 lei 3.185.036 lei 94
2023 32.772.957 lei 5.008.739 lei 82
2022 20.633.402 lei 1.340.610 lei 67
2021 15.854.394 lei 400.861 lei 54
2020 11.170.260 lei 24.107 lei 44
2019 23.058.985 lei 3.480.310 lei 69
2018 24.658.894 lei 4.897.423 lei 49
2017 14.732.966 lei 1.057.599 lei 36
2016 11.605.174 lei 384.669 lei 36
2015 11.088.857 lei 27.837 lei 41
2014 10.218.297 lei 12.850 lei 61
2013 15.082.213 lei 27.422 lei 60
2012 21.498.376 lei 489.856 lei 67
2011 29.936.224 lei 3.039.928 lei 56
2010 24.244.227 lei 1.523.366 lei 33
2009 10.199.061 lei 254.354 lei 18
2008 3.641.557 lei 544.975 lei 17

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Îndeplinește criteriile de audit statutar

În 2024 și 2025, firma a depășit cel puțin două dintre cele trei praguri legale, în două exerciții consecutive. Situațiile ei financiare intră, prin lege, sub audit statutar.

CriteriuPrag20242025
Total active16.000.000 leidada
Cifră de afaceri netă32.000.000 leidada
Număr mediu de salariați50dada

„—" înseamnă că bilanțul nu conține criteriul, nu că e neîndeplinit. Concluzia se sprijină pe criteriile pe care le putem citi; un raport de audit se cere firmei, noi citim praguri, nu registrul entităților auditate.

Derivat din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · pct. 563 din reglementările contabile aprobate prin OMFP 1802/2014

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 574 zile+124 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 348 zile+74 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 3,31%−4,61 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 62,85%+0,41 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,59× active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 2,29×+0,36 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 4,82%−7,56 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 1,32%−2,69 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 27,44%−4,96 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 453.079 lei+25.085 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,4×−0,11 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 2,34×−1,8 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 156 zile+68 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 3,12%−4,88 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 44 din 1.133 firme active cu bilanț depus (CAEN 3811)
Vechime relativămai veche decât 94% dintre cele 2.233 firme active din sector
SectorCAEN 3811 · Colectarea deșeurilor nepericuloase →

Contracte publice

Contracte publice (SEAP)30
Valoare totală (2025–2026)4.264.710 lei
Acorduri-cadru plafon, nu bani încasați8 · 4.997.410 lei

Autorități: S.C. SALUBRITATE CRAIOVA, ECO URBIS CRAIOVA SRL, REGIA AUTONOMA DE ADMINISTRARE A DOMENIULUI PUBLIC SI A FONDULUI LOCATIV R.A. CRAIOVA

Achiziții directe (SEAP)74
Valoare totală (2024–2026)1.162.261 lei

Cumpărători: ECO URBIS CRAIOVA SRL, S.C. SALUBRITATE CRAIOVA, TERMO URBAN CRAIOVA SRL

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume4

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru ROMFER TRANS SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți ROMFER TRANS SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru ROMFER TRANS SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

ROMFER TRANS SRL, cu sediul în Mun. Craiova, are codul unic de înregistrare (CUI) 16394106, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2004000887160. Firma a fost înființată la data de 6 mai 2004 și are ca obiect principal de activitate Colectarea deșeurilor nepericuloase (CAEN 3811).

La ultima verificare, ROMFER TRANS SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 34.887.086 lei și un rezultat net de 1.154.358 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are ROMFER TRANS SRL?

ROMFER TRANS SRL (CUI 16394106) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă ROMFER TRANS SRL în sectorul său?

ROMFER TRANS SRL ocupă locul 44 din 1.133 firme active cu bilanț depus în CAEN 3811 (Colectarea deșeurilor nepericuloase), după cifra de afaceri.

Cât de veche este ROMFER TRANS SRL față de firmele din același domeniu?

ROMFER TRANS SRL este mai veche decât 94% dintre cele 2.233 firme active cu CAEN 3811.

Este ROMFER TRANS SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare ROMFER TRANS SRL (CUI 16394106) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este ROMFER TRANS SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, ROMFER TRANS SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în ROMFER TRANS SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru ROMFER TRANS SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este ROMFER TRANS SRL plătitoare de TVA?

Da, ROMFER TRANS SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a ROMFER TRANS SRL?

În anul 2025, ROMFER TRANS SRL a raportat o cifră de afaceri de 34.887.086 lei și un număr mediu de 77 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu ROMFER TRANS SRL?

Firmoscop analizează ROMFER TRANS SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Dolj

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Dolj

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.