Sari la conținut
Firmoscop › Firme › Vaslui › GSM SERVICES SRL

GSM SERVICES SRL

Înființată în 2004 · 22 de ani vechime · Mun. Vaslui
CUI 16412970 · J2004000332378
Fără probleme găsite Verificat la ANAF · 26 octombrie 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Deblochezi gratuit, cu un cont — plus dosarele din instanță și monitorizare.

Termen de plată sugerat ■ ■ ■ zile
Plafon de credit ■ ■ ■ ■ ■ lei
Dosare în instanță detalii
Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire GSM SERVICES SRL
CUI 16412970
Nr. Reg. Comerțului J2004000332378
Sediu social REPUBLICII, bl. 329, sc. B, et. PARTER, Municipiul Vaslui
Telefon 0744645343

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 26 octombrie 2026.

Reprezentanți

POPA ROXANA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

Starefuncțiune
CAEN4740 · Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 26 octombrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 19 octombrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 26 octombrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 19 octombrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 26 octombrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută GSM SERVICES SRL după CUI 16412970 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
201.365 lei
-17,0% vs 2024
Profit net 2025
29.618 lei
-74,6% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă14.7%
Față de sectorpeste 65% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 1.385 de firme din Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 7,7%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 31% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 1.294 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.3×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 58.550 lei20142015: 155.707 lei20152016: 169.289 lei20162017: 151.349 lei20172018: 132.538 lei20182019: 132.684 lei20192020: 110.249 lei20202021: 135.762 lei20212022: 205.113 lei20222023: 119.259 lei20232024: 242.156 lei20242025: 201.365 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 201.365 lei 29.618 lei 1
2024 242.156 lei 116.708 lei 1
2023 119.259 lei 34.596 lei 1
2022 205.113 lei 105.489 lei 1
2021 135.762 lei 36.552 lei 1
2020 110.249 lei 24.800 lei 1
2019 132.684 lei 4.161 lei 2
2018 132.538 lei 450 lei 2
2017 151.349 lei 43.670 lei 2
2016 169.289 lei 315 lei 3
2015 155.707 lei 645 lei 2
2014 58.550 lei 762 lei 2
2013 89.828 lei -4.017 lei 2
2012 75.863 lei 6.044 lei 1
2011 0 lei -3.335 lei —
2010 — -3.255 lei —
2009 9.129 lei -3.702 lei —
2008 19.680 lei 1.167 lei —

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 87 de zile+53 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 72 de zile+64 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 14,71%−33,49 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 19,9%+10,46 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 5,02×−5,58 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,25×+0,15 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 15,38%−38,17 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 12,32%−36,17 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 80,1%−10,46 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 201.365 lei−40.791 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,84×−0,17 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 1,03×−0,31 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 354 de zile+82 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 18,63%−78,2 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.027 din 1.654 de firme active cu bilanț depus (CAEN 4740)
Vechime relativămai veche decât 86% dintre cele 2.198 de firme active din sector
SectorCAEN 4740 · Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume12
Dintre care radiate (închise)6

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru GSM SERVICES SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți GSM SERVICES SRL? Pune sigiliul pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Despre firmă

GSM SERVICES SRL, cu sediul în Mun. Vaslui, are codul unic de înregistrare (CUI) 16412970, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2004000332378. Firma a fost înființată la data de 12 mai 2004 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații (CAEN 4740).

La ultima verificare, GSM SERVICES SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 201.365 lei și un rezultat net de 29.618 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 26 octombrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Întrebări frecvente

Ce verdict are GSM SERVICES SRL?

GSM SERVICES SRL (CUI 16412970) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 26 octombrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă GSM SERVICES SRL în sectorul său?

GSM SERVICES SRL ocupă locul 1.027 din 1.654 de firme active cu bilanț depus în CAEN 4740 (Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații), după cifra de afaceri.

Cât de veche este GSM SERVICES SRL față de firmele din același domeniu?

GSM SERVICES SRL este mai veche decât 86% dintre cele 2.198 de firme active cu CAEN 4740.

Este GSM SERVICES SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare GSM SERVICES SRL (CUI 16412970) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este GSM SERVICES SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, GSM SERVICES SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în GSM SERVICES SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru GSM SERVICES SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este GSM SERVICES SRL plătitoare de TVA?

Nu, GSM SERVICES SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a GSM SERVICES SRL?

În anul 2025, GSM SERVICES SRL a raportat o cifră de afaceri de 201.365 lei și un număr mediu de 1 angajat, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu GSM SERVICES SRL?

Firmoscop analizează GSM SERVICES SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Vaslui

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în Vaslui →

Fă lista în Excel

Firmele active cu codul CAEN 4740 din Vaslui, cele mai mari întâi, până la 500 de firme într-un fișier. Lista se deschide în cont și costă 1 credit la 25 de firme; din fișierul Excel, primele 50 de firme sunt gratuite. Contul e gratuit și are 10 credite pe lună.

Mergi mai departe

Firme din Vaslui

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 26 octombrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.