Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › MAD-CON GRUP SRL

MAD-CON GRUP SRL

Înființată în 2004 · 22 ani vechime · Sector 1 Mun. Bucureşti
CUI 16413410 · J2004007627406
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire MAD-CON GRUP SRL
Cod fiscal (CIF) RO16413410
Nr. Reg. Comerțului J2004007627406
Sediu social Str. Constantinescu Al. nr. 50, Sector 1 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Telefon 0213340163

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

DUMITRU MARIAN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 12.05.2004
CAEN2223 · Fabricarea articolelor din material plastic pentru construcții
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută MAD-CON GRUP SRL după CUI 16413410 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 80/100
Cifră de afaceri 2025
1.780.255 lei
+12.0% vs 2024
Profit net 2025
245.544 lei
+143.9% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă13.8%
Față de sectorpeste 67% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 2.395 de firme din Lucrări de tâmplărie și dulgherie care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 5,6%.

Mărime față de sector7 angajați · peste 92% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 2.430 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital4.4×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 723.926 lei20142015: 622.364 lei20152016: 498.283 lei20162017: 672.017 lei20172018: 691.589 lei20182019: 876.335 lei20192020: 2.065.528 lei20202021: 2.063.091 lei20212022: 3.111.769 lei20222023: 2.734.917 lei20232024: 1.595.543 lei20242025: 1.780.255 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 1.780.255 lei 245.544 lei 7
2024 1.595.543 lei -559.334 lei 7
2023 2.734.917 lei 420.135 lei 8
2022 3.111.769 lei 386.998 lei 10
2021 2.063.091 lei -596.739 lei 9
2020 2.065.528 lei 149.943 lei 7
2019 876.335 lei -244.645 lei 6
2018 691.589 lei -79.410 lei 5
2017 672.017 lei 8.265 lei 4
2016 498.283 lei -310.854 lei 4
2015 622.364 lei -147.598 lei 3
2014 723.926 lei -34.794 lei 2
2013 1.048.260 lei -7.066 lei 2
2012 552.759 lei -11.294 lei 3
2011 605.046 lei -101.560 lei 5
2010 271.403 lei -136.311 lei 2
2009 244.909 lei -108.903 lei 7
2008 375.569 lei -75.989 lei 7

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 557 zile−305 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 176 zile−556 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 13,79%+48,85 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 81,5%−21,55 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,23×+0,26 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 4,41× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 39,84% profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 7,37%+22,67 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 18,5%+35,39 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 254.322 lei+26.387 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,53×+0,09 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 5,09×−298,19 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 72 zile+71 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 17,44%+41,23 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 314 din 1.695 firme active cu bilanț depus (CAEN 2223)
Vechime relativămai veche decât 88% dintre cele 2.828 firme active din sector
SectorCAEN 2223 · Fabricarea articolelor din material plastic pentru construcții →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)5
Valoare totală (2024–2026)48.592 lei

Cumpărători: MINISTERUL APARARII - U.M. 02036, Unitatea Militara 02358 Bucuresti

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume180
Dintre care în procedură de insolvență1
Dintre care radiate (închise)71

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru MAD-CON GRUP SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți MAD-CON GRUP SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru MAD-CON GRUP SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

MAD-CON GRUP SRL, cu sediul în Sector 1 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 16413410, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2004007627406. Firma a fost înființată la data de 12 mai 2004 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea articolelor din material plastic pentru construcții (CAEN 2223).

La ultima verificare, MAD-CON GRUP SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.780.255 lei și un rezultat net de 245.544 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are MAD-CON GRUP SRL?

MAD-CON GRUP SRL (CUI 16413410) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă MAD-CON GRUP SRL în sectorul său?

MAD-CON GRUP SRL ocupă locul 314 din 1.695 firme active cu bilanț depus în CAEN 2223 (Fabricarea articolelor din material plastic pentru construcții), după cifra de afaceri.

Cât de veche este MAD-CON GRUP SRL față de firmele din același domeniu?

MAD-CON GRUP SRL este mai veche decât 88% dintre cele 2.828 firme active cu CAEN 2223.

Este MAD-CON GRUP SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare MAD-CON GRUP SRL (CUI 16413410) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este MAD-CON GRUP SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, MAD-CON GRUP SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în MAD-CON GRUP SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru MAD-CON GRUP SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este MAD-CON GRUP SRL plătitoare de TVA?

Da, MAD-CON GRUP SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a MAD-CON GRUP SRL?

În anul 2025, MAD-CON GRUP SRL a raportat o cifră de afaceri de 1.780.255 lei și un număr mediu de 7 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu MAD-CON GRUP SRL?

Firmoscop analizează MAD-CON GRUP SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.