Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › CONSTRUCTII FEROVIARE CFB S.A.

CONSTRUCTII FEROVIARE CFB S.A.

Înființată în 1992 · 33 ani vechime · Sector 1 Mun. Bucureşti
CUI 1641933 · J1991001884173
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire CONSTRUCTII FEROVIARE CFB S.A.
Cod fiscal (CIF) RO1641933
Nr. Reg. Comerțului J1991001884173
Sediu social Str. Gen. Gheorghe Manu nr. 5, et. 2, Sector 1 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI, 10442
Telefon 0236460519

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

RĂU LAURENŢIU DAN · administratorTOADER SANDA · reprezentant al persoanei juridiceVATAMANIUC ADRIAN · administratorROTARU FLORIN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareTRANSFER(SOSIRE) din data 27.04.2026
CAEN4211 · Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută CONSTRUCTII FEROVIARE CFB S.A. după CUI 1641933 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
11.487.284 lei
-19.0% vs 2024
Profit net 2025
231.324 lei
+302.1% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă2.0%
Față de sectorpeste 29% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 1.822 de firme din Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 9,8%.

Mărime față de sector32 angajați · peste 86% din sector

Mediana sectorului: 4 angajați, din 1.922 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.6×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 2.212.363 lei20142015: 2.333.494 lei20152016: 4.015.267 lei20162017: 3.405.392 lei20172018: 4.458.254 lei20182019: 5.587.692 lei20192020: 5.176.228 lei20202021: 6.177.198 lei20212022: 4.588.162 lei20222023: 5.616.864 lei20232024: 14.193.571 lei20242025: 11.487.284 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 11.487.284 lei 231.324 lei 32
2024 14.193.571 lei 57.526 lei 35
2023 5.616.864 lei 63.191 lei 35
2022 4.588.162 lei 708.424 lei 20
2021 6.177.198 lei 970.511 lei 17
2020 5.176.228 lei 346.822 lei 17
2019 5.587.692 lei 398.738 lei 15
2018 4.458.254 lei 12.179 lei 18
2017 3.405.392 lei 199.256 lei 19
2016 4.015.267 lei 518.560 lei 15
2015 2.333.494 lei 242.551 lei 15
2014 2.212.363 lei 204.488 lei 17
2013 529.195 lei 33.679 lei 14
2012 1.223.082 lei -695.388 lei 20
2011 3.183.526 lei 31.262 lei 54
2010 9.305.004 lei 112.877 lei 49
2009 7.341.611 lei 72.386 lei 49
2008 16.976.416 lei 280.262 lei 85

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 174 zile−23 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 80 zile−110 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 2,01%+1,6 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 37,82%−8,79 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,64×+0,49 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,6×−0,27 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 2,56%+1,91 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 1,6%+1,25 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 62,56%+8,87 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 358.978 lei−46.553 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,79×−0,07 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 3,69×−3,48 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 99 zile+48 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 2,22%+1,74 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 366 din 2.548 firme active cu bilanț depus (CAEN 4211)
Vechime relativămai veche decât 99% dintre cele 3.964 firme active din sector
SectorCAEN 4211 · Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor →

Contracte publice

Contracte publice (SEAP)6
Valoare totală (2024–2026)18.760.053 lei

Autorități: Comuna Grivita, Unitatea Administrativ Teritoriala a Comunei Gradistea Braila, Comuna Stefan cel Mare

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume70
Dintre care în procedură de insolvență2
Dintre care radiate (închise)36

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 14 iulie 2026Schimbare stare juridică: sechestru părți sociale/acțiuni deținute de unul sau mai mulți asoc./acționari → TRANSFER(SOSIRE) din data 27.04.2026
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: TRANSFER(SOSIRE) din data 27.04.2026 → sechestru părți sociale/acțiuni deținute de unul sau mai mulți asoc./acționari

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru CONSTRUCTII FEROVIARE CFB S.A.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți CONSTRUCTII FEROVIARE CFB S.A.? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru CONSTRUCTII FEROVIARE CFB S.A.

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

CONSTRUCTII FEROVIARE CFB S.A., cu sediul în Sector 1 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 1641933, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J1991001884173. Firma a fost înființată la data de 4 decembrie 1992 și are ca obiect principal de activitate Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor (CAEN 4211).

La ultima verificare, CONSTRUCTII FEROVIARE CFB S.A. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 11.487.284 lei și un rezultat net de 231.324 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are CONSTRUCTII FEROVIARE CFB S.A.?

CONSTRUCTII FEROVIARE CFB S.A. (CUI 1641933) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă CONSTRUCTII FEROVIARE CFB S.A. în sectorul său?

CONSTRUCTII FEROVIARE CFB S.A. ocupă locul 366 din 2.548 firme active cu bilanț depus în CAEN 4211 (Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor), după cifra de afaceri.

Cât de veche este CONSTRUCTII FEROVIARE CFB S.A. față de firmele din același domeniu?

CONSTRUCTII FEROVIARE CFB S.A. este mai veche decât 99% dintre cele 3.964 firme active cu CAEN 4211.

Este CONSTRUCTII FEROVIARE CFB S.A. o firmă activă?

Da, la ultima verificare CONSTRUCTII FEROVIARE CFB S.A. (CUI 1641933) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este CONSTRUCTII FEROVIARE CFB S.A. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, CONSTRUCTII FEROVIARE CFB S.A. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în CONSTRUCTII FEROVIARE CFB S.A.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru CONSTRUCTII FEROVIARE CFB S.A., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este CONSTRUCTII FEROVIARE CFB S.A. plătitoare de TVA?

Da, CONSTRUCTII FEROVIARE CFB S.A. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a CONSTRUCTII FEROVIARE CFB S.A.?

În anul 2025, CONSTRUCTII FEROVIARE CFB S.A. a raportat o cifră de afaceri de 11.487.284 lei și un număr mediu de 32 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu CONSTRUCTII FEROVIARE CFB S.A.?

Firmoscop analizează CONSTRUCTII FEROVIARE CFB S.A. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.