Sari la conținut
FirmoscopFirmeCovasna › VALAL SRL

VALAL SRL

Înființată în 2004 · 22 ani vechime · Sat Doboşeni Com. Brăduţ
CUI 16421316 · J2004000207144
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire VALAL SRL
Cod fiscal (CIF) RO16421316
Nr. Reg. Comerțului J2004000207144
Sediu Sat Doboşeni Com. Brăduţ, Covasna
Telefon 0040267376394

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

KOLUMBÁN IOAN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 13.05.2004
CAEN0210 · Silvicultură și alte activități forestiere
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută VALAL SRL după CUI 16421316 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
2.808.438 lei
+15.0% vs 2024
Profit net 2025
48.957 lei
+136.3% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă1.7%
Datorii / capital1.6×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 834.647 lei20142015: 1.183.421 lei20152016: 1.508.806 lei20162017: 1.732.565 lei20172018: 2.545.992 lei20182019: 1.607.938 lei20192020: 1.915.261 lei20202021: 2.481.036 lei20212022: 3.075.197 lei20222023: 2.888.018 lei20232024: 2.450.782 lei20242025: 2.808.438 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 2.808.438 lei 48.957 lei 18
2024 2.450.782 lei -134.757 lei 18
2023 2.888.018 lei 56.955 lei 18
2022 3.075.197 lei 121.357 lei 18
2021 2.481.036 lei 34.654 lei 18
2020 1.915.261 lei 3.789 lei 18
2019 1.607.938 lei 1.448 lei 18
2018 2.545.992 lei 21.468 lei 18
2017 1.732.565 lei 20.306 lei 18
2016 1.508.806 lei 52.346 lei 17
2015 1.183.421 lei 21.799 lei 16
2014 834.647 lei 11.287 lei 17
2013 931.577 lei 35.788 lei 18
2012 784.192 lei 51.543 lei 16
2011 590.994 lei 12.537 lei 15
2010 523.944 lei 21.784 lei 14
2009 475.243 lei 1.998 lei 15
2008 345.221 lei -15.298 lei 14

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 78 zile−33 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 12 zile−4 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 1,74%+7,24 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 61,59%−8,1 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,62×+0,19 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 1,6×−0,7 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 13,13%+54,75 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 5,04%+17,66 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 38,41%+8,1 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 156.024 lei+19.869 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 2,89×+0,6 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 30,38×+17,91 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 12 zile−17 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 2,25%+7,22 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 153 din 880 firme active cu bilanț depus (CAEN 0210)
Vechime relativămai veche decât 85% dintre cele 1.573 firme active din sector
SectorCAEN 0210 · Silvicultură și alte activități forestiere →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru VALAL SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți VALAL SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru VALAL SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

VALAL SRL, cu sediul în Sat Doboşeni Com. Brăduţ, are codul unic de înregistrare (CUI) 16421316, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2004000207144. Firma a fost înființată la data de 14 mai 2004 și are ca obiect principal de activitate Silvicultură și alte activități forestiere (CAEN 0210).

La ultima verificare, VALAL SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 2.808.438 lei și un rezultat net de 48.957 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are VALAL SRL?

VALAL SRL (CUI 16421316) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă VALAL SRL în sectorul său?

VALAL SRL ocupă locul 153 din 880 firme active cu bilanț depus în CAEN 0210 (Silvicultură și alte activități forestiere), după cifra de afaceri.

Cât de veche este VALAL SRL față de firmele din același domeniu?

VALAL SRL este mai veche decât 85% dintre cele 1.573 firme active cu CAEN 0210.

Este VALAL SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare VALAL SRL (CUI 16421316) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este VALAL SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, VALAL SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în VALAL SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru VALAL SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este VALAL SRL plătitoare de TVA?

Da, VALAL SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a VALAL SRL?

În anul 2025, VALAL SRL a raportat o cifră de afaceri de 2.808.438 lei și un număr mediu de 18 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu VALAL SRL?

Firmoscop analizează VALAL SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Covasna

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Covasna

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.