Sari la conținut
FirmoscopFirmeMureș › SEMIS SRL

SEMIS SRL

Înființată în 2004 · 22 ani vechime · Sat Sâncraiu de Mureş Com. Sâncraiu de Mureş
CUI 16439372 · J2004000864266
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire SEMIS SRL
Cod fiscal (CIF) RO16439372
Nr. Reg. Comerțului J2004000864266
Sediu social Str. Salciilor nr. 36, Sat Sâncraiu de Mureş Com. Sâncraiu de Mureş, 547525

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

VARGA MIHALY · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 17.05.2004
CAEN9531 · Repararea și întreținerea autovehiculelor
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută SEMIS SRL după CUI 16439372 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
2.166.569 lei
+9.0% vs 2024
Profit net 2025
94.251 lei
+31.4% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă4.4%
Față de sectorpeste 51% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 11.761 de firme din Repararea și întreținerea autovehiculelor care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 4,0%.

Mărime față de sector13 angajați · peste 96% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 12.374 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital3.0×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 1.061.327 lei20142015: 1.056.208 lei20152016: 1.300.722 lei20162017: 1.283.661 lei20172018: 1.474.262 lei20182019: 1.560.212 lei20192020: 1.443.362 lei20202021: 1.376.440 lei20212022: 1.643.587 lei20222023: 2.062.134 lei20232024: 1.989.993 lei20242025: 2.166.569 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 2.166.569 lei 94.251 lei 13
2024 1.989.993 lei 71.719 lei 13
2023 2.062.134 lei 81.678 lei 13
2022 1.643.587 lei 29.720 lei 12
2021 1.376.440 lei 15.236 lei 12
2020 1.443.362 lei 118.886 lei 12
2019 1.560.212 lei 180.047 lei 13
2018 1.474.262 lei 123.294 lei 12
2017 1.283.661 lei 165.776 lei
2016 1.300.722 lei 153.146 lei 12
2015 1.056.208 lei 97.611 lei 10
2014 1.061.327 lei 26.164 lei 11
2013 1.201.647 lei 118.900 lei 10
2012 790.265 lei 34.432 lei 8
2011 932.098 lei 24.555 lei 8
2010 732.086 lei 32.454 lei 5
2009 565.350 lei 23.603 lei 4
2008 523.858 lei 22.510 lei 3

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 86 zile−44 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 53 zile+19 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 4,35%+0,75 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 74,67%−15,4 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,34×+0,23 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 2,95×−6,12 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 54,71%−37,23 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 13,86%+4,73 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 25,33%+15,4 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 166.659 lei+13.583 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 3,19×+0,66 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 19,96×+12,41 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 18 zile−30 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 5,53%−1,04 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 916 din 9.914 firme active cu bilanț depus (CAEN 9531)
Vechime relativămai veche decât 92% dintre cele 16.041 firme active din sector
SectorCAEN 9531 · Repararea și întreținerea autovehiculelor →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)402
Valoare totală (2024–2026)794.131 lei

Cumpărători: Spitalul Clinic Judetean de Urgenta Targu.Mures, INSPECTORATUL PENTRU SITUATII DE URGENTA " HOREA" AL JUDETULUI MURES, COMUNA LUNCA BRADULUI

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume4
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru SEMIS SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți SEMIS SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru SEMIS SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

SEMIS SRL, cu sediul în Sat Sâncraiu de Mureş Com. Sâncraiu de Mureş, are codul unic de înregistrare (CUI) 16439372, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2004000864266. Firma a fost înființată la data de 20 mai 2004 și are ca obiect principal de activitate Repararea și întreținerea autovehiculelor (CAEN 9531).

La ultima verificare, SEMIS SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 2.166.569 lei și un rezultat net de 94.251 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are SEMIS SRL?

SEMIS SRL (CUI 16439372) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă SEMIS SRL în sectorul său?

SEMIS SRL ocupă locul 916 din 9.914 firme active cu bilanț depus în CAEN 9531 (Repararea și întreținerea autovehiculelor), după cifra de afaceri.

Cât de veche este SEMIS SRL față de firmele din același domeniu?

SEMIS SRL este mai veche decât 92% dintre cele 16.041 firme active cu CAEN 9531.

Este SEMIS SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare SEMIS SRL (CUI 16439372) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este SEMIS SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, SEMIS SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în SEMIS SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru SEMIS SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este SEMIS SRL plătitoare de TVA?

Da, SEMIS SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a SEMIS SRL?

În anul 2025, SEMIS SRL a raportat o cifră de afaceri de 2.166.569 lei și un număr mediu de 13 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu SEMIS SRL?

Firmoscop analizează SEMIS SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Mureş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Mureș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.