Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › V.A. TECH SERV SRL

V.A. TECH SERV SRL

Înființată în 2004 · 22 ani vechime · Sector 2 Mun. Bucureşti
CUI 16461264 · J40/8637/2004
Fără probleme găsite Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire V.A. TECH SERV SRL
Cod fiscal (CIF) RO16461264
Nr. Reg. Comerțului J40/8637/2004
Sediu social Str. Aleea Bistricioara nr. 8, bl. 44, sc. 1, et. 2, ap. 8, Sector 2 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI, 23303
Telefon 3272409

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

VIŞAN GHEORGHE · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 27.05.2004
CAEN7112 · Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută V.A. TECH SERV SRL după CUI 16461264 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Stabilă
scor 63/100
Cifră de afaceri 2024
103.763 lei
-61.0% vs 2022
Profit net 2024
-15.656 lei
-116.6% vs 2022

Bonitate financiară

Marjă netă-15.1%
Față de sectorpeste 8% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 13.217 de firme din Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea care au depus bilanț pe 2024; mediana sectorului: 29,5%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 33% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 13.795 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2024.

Datorii / capital1.3×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2012: 69.621 lei20122013: 77.095 lei20132014: 78.635 lei20142015: 145.530 lei20152016: 246.212 lei20162017: 297.151 lei20172018: 232.416 lei20182019: 253.155 lei20192020: 203.744 lei20202021: 141.174 lei20212022: 263.719 lei20222024: 103.763 lei2024
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2024 103.763 lei -15.656 lei 1
2022 263.719 lei 94.087 lei 2
2021 141.174 lei 25.392 lei 2
2020 203.744 lei 65.636 lei 2
2019 253.155 lei 125.036 lei 2
2018 232.416 lei 162.318 lei 2
2017 297.151 lei 147.361 lei 4
2016 246.212 lei 129.431 lei 4
2015 145.530 lei 126.615 lei 2
2014 78.635 lei 56.840 lei 1
2013 77.095 lei 57.016 lei 1
2012 69.621 lei 49.254 lei 1
2011 59.698 lei 9.873 lei 1
2010 56.126 lei 4.193 lei 2
2009 133.403 lei 165 lei 4
2008 149.908 lei 1.032 lei 7

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 16 ani (2008–2024). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2024, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 834 zile+412 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 608 zile+326 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -15,09%−50,77 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 56,13%−1,99 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,78×+0,06 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 1,28×−0,11 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -8,44%−51,22 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -3,7%−21,62 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 43,87%+1,99 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 103.763 lei−28.097 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,25×−0,25 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor -12,54%−70,46 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

18,6%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 2.899 din 15.628 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2024. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 6,0% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 12.445 din 18.422 firme active cu bilanț depus (CAEN 7112)
Vechime relativămai veche decât 91% dintre cele 32.770 firme active din sector
SectorCAEN 7112 · Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume29
Dintre care radiate (închise)13

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru V.A. TECH SERV SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți V.A. TECH SERV SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru V.A. TECH SERV SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

V.A. TECH SERV SRL, cu sediul în Sector 2 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 16461264, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J40/8637/2004. Firma a fost înființată la data de 27 mai 2004 și are ca obiect principal de activitate Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea (CAEN 7112).

La ultima verificare, V.A. TECH SERV SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2024 a raportat o cifră de afaceri de 103.763 lei și un rezultat net de -15.656 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are V.A. TECH SERV SRL?

V.A. TECH SERV SRL (CUI 16461264) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă V.A. TECH SERV SRL în sectorul său?

V.A. TECH SERV SRL ocupă locul 12.445 din 18.422 firme active cu bilanț depus în CAEN 7112 (Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea), după cifra de afaceri.

Cât de veche este V.A. TECH SERV SRL față de firmele din același domeniu?

V.A. TECH SERV SRL este mai veche decât 91% dintre cele 32.770 firme active cu CAEN 7112.

Este V.A. TECH SERV SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare V.A. TECH SERV SRL (CUI 16461264) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este V.A. TECH SERV SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, V.A. TECH SERV SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în V.A. TECH SERV SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru V.A. TECH SERV SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este V.A. TECH SERV SRL plătitoare de TVA?

Da, V.A. TECH SERV SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a V.A. TECH SERV SRL?

În anul 2024, V.A. TECH SERV SRL a raportat o cifră de afaceri de 103.763 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu V.A. TECH SERV SRL?

Firmoscop analizează V.A. TECH SERV SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.