Sari la conținut
Firmoscop › Firme › Mureș › SHADOW SRL

SHADOW SRL

Înființată în 2004 · 22 de ani vechime · Orş. Luduş
CUI 16508812 · J26/974/2004
Fără probleme găsite Verificat la ANAF · 28 octombrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Deblochează gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Deblochezi gratuit, cu un cont — plus dosarele din instanță și monitorizare.

Termen de plată sugerat ■ ■ ■ zile
Plafon de credit ■ ■ ■ ■ ■ lei
Dosare în instanță detalii
Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire SHADOW SRL
Cod fiscal (CIF) RO16508812
Nr. Reg. Comerțului J26/974/2004
Sediu social 1 MAI nr. 5 bis, Loc. Luduş, Oraş Luduş, jud. Mureş, 545200

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 28 octombrie 2026.

Reprezentanți

MARGINEAN OVIDIU VASILE · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

Starefuncțiune
CAEN4778 · Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 28 octombrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 19 octombrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 28 octombrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 19 octombrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 28 octombrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută SHADOW SRL după CUI 16508812 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
3.698.249 lei
-7,0% vs 2024
Profit net 2025
267.648 lei
-44,4% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă7.2%
Față de sectorpeste 58% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 2.647 de firme din Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 4,6%.

Mărime față de sector9 angajați · peste 93% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 2.582 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.7×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 843.088 lei20142015: 1.227.890 lei20152016: 1.405.519 lei20162017: 2.234.121 lei20172018: 2.486.923 lei20182019: 2.460.565 lei20192020: 3.161.151 lei20202021: 2.720.230 lei20212022: 3.441.600 lei20222023: 3.705.916 lei20232024: 3.982.638 lei20242025: 3.698.249 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 3.698.249 lei 267.648 lei 9
2024 3.982.638 lei 481.111 lei 6
2023 3.705.916 lei 192.251 lei 7
2022 3.441.600 lei 308.617 lei 7
2021 2.720.230 lei 252.126 lei 7
2020 3.161.151 lei 649.458 lei 7
2019 2.460.565 lei 209.232 lei 7
2018 2.486.923 lei 173.437 lei 10
2017 2.234.121 lei 230.550 lei 6
2016 1.405.519 lei 148.442 lei 4
2015 1.227.890 lei 92.398 lei 3
2014 843.088 lei 32.070 lei 5
2013 927.521 lei 80.975 lei 5
2012 849.935 lei 52.405 lei 6
2011 655.357 lei 44.663 lei 5
2010 776.797 lei 34.374 lei 2
2009 657.967 lei 40.749 lei 3
2008 292.468 lei 10.486 lei 3

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 118 zile+37 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 80 de zile+3 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 7,24%−4,84 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 42,51%+8,34 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,35×−0,58 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,74×+0,22 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 16,5%−11,72 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 9,48%−9,1 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 57,49%−8,34 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 410.917 lei−252.856 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,31×−0,23 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 6,1×−0,15 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 60 de zile+2 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 9,02%−7,51 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 283 din 4.276 de firme active cu bilanț depus (CAEN 4778)
Vechime relativămai veche decât 84% dintre cele 7.483 de firme active din sector
SectorCAEN 4778 · Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)75
Valoare totală (2024–2026)524.030 lei

Cumpărători: ORASUL LUDUS (Primaria Orasului Ludus), COMUNA CHETANI, Comuna Sanger (Primaria)

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru SHADOW SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți SHADOW SRL? Pune sigiliul pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Despre firmă

SHADOW SRL, cu sediul în Orş. Luduş, are codul unic de înregistrare (CUI) 16508812, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J26/974/2004. Firma a fost înființată la data de 11 iunie 2004 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate (CAEN 4778).

La ultima verificare, SHADOW SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 3.698.249 lei și un rezultat net de 267.648 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 28 octombrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Întrebări frecvente

Ce verdict are SHADOW SRL?

SHADOW SRL (CUI 16508812) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 28 octombrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă SHADOW SRL în sectorul său?

SHADOW SRL ocupă locul 283 din 4.276 de firme active cu bilanț depus în CAEN 4778 (Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate), după cifra de afaceri.

Cât de veche este SHADOW SRL față de firmele din același domeniu?

SHADOW SRL este mai veche decât 84% dintre cele 7.483 de firme active cu CAEN 4778.

Este SHADOW SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare SHADOW SRL (CUI 16508812) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este SHADOW SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, SHADOW SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în SHADOW SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru SHADOW SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este SHADOW SRL plătitoare de TVA?

Da, SHADOW SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a SHADOW SRL?

În anul 2025, SHADOW SRL a raportat o cifră de afaceri de 3.698.249 lei și un număr mediu de 9 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu SHADOW SRL?

Firmoscop analizează SHADOW SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Mureş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în Mureș →

Fă lista în Excel

Firmele active cu codul CAEN 4778 din Mureș, cele mai mari întâi, până la 500 de firme într-un fișier. Lista se deschide în cont și costă 1 credit la 25 de firme; din fișierul Excel, primele 50 de firme sunt gratuite. Contul e gratuit și are 10 credite pe lună.

Mergi mai departe

Firme din Mureș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 28 octombrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.