Sari la conținut
FirmoscopFirmeVaslui › STAMATIN-AGRO SRL

STAMATIN-AGRO SRL

Înființată în 2004 · 22 ani vechime · Sat Gara Banca Com. Banca
CUI 16520727 · J2004000415370
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire STAMATIN-AGRO SRL
Cod fiscal (CIF) RO16520727
Nr. Reg. Comerțului J2004000415370
Sediu social GARA BANCA nr. 101, Sat Gara Banca Com. Banca, jud. VASLUI, 737027
Telefon 0740762903

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

STAMATIN CRISTINEL · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 15.06.2004
CAEN4711 · Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută STAMATIN-AGRO SRL după CUI 16520727 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 94/100
Cifră de afaceri 2025
1.671.381 lei
+25.0% vs 2024
Profit net 2025
89.446 lei
+1.8% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă5.4%
Față de sectorpeste 59% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 4.804 de firme din Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 3,5%.

Mărime față de sector4 angajați · peste 70% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 4.666 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital3.5×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2012: 101.371 lei20122013: 189.191 lei20132014: 223.954 lei20142015: 431.284 lei20152016: 582.966 lei20162017: 653.809 lei20172019: 875.932 lei20192021: 929.931 lei20212022: 1.112.270 lei20222023: 1.352.564 lei20232024: 1.338.218 lei20242025: 1.671.381 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 1.671.381 lei 89.446 lei 4
2024 1.338.218 lei 87.853 lei 4
2023 1.352.564 lei -68.735 lei 4
2022 1.112.270 lei 58.750 lei 5
2021 929.931 lei -44.520 lei 4
2019 875.932 lei -14.725 lei 4
2017 653.809 lei 56.895 lei 3
2016 582.966 lei 75.146 lei 3
2015 431.284 lei 19.844 lei 3
2014 223.954 lei 16.647 lei 2
2013 189.191 lei 22.485 lei 1
2012 101.371 lei 8.138 lei
2011 98.375 lei 25.151 lei
2010 68.054 lei -10.542 lei 1
2009 91.349 lei -14.432 lei
2008 107.025 lei -5.453 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 16 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 171 zile−57 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 11 zile creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 5,35%−1,21 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 77,53%−8,33 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,29×+0,13 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 3,45×−2,62 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 39,43%−24,5 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 8,86%−0,18 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 22,47%+8,33 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 417.845 lei+83.290 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,66×+0,28 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 2,67×+0,84 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 137 zile−62 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 7,29%−1,66 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 5.845 din 47.591 firme active cu bilanț depus (CAEN 4711)
Vechime relativămai veche decât 75% dintre cele 91.201 firme active din sector
SectorCAEN 4711 · Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru STAMATIN-AGRO SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți STAMATIN-AGRO SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru STAMATIN-AGRO SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

STAMATIN-AGRO SRL, cu sediul în Sat Gara Banca Com. Banca, are codul unic de înregistrare (CUI) 16520727, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2004000415370. Firma a fost înființată la data de 16 iunie 2004 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4711).

La ultima verificare, STAMATIN-AGRO SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.671.381 lei și un rezultat net de 89.446 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are STAMATIN-AGRO SRL?

STAMATIN-AGRO SRL (CUI 16520727) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă STAMATIN-AGRO SRL în sectorul său?

STAMATIN-AGRO SRL ocupă locul 5.845 din 47.591 firme active cu bilanț depus în CAEN 4711 (Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun), după cifra de afaceri.

Cât de veche este STAMATIN-AGRO SRL față de firmele din același domeniu?

STAMATIN-AGRO SRL este mai veche decât 75% dintre cele 91.201 firme active cu CAEN 4711.

Este STAMATIN-AGRO SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare STAMATIN-AGRO SRL (CUI 16520727) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este STAMATIN-AGRO SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, STAMATIN-AGRO SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în STAMATIN-AGRO SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru STAMATIN-AGRO SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este STAMATIN-AGRO SRL plătitoare de TVA?

Da, STAMATIN-AGRO SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a STAMATIN-AGRO SRL?

În anul 2025, STAMATIN-AGRO SRL a raportat o cifră de afaceri de 1.671.381 lei și un număr mediu de 4 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu STAMATIN-AGRO SRL?

Firmoscop analizează STAMATIN-AGRO SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Vaslui

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în Vaslui →

Mergi mai departe

Firme din Vaslui

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.