ALEX CONSULTING SRL
Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.
Plafonul de credit, termenul de plată sugerat, dosarele din instanță — toate în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă — pentru oricâte firme urmărești.
Continuă cu Google — vezi raportul imediatsau cu emailul:
Îți trimitem un link de confirmare pe email — un click și gata, fără cod de tastat. Confirmarea îți creează un cont Firmoscop și înseamnă că accepți Termenii și Confidențialitatea. Poți scoate firma din listă oricând.
Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului
Date de facturare
Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.
Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 22 august 2026.
Reprezentanți
Fără reprezentanți în datele publice curente.
Identitate
Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 22 august 2026.
Ce am verificat și când
Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.
| Registrul Comerțului | În funcțiune | 22 august 2026 |
| Inactivitate fiscală (ANAF) | Nu figurează ca inactivă | 22 august 2026 |
| Insolvență (Registrul Comerțului) | Nicio procedură în snapshotul ONRC | 22 august 2026 |
| Dosare în instanță | Se interoghează la verificarea completă | se verifică la cerere |
| Buletinul Procedurilor de Insolvență | Se interoghează la verificarea completă | se verifică la cerere |
| Contracte publice (SEAP) | Nicio atribuire găsită pe acest CUI | 22 august 2026 |
| Gajuri și garanții (RNPM) | Nu avem încă datele — caută ALEX CONSULTING SRL după CUI 16530984 | se verifică la cerere |
Bonitate financiară
Comparat cu 1.298 de firme din Activități auxiliare intermedierilor financiare, exceptând activități de asigurări și fonduri de pensii care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 36,1%.
Mediana sectorului: 1 angajat, din 1.307 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.
Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.
Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.
Evoluție financiară
| An | Cifră de afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2025 | 2.524.887 lei | 366.885 lei | 13 |
| 2024 | 2.416.837 lei | 608.697 lei | 12 |
| 2023 | 2.058.160 lei | 442.462 lei | 12 |
| 2022 | 2.123.537 lei | 736.797 lei | 12 |
| 2021 | 1.949.335 lei | 566.700 lei | 13 |
| 2020 | 1.870.550 lei | 646.312 lei | 12 |
| 2019 | 1.689.182 lei | 553.343 lei | 12 |
| 2018 | 1.674.068 lei | 652.439 lei | 11 |
| 2017 | 1.423.837 lei | 564.288 lei | 10 |
| 2016 | 1.443.976 lei | 529.772 lei | 10 |
| 2015 | 1.115.040 lei | 370.906 lei | 9 |
| 2014 | 911.827 lei | 245.183 lei | 8 |
| 2013 | 842.933 lei | 236.492 lei | 7 |
| 2012 | 714.317 lei | 142.212 lei | 7 |
| 2011 | 752.589 lei | 105.404 lei | 7 |
| 2010 | 689.951 lei | 32.763 lei | 7 |
| 2009 | 697.349 lei | 225.002 lei | 7 |
| 2008 | 757.232 lei | 230.600 lei | 7 |
Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.
Indicatori financiari
Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.
Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.
Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel
Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.
Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.
Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin
Poziția în sector
| Rang după cifra de afaceri | locul 70 din 2.255 firme active cu bilanț depus (CAEN 6619) |
| Vechime relativă | mai veche decât 98% dintre cele 7.436 firme active din sector |
| Sector | CAEN 6619 · Activități auxiliare intermedierilor financiare, exceptând activități de asigurări și fonduri de pensii → |
Istoric modificări (Registrul Comerțului)
- 14 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J2004001411085 → J08/1411/2004
- 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J08/1411/2004 → J2004001411085
Întreabă Firmoscop beta
Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.
Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.
Vezi raportul complet de risc pentru ALEX CONSULTING SRL
Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.
Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.
Confirmarea îți creează un cont Firmoscop (accepți Termenii și Confidențialitatea) și pune firma sub urmărire — te anunțăm gratuit dacă verdictul se schimbă. Poți renunța oricând.
Reprezinți ALEX CONSULTING SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.
Obligații fiscale recurente
Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.
Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →
Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.
Mulțumim că ai trecut pe la noi
Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:
Ți-a fost de folos pagina asta?
Verifică altă firmă
Despre firmă
ALEX CONSULTING SRL, cu sediul în Mun. Braşov, are codul unic de înregistrare (CUI) 16530984, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J08/1411/2004. Firma a fost înființată la data de 21 iunie 2004 și are ca obiect principal de activitate Activități auxiliare intermedierilor financiare, exceptând activități de asigurări și fonduri de pensii (CAEN 6619).
La ultima verificare, ALEX CONSULTING SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 2.524.887 lei și un rezultat net de 366.885 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.
Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 22 august 2026.
Întrebări frecvente
Ce verdict are ALEX CONSULTING SRL?
ALEX CONSULTING SRL (CUI 16530984) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 22 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.
Ce loc ocupă ALEX CONSULTING SRL în sectorul său?
ALEX CONSULTING SRL ocupă locul 70 din 2.255 firme active cu bilanț depus în CAEN 6619 (Activități auxiliare intermedierilor financiare, exceptând activități de asigurări și fonduri de pensii), după cifra de afaceri.
Cât de veche este ALEX CONSULTING SRL față de firmele din același domeniu?
ALEX CONSULTING SRL este mai veche decât 98% dintre cele 7.436 firme active cu CAEN 6619.
Este ALEX CONSULTING SRL o firmă activă?
Da, la ultima verificare ALEX CONSULTING SRL (CUI 16530984) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.
Este ALEX CONSULTING SRL în insolvență?
Nu — la ultima verificare, ALEX CONSULTING SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.
Pot avea încredere în ALEX CONSULTING SRL?
Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru ALEX CONSULTING SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.
Este ALEX CONSULTING SRL plătitoare de TVA?
Nu, ALEX CONSULTING SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.
Care este cifra de afaceri a ALEX CONSULTING SRL?
În anul 2025, ALEX CONSULTING SRL a raportat o cifră de afaceri de 2.524.887 lei și un număr mediu de 13 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.
Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu ALEX CONSULTING SRL?
Firmoscop analizează ALEX CONSULTING SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.
Cele mai mari firme din același domeniu, în Braşov
Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.
- TRAINER SRL · Mun. Braşov · CA 2.014.833 lei
- FINANCE POWER SRL · Mun. Braşov · CA 1.996.843 lei
- VIOASIG SRL · Mun. Braşov · CA 1.832.878 lei
- SERV FIN BING SRL · Mun. Braşov · CA 1.758.068 lei
- RETIRO SRL · Mun. Braşov · CA 1.616.426 lei
- BITPM TRADE S.R.L. · Mun. Făgăraş · CA 1.568.655 lei
Mergi mai departe
Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 22 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.