UNIVERSAL IMPEX SRL
Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.
Deblochezi gratuit, cu un cont — plus dosarele din instanță și monitorizare.
sau cu emailul:
Confirmarea din email îți creează un cont Firmoscop gratuit — accepți Termenii și Confidențialitatea. Renunți oricând.
Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului
Date de facturare
Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.
Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 18 octombrie 2026.
Reprezentanți
MARCU NECULAI · administratorVezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.
Identitate
Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 18 octombrie 2026.
Ce am verificat și când
Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.
| Registrul Comerțului | În funcțiune | 19 octombrie 2026 |
| Inactivitate fiscală (ANAF) | Nu figurează ca inactivă | 18 octombrie 2026 |
| Insolvență (Registrul Comerțului) | Nicio procedură în snapshotul ONRC | 19 octombrie 2026 |
| Dosare în instanță | Se interoghează la verificarea completă | se verifică la cerere |
| Buletinul Procedurilor de Insolvență | Se interoghează la verificarea completă | se verifică la cerere |
| Modificări la Registrul Comerțului | Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare | 18 octombrie 2026 |
| Gajuri și garanții (RNPM) | Nu avem încă datele — caută UNIVERSAL IMPEX SRL după CUI 1655971 | se verifică la cerere |
Bonitate financiară
Comparat cu 2.647 de firme din Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 4,6%.
Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.
Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.
Evoluție financiară
| An | Cifră de afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2025 | 7.710.391 lei | 26.100 lei | — |
| 2024 | 9.238.757 lei | 427.775 lei | 22 |
| 2023 | 8.806.997 lei | 283.232 lei | 23 |
| 2022 | 9.528.608 lei | 361.365 lei | 22 |
| 2021 | 9.366.346 lei | 476.581 lei | 23 |
| 2020 | 9.775.449 lei | 479.229 lei | 23 |
| 2019 | 12.025.281 lei | 181.190 lei | 27 |
| 2018 | 12.669.942 lei | 897.372 lei | 36 |
| 2017 | 11.975.170 lei | 940.874 lei | 37 |
| 2016 | 10.273.257 lei | 808.867 lei | 38 |
| 2015 | 9.472.828 lei | 442.607 lei | 40 |
| 2014 | 8.449.689 lei | 222.513 lei | 47 |
| 2013 | 8.980.362 lei | 326.862 lei | 43 |
| 2012 | 10.152.528 lei | 238.938 lei | — |
| 2011 | 11.354.288 lei | 55.344 lei | 45 |
| 2010 | 13.840.298 lei | -223.395 lei | 51 |
| 2009 | 20.730.520 lei | 188.977 lei | 65 |
| 2008 | 25.956.325 lei | 730.513 lei | 70 |
Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.
Indicatori financiari
Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.
Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.
Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel
Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.
Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.
Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin
Poziția în sector
| Rang după cifra de afaceri | locul 118 din 4.267 de firme active cu bilanț depus (CAEN 4778) |
| Vechime relativă | mai veche decât 98% dintre cele 7.471 de firme active din sector |
| Sector | CAEN 4778 · Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi → |
Contracte publice
Cumpărători: COMUNA DRAGANESTI (Primaria Draganesti), COMUNA MUNTENI JUDETUL GALATI(CONSILIUL LOCAL AL COMUNEI MUNTENI), COMUNA NEGRILESTI
Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.
SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.
Grup de firme
Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.
Întreabă Firmoscop beta
Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.
Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.
Vezi raportul complet de risc pentru UNIVERSAL IMPEX SRL
Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.
Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.
Confirmarea îți creează un cont Firmoscop (accepți Termenii și Confidențialitatea) și pune firma sub urmărire — te anunțăm gratuit dacă verdictul se schimbă. Poți renunța oricând.
Reprezinți UNIVERSAL IMPEX SRL? Pune sigiliul pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.
Obligații fiscale recurente
Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.
Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →
Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.
Verifică altă firmă
Despre firmă
UNIVERSAL IMPEX SRL, cu sediul în Municipiul Tecuci, are codul unic de înregistrare (CUI) 1655971, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J1992002316175. Firma a fost înființată la data de 20 octombrie 1992 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi (CAEN 4778).
La ultima verificare, UNIVERSAL IMPEX SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 7.710.391 lei și un rezultat net de 26.100 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.
Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 18 octombrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.
Întrebări frecvente
Ce verdict are UNIVERSAL IMPEX SRL?
UNIVERSAL IMPEX SRL (CUI 1655971) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 18 octombrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.
Ce loc ocupă UNIVERSAL IMPEX SRL în sectorul său?
UNIVERSAL IMPEX SRL ocupă locul 118 din 4.267 de firme active cu bilanț depus în CAEN 4778 (Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi), după cifra de afaceri.
Cât de veche este UNIVERSAL IMPEX SRL față de firmele din același domeniu?
UNIVERSAL IMPEX SRL este mai veche decât 98% dintre cele 7.471 de firme active cu CAEN 4778.
Este UNIVERSAL IMPEX SRL o firmă activă?
Da, la ultima verificare UNIVERSAL IMPEX SRL (CUI 1655971) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.
Este UNIVERSAL IMPEX SRL în insolvență?
Nu — la ultima verificare, UNIVERSAL IMPEX SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.
Pot avea încredere în UNIVERSAL IMPEX SRL?
Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru UNIVERSAL IMPEX SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.
Este UNIVERSAL IMPEX SRL plătitoare de TVA?
Da, UNIVERSAL IMPEX SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.
Care este cifra de afaceri a UNIVERSAL IMPEX SRL?
În anul 2025, UNIVERSAL IMPEX SRL a raportat o cifră de afaceri de 7.710.391 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.
Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu UNIVERSAL IMPEX SRL?
Firmoscop analizează UNIVERSAL IMPEX SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.
Cele mai mari firme din același domeniu, în Galaţi
Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.
- VIDAFAN SRL · Municipiul Tecuci · CA 149.021.143 lei
- MARCOSER SRL · Sat Matca, Comuna Matca · CA 74.012.538 lei
- PODTEC SRL · Municipiul Tecuci · CA 47.250.550 lei
- DIAPLANT INTERAGRO SRL · Municipiul Tecuci · CA 35.076.928 lei
- VALDI PANEL PLUS S.R.L. · Municipiul Galaţi · CA 27.601.946 lei
- OG ELECTRONICA SRL · Sat Lieşti, Comuna Lieşti · CA 26.875.881 lei
Mergi mai departe
Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 18 octombrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.