Sari la conținut
FirmoscopFirmeCluj › LOGIC SYSTEMS SRL

LOGIC SYSTEMS SRL

Înființată în 2004 · 22 ani vechime · Mun. Cluj-Napoca
CUI 16586462 · J2004002583121
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire LOGIC SYSTEMS SRL
Cod fiscal (CIF) RO16586462
Nr. Reg. Comerțului J2004002583121
Sediu social Str. Bobâlnei nr. 8, Mun. Cluj-Napoca, 400628
Telefon 0264 454880

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

JITARIU CRISTIAN · administratorIANCU SEBASTIAN · administratorPOP CLAUDIU PETRU · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 09.07.2004
CAEN6220 · Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută LOGIC SYSTEMS SRL după CUI 16586462 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
9.217.460 lei
+18.0% vs 2024
Profit net 2025
1.040.256 lei
-49.1% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă11.3%
Față de sectorpeste 29% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 13.328 de firme din Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 29,7%.

Mărime față de sector37 angajați · peste 98% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 13.474 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital2.6×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 1.510.571 lei20142015: 1.511.125 lei20152016: 1.956.601 lei20162017: 2.194.305 lei20172018: 3.214.255 lei20182019: 3.574.736 lei20192020: 4.513.039 lei20202021: 4.294.999 lei20212022: 4.748.985 lei20222023: 7.174.156 lei20232024: 7.800.778 lei20242025: 9.217.460 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 9.217.460 lei 1.040.256 lei 37
2024 7.800.778 lei 2.043.154 lei 10
2023 7.174.156 lei 2.266.260 lei 6
2022 4.748.985 lei 1.970.777 lei 7
2021 4.294.999 lei 1.241.419 lei 23
2020 4.513.039 lei 1.521.541 lei 21
2019 3.574.736 lei 1.115.443 lei 23
2018 3.214.255 lei 1.132.966 lei 16
2017 2.194.305 lei 484.109 lei 13
2016 1.956.601 lei 379.565 lei 11
2015 1.511.125 lei 250.285 lei 10
2014 1.510.571 lei 296.946 lei 10
2013 1.358.475 lei 167.900 lei 11
2012 1.435.529 lei 188.893 lei 14
2011 1.404.768 lei 238.445 lei 12
2010 884.327 lei 75.504 lei 9
2009 973.527 lei 171.399 lei 8
2008 1.397.184 lei 191.888 lei 10

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 212 zile−45 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 65 zile−18 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 11,29%−14,9 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 77,95%−0,08 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,28× active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 2,56×−0,06 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 49,74%−47,81 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 15,17%−13,84 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 30,5%+0,76 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 249.121 lei−530.957 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,34×+0,23 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 11,71×+0,35 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 31 zile−1 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 14,6%−28,65 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 165 din 3.466 firme active cu bilanț depus (CAEN 6220)
Vechime relativămai veche decât 97% dintre cele 9.207 firme active din sector
SectorCAEN 6220 · Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul →

Contracte publice

Contracte publice (SEAP)6
Valoare totală (2025–2026)127.725 lei
Acorduri-cadru plafon, nu bani încasați2 · 92.640 lei

Autorități: UNIVERSITATEA "BABES-BOLYAI", SPITALUL CLINIC DE RECUPERARE CLUJ-NAPOCA

Achiziții directe (SEAP)176
Valoare totală (2024–2026)635.773 lei

Cumpărători: UNIVERSITATEA "BABES-BOLYAI", Gradinita Cu Program Prelungit Mica Sirena, COLEGIUL ORTODOX "MITROPOLITUL NICOLAE COLAN" CLUJ NAPOCA

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru LOGIC SYSTEMS SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți LOGIC SYSTEMS SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru LOGIC SYSTEMS SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

LOGIC SYSTEMS SRL, cu sediul în Mun. Cluj-Napoca, are codul unic de înregistrare (CUI) 16586462, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2004002583121. Firma a fost înființată la data de 9 iulie 2004 și are ca obiect principal de activitate Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul (CAEN 6220).

La ultima verificare, LOGIC SYSTEMS SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 9.217.460 lei și un rezultat net de 1.040.256 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are LOGIC SYSTEMS SRL?

LOGIC SYSTEMS SRL (CUI 16586462) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă LOGIC SYSTEMS SRL în sectorul său?

LOGIC SYSTEMS SRL ocupă locul 165 din 3.466 firme active cu bilanț depus în CAEN 6220 (Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul), după cifra de afaceri.

Cât de veche este LOGIC SYSTEMS SRL față de firmele din același domeniu?

LOGIC SYSTEMS SRL este mai veche decât 97% dintre cele 9.207 firme active cu CAEN 6220.

Este LOGIC SYSTEMS SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare LOGIC SYSTEMS SRL (CUI 16586462) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este LOGIC SYSTEMS SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, LOGIC SYSTEMS SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în LOGIC SYSTEMS SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru LOGIC SYSTEMS SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este LOGIC SYSTEMS SRL plătitoare de TVA?

Da, LOGIC SYSTEMS SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a LOGIC SYSTEMS SRL?

În anul 2025, LOGIC SYSTEMS SRL a raportat o cifră de afaceri de 9.217.460 lei și un număr mediu de 37 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu LOGIC SYSTEMS SRL?

Firmoscop analizează LOGIC SYSTEMS SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Cluj

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: IT & Software în Cluj →

Mergi mai departe

Firme din Cluj

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.