Sari la conținut
FirmoscopFirmeIași › ADE-NIC-VAL SRL

ADE-NIC-VAL SRL

Înființată în 2004 · 22 ani vechime · Mun. Paşcani
CUI 16605904 · J2004001485222
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire ADE-NIC-VAL SRL
Cod fiscal (CIF) RO16605904
Nr. Reg. Comerțului J2004001485222
Sediu social Str. 22 DECEMBRIE nr. 25A, Mun. Paşcani, jud. IAŞI, 705200
Telefon 0232760366

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

CREŢU NECULAI · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 16.07.2004
CAEN4324 · Alte lucrări de instalații pentru construcții
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută ADE-NIC-VAL SRL după CUI 16605904 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
148.681 lei
+33.0% vs 2024
Profit net 2025
43.500 lei
+75.8% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă29.3%
Față de sectorpeste 67% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 887 de firme din Alte lucrări de instalații pentru construcții care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 15,5%.

Datorii / capital0.1×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 472.136 lei20142015: 22.108 lei20152016: 57.381 lei20162017: 34.126 lei20172018: 28.419 lei20182019: 36.730 lei20192020: 73.641 lei20202021: 63.679 lei20212022: 67.260 lei20222023: 82.098 lei20232024: 112.172 lei20242025: 148.681 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 148.681 lei 43.500 lei
2024 112.172 lei 24.739 lei
2023 82.098 lei 28.881 lei
2022 67.260 lei 31.577 lei
2021 63.679 lei 31.042 lei
2020 73.641 lei 24.834 lei
2019 36.730 lei 12.050 lei
2018 28.419 lei 6.037 lei
2017 34.126 lei 8.768 lei
2016 57.381 lei 17.537 lei
2015 22.108 lei 2.703 lei
2014 472.136 lei 20.153 lei
2013 21.591 lei 75 lei
2012 64.906 lei -1.810 lei
2011 318.930 lei 6.528 lei 1
2010 90.283 lei 5.054 lei 1
2009 77.701 lei 2.693 lei 1
2008 46.858 lei 1.674 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 11 zile−10 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 1 zi−10 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 29,26%+7,21 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 8,64%−8,94 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 11,58×+5,89 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,09×−0,12 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 87,98%+7,35 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 80,63%+13,26 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 91,64%+8,09 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 2,76×−0,29 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 26,14× cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 14 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 53,78%+17,48 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 386 din 481 firme active cu bilanț depus (CAEN 4324)
Vechime relativămai veche decât 87% dintre cele 629 firme active din sector
SectorCAEN 4324 · Alte lucrări de instalații pentru construcții →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)1
Valoare totală (2025)7.900 lei

Cumpărători: SPITALUL DE BOLI CRONICE "SFANTUL IOAN" TG.FRUMOS

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2025.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume20
Dintre care radiate (închise)6

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru ADE-NIC-VAL SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți ADE-NIC-VAL SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru ADE-NIC-VAL SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

ADE-NIC-VAL SRL, cu sediul în Mun. Paşcani, are codul unic de înregistrare (CUI) 16605904, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2004001485222. Firma a fost înființată la data de 16 iulie 2004 și are ca obiect principal de activitate Alte lucrări de instalații pentru construcții (CAEN 4324).

La ultima verificare, ADE-NIC-VAL SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 148.681 lei și un rezultat net de 43.500 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are ADE-NIC-VAL SRL?

ADE-NIC-VAL SRL (CUI 16605904) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă ADE-NIC-VAL SRL în sectorul său?

ADE-NIC-VAL SRL ocupă locul 386 din 481 firme active cu bilanț depus în CAEN 4324 (Alte lucrări de instalații pentru construcții), după cifra de afaceri.

Cât de veche este ADE-NIC-VAL SRL față de firmele din același domeniu?

ADE-NIC-VAL SRL este mai veche decât 87% dintre cele 629 firme active cu CAEN 4324.

Este ADE-NIC-VAL SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare ADE-NIC-VAL SRL (CUI 16605904) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este ADE-NIC-VAL SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, ADE-NIC-VAL SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în ADE-NIC-VAL SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru ADE-NIC-VAL SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este ADE-NIC-VAL SRL plătitoare de TVA?

Da, ADE-NIC-VAL SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a ADE-NIC-VAL SRL?

În anul 2025, ADE-NIC-VAL SRL a raportat o cifră de afaceri de 148.681 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu ADE-NIC-VAL SRL?

Firmoscop analizează ADE-NIC-VAL SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Iaşi

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Iași

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.