Sari la conținut
FirmoscopFirmeSibiu › BALOR-CONS SRL

BALOR-CONS SRL

Înființată în 2004 · 22 ani vechime · Mun. Sibiu
CUI 16612723 · J2004001068320
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire BALOR-CONS SRL
Cod fiscal (CIF) RO16612723
Nr. Reg. Comerțului J2004001068320
Sediu social Str. Aron Pumnul nr. 7, Mun. Sibiu, 550409
Telefon 0269224366

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

BĂLAN EUGEN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 19.07.2004
CAEN4120 · Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută BALOR-CONS SRL după CUI 16612723 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
7.475.348 lei
-22.0% vs 2024
Profit net 2025
86.961 lei
-49.2% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă1.2%
Față de sectorpeste 27% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 28.633 de firme din Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 11,9%.

Mărime față de sector27 angajați · peste 96% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 33.058 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.4×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 8.185.820 lei20142015: 11.573.189 lei20152016: 6.723.603 lei20162017: 8.918.709 lei20172018: 7.429.681 lei20182019: 12.972.889 lei20192020: 5.792.939 lei20202021: 5.868.559 lei20212022: 15.291.848 lei20222023: 19.251.300 lei20232024: 9.543.637 lei20242025: 7.475.348 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 7.475.348 lei 86.961 lei 27
2024 9.543.637 lei 171.170 lei 27
2023 19.251.300 lei 3.477.870 lei 30
2022 15.291.848 lei 2.192.663 lei 33
2021 5.868.559 lei -501.359 lei 41
2020 5.792.939 lei -811.492 lei 50
2019 12.972.889 lei 755.242 lei 54
2018 7.429.681 lei 78.149 lei 53
2017 8.918.709 lei 63.557 lei 55
2016 6.723.603 lei 55.394 lei 66
2015 11.573.189 lei 82.765 lei 66
2014 8.185.820 lei 44.923 lei 59
2013 6.429.559 lei 29.546 lei 70
2012 8.372.693 lei 33.384 lei 70
2011 10.650.645 lei 59.695 lei 90
2010 10.414.384 lei 92.422 lei 72
2009 10.623.048 lei 172.265 lei 64
2008 9.441.309 lei 319.420 lei 75

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 92 zile−8 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 22 zile−127 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 1,16%−0,63 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 27,59%−3,51 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 3,62×+0,4 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,38×−0,07 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 1,75%−1,2 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 1,27%−0,76 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 72,41%+3,51 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 276.865 lei−76.603 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,09× cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 3,18×−18,33 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 115 zile+98 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 1,08%−0,99 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 422 din 32.084 firme active cu bilanț depus (CAEN 4120)
Vechime relativămai veche decât 95% dintre cele 67.219 firme active din sector
SectorCAEN 4120 · Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale →

Contracte publice

Contracte publice (SEAP)6
Valoare totală (2024–2025)36.557.460 lei

Autorități: JUDETUL SIBIU, COMPANIA NATIONALA DE INVESTITII SA, Municipiul Sibiu

Achiziții directe (SEAP)6
Valoare totală (2024–2026)148.157 lei

Cumpărători: Colegiul National Gheorghe Lazar Sibiu, Scoala gimnaziala nr. 23, Sibiu, Agentia pentru Dezvoltare Regionala Centru

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume18
Dintre care radiate (închise)11

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru BALOR-CONS SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți BALOR-CONS SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru BALOR-CONS SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

BALOR-CONS SRL, cu sediul în Mun. Sibiu, are codul unic de înregistrare (CUI) 16612723, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2004001068320. Firma a fost înființată la data de 20 iulie 2004 și are ca obiect principal de activitate Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4120).

La ultima verificare, BALOR-CONS SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 7.475.348 lei și un rezultat net de 86.961 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are BALOR-CONS SRL?

BALOR-CONS SRL (CUI 16612723) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă BALOR-CONS SRL în sectorul său?

BALOR-CONS SRL ocupă locul 422 din 32.084 firme active cu bilanț depus în CAEN 4120 (Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale), după cifra de afaceri.

Cât de veche este BALOR-CONS SRL față de firmele din același domeniu?

BALOR-CONS SRL este mai veche decât 95% dintre cele 67.219 firme active cu CAEN 4120.

Este BALOR-CONS SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare BALOR-CONS SRL (CUI 16612723) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este BALOR-CONS SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, BALOR-CONS SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în BALOR-CONS SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru BALOR-CONS SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este BALOR-CONS SRL plătitoare de TVA?

Da, BALOR-CONS SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a BALOR-CONS SRL?

În anul 2025, BALOR-CONS SRL a raportat o cifră de afaceri de 7.475.348 lei și un număr mediu de 27 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu BALOR-CONS SRL?

Firmoscop analizează BALOR-CONS SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Sibiu

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Construcții în Sibiu →

Mergi mai departe

Firme din Sibiu

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.