Sari la conținut
FirmoscopFirmeCălărași › SEVEN SRL

SEVEN SRL

Înființată în 2004 · 22 ani vechime · Mun. Olteniţa
CUI 16614929 · J2004000323514
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire SEVEN SRL
Cod fiscal (CIF) RO16614929
Nr. Reg. Comerțului J2004000323514
Sediu social Str. George Coşbuc nr. 30, Mun. Olteniţa, jud. CĂLĂRAŞI, 915400
Telefon 0242518095

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

IACOB FLORENŢA · administrator

Identitate

StareRELUARE ACTIVITATE din data 01.07.2012
CAEN4334 · Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută SEVEN SRL după CUI 16614929 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 85/100
Cifră de afaceri 2025
2.226.764 lei
+5.0% vs 2024
Profit net 2025
34.649 lei
-48.3% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă1.6%
Față de sectorpeste 30% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 1.051 de firme din Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 11,3%.

Mărime față de sector2 angajați · peste 65% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 1.171 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital5.6×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 654.992 lei20142015: 983.291 lei20152016: 1.214.033 lei20162017: 1.172.630 lei20172018: 1.119.716 lei20182019: 1.344.514 lei20192020: 1.837.657 lei20202021: 1.596.200 lei20212022: 2.444.197 lei20222023: 2.257.574 lei20232024: 2.112.530 lei20242025: 2.226.764 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 2.226.764 lei 34.649 lei 2
2024 2.112.530 lei 67.017 lei 2
2023 2.257.574 lei -382.824 lei 2
2022 2.444.197 lei 253.725 lei 2
2021 1.596.200 lei 22.926 lei 2
2020 1.837.657 lei 113.041 lei 2
2019 1.344.514 lei 10.118 lei 2
2018 1.119.716 lei 2.548 lei 2
2017 1.172.630 lei 5.641 lei 2
2016 1.214.033 lei 24.497 lei 2
2015 983.291 lei 7.564 lei 1
2014 654.992 lei -40.819 lei 1
2013 502.109 lei 11.345 lei 1
2012 223.701 lei 4.777 lei 1
2011 0 lei -1.832 lei
2010 16.158 lei -1.671 lei
2009 18.680 lei -13.512 lei
2008 409.187 lei 12.729 lei 33

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 215 zile+35 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 10 zile−145 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 1,56%−1,61 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 84,69%+1,05 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,18× active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 5,56×+0,38 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 14,72%−18,65 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 2,24%−3,15 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 15,23%−0,91 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 1.113.382 lei+57.117 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,44×−0,26 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 6,74×−915,76 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 54 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 3,08%−2,83 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 90 din 2.007 firme active cu bilanț depus (CAEN 4334)
Vechime relativămai veche decât 95% dintre cele 5.372 firme active din sector
SectorCAEN 4334 · Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)1
Valoare totală (2026)32.250 lei

Cumpărători: Institutul National de Cercetare Dezvoltare pentru Fizica si Inginerie Nucleara "Horia Hulubei"

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2026.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru SEVEN SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți SEVEN SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru SEVEN SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

SEVEN SRL, cu sediul în Mun. Olteniţa, are codul unic de înregistrare (CUI) 16614929, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2004000323514. Firma a fost înființată la data de 21 iulie 2004 și are ca obiect principal de activitate Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri (CAEN 4334).

La ultima verificare, SEVEN SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 2.226.764 lei și un rezultat net de 34.649 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are SEVEN SRL?

SEVEN SRL (CUI 16614929) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă SEVEN SRL în sectorul său?

SEVEN SRL ocupă locul 90 din 2.007 firme active cu bilanț depus în CAEN 4334 (Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri), după cifra de afaceri.

Cât de veche este SEVEN SRL față de firmele din același domeniu?

SEVEN SRL este mai veche decât 95% dintre cele 5.372 firme active cu CAEN 4334.

Este SEVEN SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare SEVEN SRL (CUI 16614929) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este SEVEN SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, SEVEN SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în SEVEN SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru SEVEN SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este SEVEN SRL plătitoare de TVA?

Da, SEVEN SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a SEVEN SRL?

În anul 2025, SEVEN SRL a raportat o cifră de afaceri de 2.226.764 lei și un număr mediu de 2 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu SEVEN SRL?

Firmoscop analizează SEVEN SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Călăraşi

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Călărași

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.