Sari la conținut
Firmoscop › Firme › Călărași › D.P. GUARD SRL

D.P. GUARD SRL

Înființată în 2004 · 22 de ani vechime · Mun. Olteniţa
CUI 16619535 · J2004000331513
Fără probleme găsite Verificat la ANAF · 3 noiembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Deblochează gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Deblochezi gratuit, cu un cont — plus dosarele din instanță și monitorizare.

Termen de plată sugerat ■ ■ ■ zile
Plafon de credit ■ ■ ■ ■ ■ lei
Dosare în instanță detalii
Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire D.P. GUARD SRL
Cod fiscal (CIF) RO16619535
Nr. Reg. Comerțului J2004000331513
Sediu social Str. Aleea Cuza Vodă nr. 12, ap. 8, Municipiul Olteniţa, jud. Călăraşi, 8350
Telefon 0762661354

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 3 noiembrie 2026.

Reprezentanți

DĂRĂMUŞ PETRE · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

Starefuncțiune
CAEN8001 · Activități de investigații și servicii private de protecție
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 3 noiembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 19 octombrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 3 noiembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 19 octombrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 3 noiembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută D.P. GUARD SRL după CUI 16619535 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Stabilă
scor 73/100
Cifră de afaceri 2025
60.497 lei
-91,0% vs 2024
Profit net 2025
-5.225 lei
-117,3% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-8.6%
Față de sectorpeste 11% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 1.150 de firme din Activități de investigații și servicii private de protecție care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 8,2%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 11% din sector

Mediana sectorului: 16 angajați, din 1.195 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.5×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2012: 938.016 lei20122013: 395.446 lei20132014: 357.277 lei20142015: 492.261 lei20152016: 687.183 lei20162017: 733.625 lei20172018: 697.891 lei20182020: 507.021 lei20202022: 670.631 lei20222023: 659.970 lei20232024: 645.808 lei20242025: 60.497 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 60.497 lei -5.225 lei 1
2024 645.808 lei 30.159 lei 11
2023 659.970 lei 230.249 lei 14
2022 670.631 lei 32.175 lei 13
2020 507.021 lei 25.074 lei 16
2018 697.891 lei 67.208 lei 19
2017 733.625 lei 81.150 lei 23
2016 687.183 lei 74.117 lei 23
2015 492.261 lei 43.070 lei 22
2014 357.277 lei 127.545 lei 18
2013 395.446 lei 7.825 lei 15
2012 938.016 lei 114.008 lei 25
2011 430.823 lei 31.852 lei 25
2010 512.551 lei 46.566 lei 17
2009 670.186 lei 24.120 lei 44
2008 590.380 lei 20.485 lei 43

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 16 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 337 de zile+266 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 714 zile+698 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -8,64%−13,31 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 31,83%−11,98 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 3,14×+0,86 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,47×−0,31 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -4,37%−23,14 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -2,98%−13,53 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 68,17%+11,98 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 60.497 lei+1.787 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,34×−1,92 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor -5,23%−13,54 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

18,6%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 2.899 din 15.628 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 6,0% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.043 din 1.153 de firme active cu bilanț depus (CAEN 8001)
Vechime relativămai veche decât 90% dintre cele 1.621 de firme active din sector
SectorCAEN 8001 · Activități de investigații și servicii private de protecție →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru D.P. GUARD SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți D.P. GUARD SRL? Pune sigiliul pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Despre firmă

D.P. GUARD SRL, cu sediul în Mun. Olteniţa, are codul unic de înregistrare (CUI) 16619535, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2004000331513. Firma a fost înființată la data de 22 iulie 2004 și are ca obiect principal de activitate Activități de investigații și servicii private de protecție (CAEN 8001).

La ultima verificare, D.P. GUARD SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 60.497 lei și un rezultat net de -5.225 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 3 noiembrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Întrebări frecvente

Ce verdict are D.P. GUARD SRL?

D.P. GUARD SRL (CUI 16619535) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 3 noiembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă D.P. GUARD SRL în sectorul său?

D.P. GUARD SRL ocupă locul 1.043 din 1.153 de firme active cu bilanț depus în CAEN 8001 (Activități de investigații și servicii private de protecție), după cifra de afaceri.

Cât de veche este D.P. GUARD SRL față de firmele din același domeniu?

D.P. GUARD SRL este mai veche decât 90% dintre cele 1.621 de firme active cu CAEN 8001.

Este D.P. GUARD SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare D.P. GUARD SRL (CUI 16619535) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este D.P. GUARD SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, D.P. GUARD SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în D.P. GUARD SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru D.P. GUARD SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este D.P. GUARD SRL plătitoare de TVA?

Da, D.P. GUARD SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a D.P. GUARD SRL?

În anul 2025, D.P. GUARD SRL a raportat o cifră de afaceri de 60.497 lei și un număr mediu de 1 angajat, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu D.P. GUARD SRL?

Firmoscop analizează D.P. GUARD SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Călăraşi

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Fă lista în Excel

Firmele active cu codul CAEN 8001 din Călărași, cele mai mari întâi, până la 500 de firme într-un fișier. Lista se deschide în cont și costă 1 credit la 25 de firme; din fișierul Excel, primele 50 de firme sunt gratuite. Contul e gratuit și are 10 credite pe lună.

Mergi mai departe

Firme din Călărași

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 3 noiembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.