Sari la conținut
FirmoscopFirmeMureș › VEMAR SRL

VEMAR SRL

Înființată în 2004 · 22 ani vechime · Orş. Luduş
CUI 16675667 · J26/1366/2004
Fără probleme găsite Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire VEMAR SRL
Cod fiscal (CIF) RO16675667
Nr. Reg. Comerțului J26/1366/2004
Sediu social Str. 8 Martie nr. 53B, Orş. Luduş, jud. MUREŞ, 545200
Telefon 0730120060

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

VAN EEUWIJK PAUL HENDRIKUS ANTONIUS ADRIANUS MARTI · administrator

Identitate

StareRELUARE ACTIVITATE din data 13.01.2012
CAEN4519 · Comerț cu alte autovehicule
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu
Formă de proprietateProprietate privata-capital privat autohton si strain

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută VEMAR SRL după CUI 16675667 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2023
145.421 lei
+194.0% vs 2022
Profit net 2023
84.957 lei
+3268.9% vs 2022

Bonitate financiară

Marjă netă58.4%
Față de sectorpeste 96% din sector · în primele 10% din sector

Comparat cu 3.746 de firme din Comerț cu amănuntul al autovehiculelor care au depus bilanț pe 2023; mediana sectorului: 2,2%.

Datorii / capital0.0×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2023 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2012: 0 lei20122013: 4.415 lei20132014: 968 lei20142015: 194 lei20152016: 433 lei20162017: 479 lei20172018: 74.734 lei20182019: 113.616 lei20192020: 170.718 lei20202021: 154.938 lei20212022: 49.454 lei20222023: 145.421 lei2023
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2023 145.421 lei 84.957 lei
2022 49.454 lei -2.681 lei
2021 154.938 lei 97.682 lei
2020 170.718 lei 146.799 lei
2019 113.616 lei 108.747 lei
2018 74.734 lei 88.651 lei
2017 479 lei 234 lei
2016 433 lei 178 lei
2015 194 lei -13.806 lei
2014 968 lei -18.607 lei
2013 4.415 lei 2.390 lei
2012 0 lei -100 lei
2011 0 lei -13.203 lei 1
2010 -26.841 lei 1
2009 -28.736 lei 1
2008 6.319 lei -20.090 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 16 ani (2008–2023). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2023, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 17 zile−162 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 377 zile+376 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 58,42%+63,84 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 2,38%−8,79 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 42,05×+33,1 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,02×−0,11 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 30,43%+31,82 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 29,71%+30,94 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 97,62%+8,79 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 0,51×+0,28 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 3,18×+2,1 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 115 zile−223 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 254,66%+257,02 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2023 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2023. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 121 din 233 firme active cu bilanț depus (CAEN 4519)
Vechime relativămai veche decât 90% dintre cele 435 firme active din sector
SectorCAEN 4519 · Comerț cu alte autovehicule →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru VEMAR SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți VEMAR SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru VEMAR SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

VEMAR SRL, cu sediul în Orş. Luduş, are codul unic de înregistrare (CUI) 16675667, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J26/1366/2004. Firma a fost înființată la data de 12 august 2004 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu alte autovehicule (CAEN 4519).

La ultima verificare, VEMAR SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2023 a raportat o cifră de afaceri de 145.421 lei și un rezultat net de 84.957 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are VEMAR SRL?

VEMAR SRL (CUI 16675667) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă VEMAR SRL în sectorul său?

VEMAR SRL ocupă locul 121 din 233 firme active cu bilanț depus în CAEN 4519 (Comerț cu alte autovehicule), după cifra de afaceri.

Cât de veche este VEMAR SRL față de firmele din același domeniu?

VEMAR SRL este mai veche decât 90% dintre cele 435 firme active cu CAEN 4519.

Este VEMAR SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare VEMAR SRL (CUI 16675667) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este VEMAR SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, VEMAR SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în VEMAR SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru VEMAR SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este VEMAR SRL plătitoare de TVA?

Da, VEMAR SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a VEMAR SRL?

În anul 2023, VEMAR SRL a raportat o cifră de afaceri de 145.421 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu VEMAR SRL?

Firmoscop analizează VEMAR SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Mureş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Auto & Service în Mureș →

Mergi mai departe

Firme din Mureș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.