Sari la conținut
FirmoscopFirmeDâmbovița › ELETTROGI CONECTORS S.R.L.

ELETTROGI CONECTORS S.R.L.

Înființată în 2004 · 22 ani vechime · Mun. Târgovişte
CUI 16676743 · J15/708/2004
Fără probleme găsite Re-verificat · 22 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire ELETTROGI CONECTORS S.R.L.
Cod fiscal (CIF) RO16676743
Nr. Reg. Comerțului J15/708/2004
Sediu social Str. Silviu Stănculescu nr. 45, Mun. Târgovişte, jud. DÂMBOVIŢA, 130146
Telefon 0734287822

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 22 august 2026.

Reprezentanți

GIRARDELLO LORENZO · administratorSTOICA ION CRISTIAN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 12.08.2004
CAEN4643 · Comerț cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio și televizoarelor
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu
Formă de proprietateProprietate privata-capital privat strain

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 22 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 22 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 22 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 22 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 22 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 22 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută ELETTROGI CONECTORS S.R.L. după CUI 16676743 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Stabilă
scor 63/100
Cifră de afaceri 2025
20.505 lei
-73.0% vs 2024
Profit net 2025
-16.196 lei
-203.5% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-79.0%
Datorii / capital0.5×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2010: 184.030 lei20102011: 12.424 lei20112012: 122.602 lei20122013: 56.119 lei20132015: 135.095 lei20152016: 94.454 lei20162017: 94.454 lei20172018: 317.023 lei20182022: 115.367 lei20222023: 619.170 lei20232024: 77.354 lei20242025: 20.505 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 20.505 lei -16.196 lei
2024 77.354 lei 15.652 lei 1
2023 619.170 lei 319.840 lei 1
2022 115.367 lei 58.084 lei 1
2018 317.023 lei 183.435 lei
2017 94.454 lei 57.588 lei 1
2016 94.454 lei 57.588 lei 1
2015 135.095 lei 44.360 lei 1
2013 56.119 lei -41.954 lei
2012 122.602 lei 54.774 lei
2011 12.424 lei -10.269 lei 1
2010 184.030 lei 17.097 lei 1
2009 259.206 lei 22.918 lei 1
2008 204.828 lei 57.968 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 14 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 8.741 zile+7.891 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 2.700 zile+1.918 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -78,99%−99,22 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 32,84%+21,05 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 3,04×−5,44 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,49×+0,36 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -1,61%−2,77 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -1,08%−2,1 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 67,16%−21,05 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 0,01× cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor -40,01%−74,56 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

18,6%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 2.899 din 15.628 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 6,0% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 712 din 889 firme active cu bilanț depus (CAEN 4643)
Vechime relativămai veche decât 67% dintre cele 1.361 firme active din sector
SectorCAEN 4643 · Comerț cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio și televizoarelor →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume8
Dintre care radiate (închise)3

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru ELETTROGI CONECTORS S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți ELETTROGI CONECTORS S.R.L.? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru ELETTROGI CONECTORS S.R.L.

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

ELETTROGI CONECTORS S.R.L., cu sediul în Mun. Târgovişte, are codul unic de înregistrare (CUI) 16676743, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J15/708/2004. Firma a fost înființată la data de 13 august 2004 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio și televizoarelor (CAEN 4643).

La ultima verificare, ELETTROGI CONECTORS S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 20.505 lei și un rezultat net de -16.196 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 22 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are ELETTROGI CONECTORS S.R.L.?

ELETTROGI CONECTORS S.R.L. (CUI 16676743) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 22 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă ELETTROGI CONECTORS S.R.L. în sectorul său?

ELETTROGI CONECTORS S.R.L. ocupă locul 712 din 889 firme active cu bilanț depus în CAEN 4643 (Comerț cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio și televizoarelor), după cifra de afaceri.

Cât de veche este ELETTROGI CONECTORS S.R.L. față de firmele din același domeniu?

ELETTROGI CONECTORS S.R.L. este mai veche decât 67% dintre cele 1.361 firme active cu CAEN 4643.

Este ELETTROGI CONECTORS S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare ELETTROGI CONECTORS S.R.L. (CUI 16676743) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este ELETTROGI CONECTORS S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, ELETTROGI CONECTORS S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în ELETTROGI CONECTORS S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru ELETTROGI CONECTORS S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este ELETTROGI CONECTORS S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, ELETTROGI CONECTORS S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a ELETTROGI CONECTORS S.R.L.?

În anul 2025, ELETTROGI CONECTORS S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 20.505 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu ELETTROGI CONECTORS S.R.L.?

Firmoscop analizează ELETTROGI CONECTORS S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Dâmboviţa

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Dâmbovița

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 22 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.