Sari la conținut
Firmoscop › Firme › Vâlcea › GICROM-TRANS SRL

GICROM-TRANS SRL

Înființată în 2004 · 22 de ani vechime · Sat Goruneşti Com. Slătioara
CUI 16677528 · J2004000746388
Fără probleme găsite Verificat la ANAF · 3 noiembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Deblochează gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Deblochezi gratuit, cu un cont — plus dosarele din instanță și monitorizare.

Termen de plată sugerat ■ ■ ■ zile
Plafon de credit ■ ■ ■ ■ ■ lei
Dosare în instanță detalii
Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire GICROM-TRANS SRL
Cod fiscal (CIF) RO16677528
Nr. Reg. Comerțului J2004000746388
Sediu social GORUNEŞTI nr. 756, Sat Goruneşti, Comuna Slătioara, jud. Vâlcea, 247607
Telefon 0753041067

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 3 noiembrie 2026.

Reprezentanți

MOATĂR GHEORGHE CLAUDIU · administrator

Identitate

Starefuncțiune
CAEN4399 · Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 3 noiembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 19 octombrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 3 noiembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 19 octombrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 3 noiembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută GICROM-TRANS SRL după CUI 16677528 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
1.315.134 lei
-18,0% vs 2024
Profit net 2025
255.317 lei
-27,1% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă19.4%
Față de sectorpeste 58% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 2.523 de firme din Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 13,9%.

Mărime față de sector6 angajați · peste 81% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 2.715 firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.3×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 194.552 lei20142015: 355.406 lei20152016: 284.464 lei20162017: 141.755 lei20172018: 482.997 lei20182019: 701.011 lei20192020: 755.112 lei20202021: 854.204 lei20212022: 1.043.359 lei20222023: 1.246.737 lei20232024: 1.604.658 lei20242025: 1.315.134 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 1.315.134 lei 255.317 lei 6
2024 1.604.658 lei 349.997 lei 7
2023 1.246.737 lei 421.562 lei 6
2022 1.043.359 lei 408.142 lei 5
2021 854.204 lei 366.133 lei 4
2020 755.112 lei 233.786 lei 6
2019 701.011 lei 165.101 lei 9
2018 482.997 lei 150.065 lei 8
2017 141.755 lei -63.651 lei 4
2016 284.464 lei 30.248 lei 4
2015 355.406 lei 80.624 lei 2
2014 194.552 lei 44.554 lei 2
2013 236.550 lei 1.254 lei 1
2012 187.389 lei 17.190 lei 3
2011 124.685 lei 15.937 lei 3
2010 83.960 lei 36.514 lei 1
2009 60.793 lei -16.784 lei 1
2008 159.396 lei 28.594 lei 5

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 127 de zile+8 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 220 de zile+164 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 19,41%−2,4 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 25,11%−6,9 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 3,98×+0,86 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,34×−0,13 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 18,72%−12,88 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 14,02%−7,47 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 74,89%+6,9 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 219.189 lei−10.048 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,72×−0,27 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 38,1×−22,5 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 10 zile+4 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 29,84%−2,72 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 626 din 3.706 firme active cu bilanț depus (CAEN 4399)
Vechime relativămai veche decât 94% dintre cele 8.387 de firme active din sector
SectorCAEN 4399 · Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)1
Valoare totală (2025)27.912 lei

Cumpărători: COMUNA CERNISOARA

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2025.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru GICROM-TRANS SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți GICROM-TRANS SRL? Pune sigiliul pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Despre firmă

GICROM-TRANS SRL, cu sediul în Sat Goruneşti Com. Slătioara, are codul unic de înregistrare (CUI) 16677528, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2004000746388. Firma a fost înființată la data de 13 august 2004 și are ca obiect principal de activitate Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. (CAEN 4399).

La ultima verificare, GICROM-TRANS SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.315.134 lei și un rezultat net de 255.317 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 3 noiembrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Întrebări frecvente

Ce verdict are GICROM-TRANS SRL?

GICROM-TRANS SRL (CUI 16677528) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 3 noiembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă GICROM-TRANS SRL în sectorul său?

GICROM-TRANS SRL ocupă locul 626 din 3.706 firme active cu bilanț depus în CAEN 4399 (Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.), după cifra de afaceri.

Cât de veche este GICROM-TRANS SRL față de firmele din același domeniu?

GICROM-TRANS SRL este mai veche decât 94% dintre cele 8.387 de firme active cu CAEN 4399.

Este GICROM-TRANS SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare GICROM-TRANS SRL (CUI 16677528) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este GICROM-TRANS SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, GICROM-TRANS SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în GICROM-TRANS SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru GICROM-TRANS SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este GICROM-TRANS SRL plătitoare de TVA?

Da, GICROM-TRANS SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a GICROM-TRANS SRL?

În anul 2025, GICROM-TRANS SRL a raportat o cifră de afaceri de 1.315.134 lei și un număr mediu de 6 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu GICROM-TRANS SRL?

Firmoscop analizează GICROM-TRANS SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Vâlcea

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Fă lista în Excel

Firmele active cu codul CAEN 4399 din Vâlcea, cele mai mari întâi, până la 500 de firme într-un fișier. Lista se deschide în cont și costă 1 credit la 25 de firme; din fișierul Excel, primele 50 de firme sunt gratuite. Contul e gratuit și are 10 credite pe lună.

Mergi mai departe

Firme din Vâlcea

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 3 noiembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.