Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › GREEN RESOURCES DEVELOPMENT S.R.L.

GREEN RESOURCES DEVELOPMENT S.R.L.

Înființată în 2004 · 22 ani vechime · Sector 3 Mun. Bucureşti
CUI 16692374 · J2017007817401
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire GREEN RESOURCES DEVELOPMENT S.R.L.
Cod fiscal (CIF) RO16692374
Nr. Reg. Comerțului J2017007817401
Sediu social Spl. Unirii nr. 313, et. 1, CAMERA 12, Sector 3 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI, 30138
Telefon 0765475250

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

LECULETE HORIA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareTRANSFER(SOSIRE) din data 25.05.2017
CAEN4321 · Lucrări de instalații electrice
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută GREEN RESOURCES DEVELOPMENT S.R.L. după CUI 16692374 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 82/100
Cifră de afaceri 2025
4.445.923 lei
+23.0% vs 2024
Profit net 2025
278.443 lei
-63.7% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă6.3%
Față de sectorpeste 34% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 6.685 de firme din Lucrări de instalații electrice care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 13,8%.

Mărime față de sector6 angajați · peste 79% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 7.030 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital11.1×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 368.091 lei20142015: 912.327 lei20152016: 617.967 lei20162017: 533.003 lei20172018: 1.006.054 lei20182019: 1.107.492 lei20192020: 2.873.741 lei20202021: 1.280.531 lei20212022: 3.645.016 lei20222023: 6.630.924 lei20232024: 3.609.852 lei20242025: 4.445.923 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 4.445.923 lei 278.443 lei 6
2024 3.609.852 lei 767.536 lei 9
2023 6.630.924 lei 1.040.199 lei 9
2022 3.645.016 lei -186.312 lei 6
2021 1.280.531 lei 70.197 lei 4
2020 2.873.741 lei 1.616.121 lei 3
2019 1.107.492 lei 132.999 lei 3
2018 1.006.054 lei 133.636 lei 3
2017 533.003 lei 20.015 lei 3
2016 617.967 lei 3.060 lei 3
2015 912.327 lei 76.503 lei 2
2014 368.091 lei -50.557 lei 2
2013 667.699 lei 116.854 lei 3
2012 1.220.456 lei 217.504 lei 1
2011 92.388 lei 23.378 lei 2
2010 -8.203 lei 1
2009 -4.412 lei 1
2008 36.734 lei 29.493 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 255 zile+14 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 214 zile−110 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 6,26%−15 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 91,76%+22,2 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,09×−0,35 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 11,14×+8,86 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 99,91%+26,24 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 8,23%−14,2 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 8,24%−22,2 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 740.987 lei+339.892 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,31×+0,26 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 9,65×−323,18 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 38 zile+37 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 8%−27,56 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 854 din 9.845 firme active cu bilanț depus (CAEN 4321)
Vechime relativămai veche decât 91% dintre cele 17.124 firme active din sector
SectorCAEN 4321 · Lucrări de instalații electrice →

Contracte publice

Contracte publice (SEAP)3
Valoare totală (2024–2026)3.924.219 lei

Autorități: Orasul Zimnicea, Comuna Mirosi (Primaria Mirosi), INSTITUTUL NATIONAL DE CERCETARE-DEZVOLTARE PENTRU FIZICA LASERILOR, PLASMEI SI RADIATIEI

Achiziții directe (SEAP)12
Valoare totală (2024–2025)947.913 lei

Cumpărători: Comuna Islaz (Primaria Comunei Islaz), Unitatea Militara 01144, SECOM S.A. - DROBETA TURNU SEVERIN

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume3

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 14 iulie 2026Schimbare stare juridică: funcțiune → TRANSFER(SOSIRE) din data 25.05.2017
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: TRANSFER(SOSIRE) din data 25.05.2017 → funcțiune
  • 13 iulie 2026Redenumire: GEMRADUO IMPEX SRL → GREEN RESOURCES DEVELOPMENT S.R.L.
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Vâlcea → Bucureşti
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Municipiul Râmnicu Vâlcea → Bucureşti Sectorul 3
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J38/764/2004 → J2017007817401
  • 13 iulie 2026Redenumire: GREEN RESOURCES DEVELOPMENT S.R.L. → GEMRADUO IMPEX SRL
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Bucureşti → Vâlcea
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Bucureşti Sectorul 3 → Municipiul Râmnicu Vâlcea
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J2017007817401 → J38/764/2004

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru GREEN RESOURCES DEVELOPMENT S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți GREEN RESOURCES DEVELOPMENT S.R.L.? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru GREEN RESOURCES DEVELOPMENT S.R.L.

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

GREEN RESOURCES DEVELOPMENT S.R.L., cu sediul în Sector 3 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 16692374, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2017007817401. Firma a fost înființată la data de 19 august 2004 și are ca obiect principal de activitate Lucrări de instalații electrice (CAEN 4321).

La ultima verificare, GREEN RESOURCES DEVELOPMENT S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 4.445.923 lei și un rezultat net de 278.443 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are GREEN RESOURCES DEVELOPMENT S.R.L.?

GREEN RESOURCES DEVELOPMENT S.R.L. (CUI 16692374) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă GREEN RESOURCES DEVELOPMENT S.R.L. în sectorul său?

GREEN RESOURCES DEVELOPMENT S.R.L. ocupă locul 854 din 9.845 firme active cu bilanț depus în CAEN 4321 (Lucrări de instalații electrice), după cifra de afaceri.

Cât de veche este GREEN RESOURCES DEVELOPMENT S.R.L. față de firmele din același domeniu?

GREEN RESOURCES DEVELOPMENT S.R.L. este mai veche decât 91% dintre cele 17.124 firme active cu CAEN 4321.

Este GREEN RESOURCES DEVELOPMENT S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare GREEN RESOURCES DEVELOPMENT S.R.L. (CUI 16692374) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este GREEN RESOURCES DEVELOPMENT S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, GREEN RESOURCES DEVELOPMENT S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în GREEN RESOURCES DEVELOPMENT S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru GREEN RESOURCES DEVELOPMENT S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este GREEN RESOURCES DEVELOPMENT S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, GREEN RESOURCES DEVELOPMENT S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a GREEN RESOURCES DEVELOPMENT S.R.L.?

În anul 2025, GREEN RESOURCES DEVELOPMENT S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 4.445.923 lei și un număr mediu de 6 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu GREEN RESOURCES DEVELOPMENT S.R.L.?

Firmoscop analizează GREEN RESOURCES DEVELOPMENT S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.