Sari la conținut
Firmoscop › Firme › Neamț › GRUP ALPIN EXTREM SRL

GRUP ALPIN EXTREM SRL

Înființată în 2004 · 22 de ani vechime · Mun. Piatra Neamţ
CUI 16719453 · J2004001160277
Fără probleme găsite Verificat la ANAF · 3 noiembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Deblochează gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Deblochezi gratuit, cu un cont — plus dosarele din instanță și monitorizare.

Termen de plată sugerat ■ ■ ■ zile
Plafon de credit ■ ■ ■ ■ ■ lei
Dosare în instanță detalii
Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire GRUP ALPIN EXTREM SRL
Cod fiscal (CIF) RO16719453
Nr. Reg. Comerțului J2004001160277
Sediu social Str. MIHAI EMINESCU nr. 53, sc. B, ap. 23, Municipiul Piatra Neamţ, 5600
Telefon 0744513583

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 3 noiembrie 2026.

Reprezentanți

ROGOJINĂ DANIEL-DUMITRU · administrator

Identitate

Starefuncțiune
CAEN8122 · Activități specializate de curățenie
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 3 noiembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 19 octombrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 3 noiembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 19 octombrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 3 noiembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută GRUP ALPIN EXTREM SRL după CUI 16719453 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
262.700 lei
+6,0% vs 2024
Profit net 2025
38.652 lei
-27,2% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă14.7%
Față de sectorpeste 35% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 601 firme din Activități specializate de curățenie care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 24,4%.

Mărime față de sector2 angajați · peste 62% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 673 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital1.1×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 216.606 lei20142015: 336.368 lei20152016: 221.534 lei20162017: 148.639 lei20172018: 357.236 lei20182019: 124.107 lei20192020: 178.135 lei20202021: 453.304 lei20212022: 146.213 lei20222023: 383.837 lei20232024: 247.284 lei20242025: 262.700 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 262.700 lei 38.652 lei 2
2024 247.284 lei 53.066 lei 2
2023 383.837 lei 126.451 lei 2
2022 146.213 lei 15.344 lei 1
2021 453.304 lei 204.304 lei 1
2020 178.135 lei 54.154 lei 1
2019 124.107 lei -17.995 lei 1
2018 357.236 lei 238.940 lei 1
2017 148.639 lei 23.912 lei 1
2016 221.534 lei 8.923 lei 2
2015 336.368 lei 39.491 lei 5
2014 216.606 lei 22.656 lei 1
2013 113.717 lei -27.003 lei 3
2012 112.415 lei -48.234 lei 3
2011 183.045 lei -14.133 lei 3
2010 169.160 lei -8.592 lei 3
2009 136.673 lei -95.509 lei 3
2008 320.228 lei -45.762 lei 3

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 216 zile+172 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 3 zile−14 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 14,71%−6,75 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 52%+41 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,92×−7,17 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 1,08×+0,96 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 26,97%+4,97 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 12,95%−6,63 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 48%−41 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 131.350 lei+7.708 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,88× cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 119,52×+102,63 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 3 zile−19 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 18,03%−9,81 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 366 din 1.009 firme active cu bilanț depus (CAEN 8122)
Vechime relativămai veche decât 97% dintre cele 2.212 firme active din sector
SectorCAEN 8122 · Activități specializate de curățenie →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)4
Valoare totală (2024–2025)18.421 lei

Cumpărători: COMUNA SAVINESTI, Comuna Dulcesti

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2025.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru GRUP ALPIN EXTREM SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți GRUP ALPIN EXTREM SRL? Pune sigiliul pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Despre firmă

GRUP ALPIN EXTREM SRL, cu sediul în Mun. Piatra Neamţ, are codul unic de înregistrare (CUI) 16719453, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2004001160277. Firma a fost înființată la data de 31 august 2004 și are ca obiect principal de activitate Activități specializate de curățenie (CAEN 8122).

La ultima verificare, GRUP ALPIN EXTREM SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 262.700 lei și un rezultat net de 38.652 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 3 noiembrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Întrebări frecvente

Ce verdict are GRUP ALPIN EXTREM SRL?

GRUP ALPIN EXTREM SRL (CUI 16719453) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 3 noiembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă GRUP ALPIN EXTREM SRL în sectorul său?

GRUP ALPIN EXTREM SRL ocupă locul 366 din 1.009 firme active cu bilanț depus în CAEN 8122 (Activități specializate de curățenie), după cifra de afaceri.

Cât de veche este GRUP ALPIN EXTREM SRL față de firmele din același domeniu?

GRUP ALPIN EXTREM SRL este mai veche decât 97% dintre cele 2.212 firme active cu CAEN 8122.

Este GRUP ALPIN EXTREM SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare GRUP ALPIN EXTREM SRL (CUI 16719453) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este GRUP ALPIN EXTREM SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, GRUP ALPIN EXTREM SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în GRUP ALPIN EXTREM SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru GRUP ALPIN EXTREM SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este GRUP ALPIN EXTREM SRL plătitoare de TVA?

Da, GRUP ALPIN EXTREM SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a GRUP ALPIN EXTREM SRL?

În anul 2025, GRUP ALPIN EXTREM SRL a raportat o cifră de afaceri de 262.700 lei și un număr mediu de 2 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu GRUP ALPIN EXTREM SRL?

Firmoscop analizează GRUP ALPIN EXTREM SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Neamţ

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Fă lista în Excel

Firmele active cu codul CAEN 8122 din Neamț, cele mai mari întâi, până la 500 de firme într-un fișier. Lista se deschide în cont și costă 1 credit la 25 de firme; din fișierul Excel, primele 50 de firme sunt gratuite. Contul e gratuit și are 10 credite pe lună.

Mergi mai departe

Firme din Neamț

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 3 noiembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.