Sari la conținut
FirmoscopFirmeNeamț › SOLDACOM SRL

SOLDACOM SRL

Înființată în 2004 · 22 ani vechime · Mun. Piatra Neamţ
CUI 16735009 · J2004001195275
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire SOLDACOM SRL
Cod fiscal (CIF) RO16735009
Nr. Reg. Comerțului J2004001195275
Sediu social Str. 1 Decembrie 1918 nr. 139, Mun. Piatra Neamţ, 610237
Telefon 0233634682

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

ȘOLDAN MIHAELA · administratorANTON BOGDAN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 03.09.2004
CAEN4722 · Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută SOLDACOM SRL după CUI 16735009 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 85/100
Cifră de afaceri 2025
3.074.254 lei
+1.0% vs 2024
Profit net 2025
-40.348 lei
-201.1% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-1.3%
Față de sectorpeste 27% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 728 de firme din Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 2,4%.

Mărime față de sector8 angajați · peste 84% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 711 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital2.5×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 1.298.405 lei20142015: 1.294.890 lei20152016: 1.434.294 lei20162017: 1.591.337 lei20172018: 1.859.927 lei20182019: 2.261.953 lei20192020: 2.547.794 lei20202021: 2.391.915 lei20212022: 2.803.228 lei20222023: 2.933.617 lei20232024: 3.047.643 lei20242025: 3.074.254 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 3.074.254 lei -40.348 lei 8
2024 3.047.643 lei 39.911 lei 8
2023 2.933.617 lei 19.883 lei 8
2022 2.803.228 lei -23.531 lei 9
2021 2.391.915 lei 12.235 lei 8
2020 2.547.794 lei 67.935 lei 8
2019 2.261.953 lei 28.996 lei 8
2018 1.859.927 lei 23.807 lei 8
2017 1.591.337 lei -946 lei 8
2016 1.434.294 lei 21.609 lei 7
2015 1.294.890 lei 11.046 lei 8
2014 1.298.405 lei 9.157 lei 7
2013 1.327.141 lei -3.034 lei 7
2012 1.444.660 lei 3.109 lei 8
2011 1.223.416 lei 2.345 lei 6
2010 976.387 lei -9.276 lei 5
2009 928.800 lei -46.643 lei 5
2008 506.598 lei 2.673 lei 3

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 17 zile+2 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 3 zile−1 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -1,31%−2,62 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 71,55%+15,05 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,4×−0,37 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 2,49×+1,19 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -69,2%−109,65 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -19,86%−37,46 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 28,7%−14,8 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 384.282 lei+3.327 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 15,13×+1,69 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 36,56×+4,21 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 10 zile−1 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -1,3%−3 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

9,3%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 544 din 5.862 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,7% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 177 din 1.236 firme active cu bilanț depus (CAEN 4722)
Vechime relativămai veche decât 84% dintre cele 2.169 firme active din sector
SectorCAEN 4722 · Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)298
Valoare totală (2024–2026)428.964 lei

Cumpărători: SPITALUL DE PNEUMOFTIZIOLOGIE BISERICANI, LICEUL TEHNOLOGIC "DIMITRIE LEONIDA", Colegiul National de Informatica

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume5
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru SOLDACOM SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți SOLDACOM SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru SOLDACOM SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

SOLDACOM SRL, cu sediul în Mun. Piatra Neamţ, are codul unic de înregistrare (CUI) 16735009, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2004001195275. Firma a fost înființată la data de 6 septembrie 2004 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne (CAEN 4722).

La ultima verificare, SOLDACOM SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 3.074.254 lei și un rezultat net de -40.348 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are SOLDACOM SRL?

SOLDACOM SRL (CUI 16735009) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă SOLDACOM SRL în sectorul său?

SOLDACOM SRL ocupă locul 177 din 1.236 firme active cu bilanț depus în CAEN 4722 (Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne), după cifra de afaceri.

Cât de veche este SOLDACOM SRL față de firmele din același domeniu?

SOLDACOM SRL este mai veche decât 84% dintre cele 2.169 firme active cu CAEN 4722.

Este SOLDACOM SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare SOLDACOM SRL (CUI 16735009) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este SOLDACOM SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, SOLDACOM SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în SOLDACOM SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru SOLDACOM SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este SOLDACOM SRL plătitoare de TVA?

Da, SOLDACOM SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a SOLDACOM SRL?

În anul 2025, SOLDACOM SRL a raportat o cifră de afaceri de 3.074.254 lei și un număr mediu de 8 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu SOLDACOM SRL?

Firmoscop analizează SOLDACOM SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Neamţ

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în Neamț →

Mergi mai departe

Firme din Neamț

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.