Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › Pharma Nord SRL

Pharma Nord SRL

Înființată în 2004 · 21 ani vechime · Sector 3 Mun. Bucureşti
CUI 16772678 · J2004014995402
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire Pharma Nord SRL
Cod fiscal (CIF) RO16772678
Nr. Reg. Comerțului J2004014995402
Sediu social Str. Balta Albina nr. 4, et. 2, INEDIT BUILDING, Sector 3 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI, 32622
Telefon 0722603305

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

MICHAEL MAUL SVARRER · administrator

Identitate

StareTRANSFER(SOSIRE) din data 16.09.2019
CAEN7020 · Activități de consultanță în afaceri și management
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu
Formă de proprietateProprietate privata-capital privat strain

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută Pharma Nord SRL după CUI 16772678 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Stabilă
scor 73/100
Cifră de afaceri 2025
5.183.422 lei
+8.0% vs 2024
Profit net 2025
209.313 lei
+13.1% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă4.0%
Față de sectorpeste 20% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 12.022 de firme din Activități de consultanță în afaceri și management care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 33,5%.

Mărime față de sector6 angajați · peste 94% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 11.249 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital19.0×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 992.791 lei20142015: 1.169.621 lei20152016: 1.066.504 lei20162017: 2.412.646 lei20172018: 2.544.919 lei20182019: 2.818.362 lei20192020: 3.802.923 lei20202021: 3.795.531 lei20212022: 3.686.754 lei20222023: 4.288.026 lei20232024: 4.818.434 lei20242025: 5.183.422 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 5.183.422 lei 209.313 lei 6
2024 4.818.434 lei 185.036 lei 7
2023 4.288.026 lei 43.040 lei 6
2022 3.686.754 lei 77.570 lei 7
2021 3.795.531 lei 79.494 lei 9
2020 3.802.923 lei 69.577 lei 10
2019 2.818.362 lei 60.687 lei 8
2018 2.544.919 lei 57.998 lei 8
2017 2.412.646 lei 56.841 lei 6
2016 1.066.504 lei 28.670 lei 2
2015 1.169.621 lei 29.383 lei 2
2014 992.791 lei 22.141 lei 2
2013 1.172.234 lei 27.084 lei 2
2012 1.076.085 lei 27.630 lei 2
2011 1.219.010 lei -125.078 lei 2
2010 1.181.187 lei -249.285 lei 2
2009 1.432.764 lei -134.566 lei 2
2008 1.379.049 lei -278.226 lei 2

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 312 zile−7 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 257 zile−26 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 4,04%+0,2 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 93,84%−0,4 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,07× active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 18,98×−1,11 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 89,53%+1,21 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 4,43%+0,29 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 4,94%+0,25 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 863.904 lei+175.556 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,1× cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 6,91×−2,92 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 53 zile+16 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 5,64% profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 371 din 11.197 firme active cu bilanț depus (CAEN 7020)
Vechime relativămai veche decât 93% dintre cele 21.519 firme active din sector
SectorCAEN 7020 · Activități de consultanță în afaceri și management →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 14 iulie 2026Schimbare stare juridică: funcțiune → TRANSFER(SOSIRE) din data 16.09.2019
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: TRANSFER(SOSIRE) din data 16.09.2019 → funcțiune

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru Pharma Nord SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți Pharma Nord SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru Pharma Nord SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

Pharma Nord SRL, cu sediul în Sector 3 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 16772678, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2004014995402. Firma a fost înființată la data de 20 septembrie 2004 și are ca obiect principal de activitate Activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020).

La ultima verificare, Pharma Nord SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 5.183.422 lei și un rezultat net de 209.313 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are Pharma Nord SRL?

Pharma Nord SRL (CUI 16772678) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă Pharma Nord SRL în sectorul său?

Pharma Nord SRL ocupă locul 371 din 11.197 firme active cu bilanț depus în CAEN 7020 (Activități de consultanță în afaceri și management), după cifra de afaceri.

Cât de veche este Pharma Nord SRL față de firmele din același domeniu?

Pharma Nord SRL este mai veche decât 93% dintre cele 21.519 firme active cu CAEN 7020.

Este Pharma Nord SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare Pharma Nord SRL (CUI 16772678) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este Pharma Nord SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, Pharma Nord SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în Pharma Nord SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru Pharma Nord SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este Pharma Nord SRL plătitoare de TVA?

Da, Pharma Nord SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a Pharma Nord SRL?

În anul 2025, Pharma Nord SRL a raportat o cifră de afaceri de 5.183.422 lei și un număr mediu de 6 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu Pharma Nord SRL?

Firmoscop analizează Pharma Nord SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Consultanță în București →

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.