Sari la conținut
FirmoscopFirmeSatu Mare › AV SERVICE SRL

AV SERVICE SRL

Înființată în 2004 · 21 ani vechime · Sat Dorolţ Com. Dorolţ
CUI 16781463 · J30/1018/2004
Fără probleme găsite Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire AV SERVICE SRL
Cod fiscal (CIF) RO16781463
Nr. Reg. Comerțului J30/1018/2004
Sediu social Str. PRINCIPALA nr. 219, Sat Dorolţ Com. Dorolţ, jud. SATU MARE, 447130

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

NERVO ALBERTO · administratorVAN DOOREN ROLAND GEORGE THEODORUS · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 22.09.2004
CAEN7111 · Activități de arhitectură
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu
Formă de proprietateProprietate privata-capital privat strain

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută AV SERVICE SRL după CUI 16781463 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 95/100
Cifră de afaceri 2022
121.630 lei
+14.0% vs 2021
Profit net 2022
68.481 lei
+8.7% vs 2021

Bonitate financiară

Marjă netă56.3%
Față de sectorpeste 51% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 12.769 de firme din Activități de consultanță în afaceri și management care au depus bilanț pe 2022; mediana sectorului: 54,6%.

Mărime față de sector0 angajați · peste 9% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 12.764 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2022.

Datorii / capital0.1×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2022 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2011: 29.352 lei20112012: 33.421 lei20122013: 663.438 lei20132014: 839.775 lei20142015: 255.599 lei20152016: 31.671 lei20162017: 114.941 lei20172018: 100.509 lei20182019: 102.414 lei20192020: 104.406 lei20202021: 106.229 lei20212022: 121.630 lei2022
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2022 121.630 lei 68.481 lei 0
2021 106.229 lei 62.976 lei
2020 104.406 lei 68.128 lei
2019 102.414 lei 225.983 lei
2018 100.509 lei 21.192 lei
2017 114.941 lei 90.678 lei 0
2016 31.671 lei -37.061 lei 0
2015 255.599 lei 196.742 lei
2014 839.775 lei 547.827 lei
2013 663.438 lei 525.792 lei
2012 33.421 lei -42.605 lei 0
2011 29.352 lei -16.106 lei 0
2010 25.552 lei -72.760 lei
2009 78.939 lei 29.258 lei
2008 138.270 lei 100.890 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 15 ani (2008–2022). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2022, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 783 zile−155 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 3.228 zile−404 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 56,3%−2,98 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 12,15%−0,1 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 8,23×+0,07 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,14× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 3,62%+0,4 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 3,19%+0,36 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 87,99%+0,11 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 0,06× cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 94,92%−19,5 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2022 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2022. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 3.908 din 6.896 firme active cu bilanț depus (CAEN 7111)
Vechime relativămai veche decât 84% dintre cele 8.960 firme active din sector
SectorCAEN 7111 · Activități de arhitectură →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume8
Dintre care radiate (închise)3

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru AV SERVICE SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți AV SERVICE SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru AV SERVICE SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

AV SERVICE SRL, cu sediul în Sat Dorolţ Com. Dorolţ, are codul unic de înregistrare (CUI) 16781463, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J30/1018/2004. Firma a fost înființată la data de 22 septembrie 2004 și are ca obiect principal de activitate Activități de arhitectură (CAEN 7111).

La ultima verificare, AV SERVICE SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2022 a raportat o cifră de afaceri de 121.630 lei și un rezultat net de 68.481 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are AV SERVICE SRL?

AV SERVICE SRL (CUI 16781463) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă AV SERVICE SRL în sectorul său?

AV SERVICE SRL ocupă locul 3.908 din 6.896 firme active cu bilanț depus în CAEN 7111 (Activități de arhitectură), după cifra de afaceri.

Cât de veche este AV SERVICE SRL față de firmele din același domeniu?

AV SERVICE SRL este mai veche decât 84% dintre cele 8.960 firme active cu CAEN 7111.

Este AV SERVICE SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare AV SERVICE SRL (CUI 16781463) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este AV SERVICE SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, AV SERVICE SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în AV SERVICE SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru AV SERVICE SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este AV SERVICE SRL plătitoare de TVA?

Da, AV SERVICE SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a AV SERVICE SRL?

În anul 2022, AV SERVICE SRL a raportat o cifră de afaceri de 121.630 lei și un număr mediu de 0 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu AV SERVICE SRL?

Firmoscop analizează AV SERVICE SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Satu Mare

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Satu Mare

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.