Sari la conținut
FirmoscopFirmeAlba › IONICĂ FOREST SRL

IONICĂ FOREST SRL

Înființată în 2004 · 21 ani vechime · Sat Valea Mlacii Com. Mogoş
CUI 16793891 · J2004001020014
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire IONICĂ FOREST SRL
CUI 16793891
Nr. Reg. Comerțului J2004001020014
Sediu Sat Valea Mlacii Com. Mogoş, Alba
Telefon 0788651025

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

BARB ION · administratorBARB VIORICA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 27.09.2004
CAEN0220 · Exploatarea forestieră
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută IONICĂ FOREST SRL după CUI 16793891 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
233.923 lei
+10.0% vs 2024
Profit net 2025
17.479 lei
-68.1% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă7.5%
Datorii / capital0.5×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 211.101 lei20142015: 354.237 lei20152016: 233.578 lei20162017: 347.063 lei20172018: 126.916 lei20182019: 145.472 lei20192020: 82.259 lei20202021: 160.979 lei20212022: 179.645 lei20222023: 194.729 lei20232024: 212.567 lei20242025: 233.923 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 233.923 lei 17.479 lei 2
2024 212.567 lei 54.783 lei 2
2023 194.729 lei -30.797 lei 2
2022 179.645 lei 85.564 lei 1
2021 160.979 lei 63.975 lei 1
2020 82.259 lei -61.524 lei 2
2019 145.472 lei -6.806 lei 2
2018 126.916 lei -31.330 lei 2
2017 347.063 lei 23.000 lei 3
2016 233.578 lei -22.466 lei 4
2015 354.237 lei 8.725 lei 4
2014 211.101 lei 2.563 lei 3
2013 232.292 lei -23.295 lei 3
2012 407.446 lei -76.489 lei 7
2011 486.238 lei 15.306 lei 8
2010 453.431 lei -39.248 lei 8
2009 531.064 lei -66.252 lei 7
2008 350.930 lei 17.114 lei 8

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 14 zile datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 6 zile−19 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 7,47%−18,3 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 34,1%+19,69 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,93×−4,01 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,52×+0,35 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 98,86%−15,47 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 65,15%−32,71 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 65,9%−19,69 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 116.962 lei+10.678 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 8,72×+4,92 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 16,47×+6,08 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 22 zile−13 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 9,53%−23,38 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 2.457 din 4.038 firme active cu bilanț depus (CAEN 0220)
Vechime relativămai veche decât 86% dintre cele 6.143 firme active din sector
SectorCAEN 0220 · Exploatarea forestieră →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)3
Valoare totală (2024–2026)252.582 lei

Cumpărători: COMUNA METES (PRIMARIA COMUNEI METES)

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume2

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru IONICĂ FOREST SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți IONICĂ FOREST SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru IONICĂ FOREST SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

IONICĂ FOREST SRL, cu sediul în Sat Valea Mlacii Com. Mogoş, are codul unic de înregistrare (CUI) 16793891, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2004001020014. Firma a fost înființată la data de 28 septembrie 2004 și are ca obiect principal de activitate Exploatarea forestieră (CAEN 0220).

La ultima verificare, IONICĂ FOREST SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 233.923 lei și un rezultat net de 17.479 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are IONICĂ FOREST SRL?

IONICĂ FOREST SRL (CUI 16793891) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă IONICĂ FOREST SRL în sectorul său?

IONICĂ FOREST SRL ocupă locul 2.457 din 4.038 firme active cu bilanț depus în CAEN 0220 (Exploatarea forestieră), după cifra de afaceri.

Cât de veche este IONICĂ FOREST SRL față de firmele din același domeniu?

IONICĂ FOREST SRL este mai veche decât 86% dintre cele 6.143 firme active cu CAEN 0220.

Este IONICĂ FOREST SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare IONICĂ FOREST SRL (CUI 16793891) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este IONICĂ FOREST SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, IONICĂ FOREST SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în IONICĂ FOREST SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru IONICĂ FOREST SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este IONICĂ FOREST SRL plătitoare de TVA?

Nu, IONICĂ FOREST SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a IONICĂ FOREST SRL?

În anul 2025, IONICĂ FOREST SRL a raportat o cifră de afaceri de 233.923 lei și un număr mediu de 2 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu IONICĂ FOREST SRL?

Firmoscop analizează IONICĂ FOREST SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Alba

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Alba

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.