Sari la conținut
FirmoscopFirmeIalomița › INTTRO SRL

INTTRO SRL

Înființată în 2004 · 21 ani vechime · Mun. Slobozia
CUI 16838802 · J21/432/2004
Fără probleme găsite Re-verificat · 31 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire INTTRO SRL
Cod fiscal (CIF) RO16838802
Nr. Reg. Comerțului J21/432/2004
Sediu social Str. Stefan cel Mare nr. -, bl. N4, sc. A, et. 1, ap. 6, Mun. Slobozia, jud. IALOMIŢA, 920100
Telefon 232174

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 31 august 2026.

Reprezentanți

MLADIN ALEXANDRA IULIANA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 12.10.2004
CAEN7430 · Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 31 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 31 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 31 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 31 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 31 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 31 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută INTTRO SRL după CUI 16838802 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
498.754 lei
-1.0% vs 2024
Profit net 2025
76.724 lei
-20.8% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă15.4%
Față de sectorpeste 47% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 972 de firme din Activități de traducere scrisă și orală (interpreți) care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 17,4%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 45% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 961 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital2.0×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 415.212 lei20142015: 385.347 lei20152016: 395.780 lei20162017: 367.399 lei20172018: 333.143 lei20182019: 393.425 lei20192020: 327.606 lei20202021: 423.274 lei20212022: 461.874 lei20222023: 596.030 lei20232024: 505.357 lei20242025: 498.754 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 498.754 lei 76.724 lei 1
2024 505.357 lei 96.916 lei 1
2023 596.030 lei 154.122 lei 1
2022 461.874 lei 139.801 lei 1
2021 423.274 lei 182.946 lei 2
2020 327.606 lei 111.009 lei 3
2019 393.425 lei 145.279 lei 3
2018 333.143 lei 70.438 lei 3
2017 367.399 lei 100.576 lei 3
2016 395.780 lei 100.164 lei 3
2015 385.347 lei 62.349 lei 3
2014 415.212 lei 74.786 lei 2
2013 486.920 lei 143.806 lei 2
2012 395.730 lei 163.648 lei 2
2011 385.841 lei 139.602 lei 2
2010 419.019 lei 138.461 lei 2
2009 272.031 lei 63.149 lei
2008 235.476 lei 59.660 lei 2

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 115 zile−50 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 15 zile−65 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 15,38%−3,8 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 67,75%−3,01 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,48×+0,07 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 2,04×−0,31 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 99,28%−0,47 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 32,96%+2,98 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 33,2%+3,15 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 498.754 lei−6.603 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 2,14×+0,58 cifra de afaceri ÷ active totale
Zile de stocare 0 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 21,02%−5,76 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 94 din 1.690 firme active cu bilanț depus (CAEN 7430)
Vechime relativămai veche decât 90% dintre cele 3.186 firme active din sector
SectorCAEN 7430 · Activități de traducere scrisă și orală (interpreți) →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru INTTRO SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți INTTRO SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru INTTRO SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

INTTRO SRL, cu sediul în Mun. Slobozia, are codul unic de înregistrare (CUI) 16838802, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J21/432/2004. Firma a fost înființată la data de 13 octombrie 2004 și are ca obiect principal de activitate Activități de traducere scrisă și orală (interpreți) (CAEN 7430).

La ultima verificare, INTTRO SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 498.754 lei și un rezultat net de 76.724 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 31 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are INTTRO SRL?

INTTRO SRL (CUI 16838802) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 31 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă INTTRO SRL în sectorul său?

INTTRO SRL ocupă locul 94 din 1.690 firme active cu bilanț depus în CAEN 7430 (Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)), după cifra de afaceri.

Cât de veche este INTTRO SRL față de firmele din același domeniu?

INTTRO SRL este mai veche decât 90% dintre cele 3.186 firme active cu CAEN 7430.

Este INTTRO SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare INTTRO SRL (CUI 16838802) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este INTTRO SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, INTTRO SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în INTTRO SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru INTTRO SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este INTTRO SRL plătitoare de TVA?

Da, INTTRO SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a INTTRO SRL?

În anul 2025, INTTRO SRL a raportat o cifră de afaceri de 498.754 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu INTTRO SRL?

Firmoscop analizează INTTRO SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Ialomiţa

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Ialomița

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 31 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.