Sari la conținut
FirmoscopFirmeSatu Mare › MED SCIENCE DISTRIBUTION S.R.L.

MED SCIENCE DISTRIBUTION S.R.L.

Înființată în 2004 · 21 ani vechime · Mun. Baia Mare
CUI 16842030 · J2019001344244
Fără probleme găsite Re-verificat · 25 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire MED SCIENCE DISTRIBUTION S.R.L.
Cod fiscal (CIF) RO16842030
Nr. Reg. Comerțului J2019001344244
Sediu social Str. Victoriei nr. 50, ap. 9, mansardă - spaţiu comercial, Mun. Baia Mare, jud. MARAMUREŞ, 430142
Telefon 0745362593

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 25 august 2026.

Reprezentanți

CHIŞ LUCIAN VASILE · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareTRANSFER(SOSIRE) din data 26.06.2019
CAEN4774 · Comerț cu amănuntul al articolelor medicale și ortopedice, în magazine specializate
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 25 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 25 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 25 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 25 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută MED SCIENCE DISTRIBUTION S.R.L. după CUI 16842030 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
2.159.909 lei
+5.0% vs 2024
Profit net 2025
246.689 lei
-36.7% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă11.4%
Față de sectorpeste 50% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 1.529 de firme din Fabricarea de dispozitive, aparate și instrumente medicale stomatologice care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 11,3%.

Mărime față de sector3 angajați · peste 70% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 1.619 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.9×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 207.316 lei20142015: 472.938 lei20152016: 394.249 lei20162017: 552.149 lei20172018: 1.288.927 lei20182019: 1.687.364 lei20192020: 1.442.651 lei20202021: 2.106.833 lei20212022: 2.113.353 lei20222023: 2.193.849 lei20232024: 2.048.959 lei20242025: 2.159.909 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 2.159.909 lei 246.689 lei 3
2024 2.048.959 lei 389.435 lei 3
2023 2.193.849 lei 544.770 lei 3
2022 2.113.353 lei 422.380 lei 3
2021 2.106.833 lei 344.017 lei 3
2020 1.442.651 lei 376.384 lei
2019 1.687.364 lei 352.840 lei 2
2018 1.288.927 lei -132.506 lei 3
2017 552.149 lei -57.863 lei 3
2016 394.249 lei -109.163 lei 3
2015 472.938 lei 59.264 lei 5
2014 207.316 lei 9.514 lei 4
2013 197.013 lei -4.914 lei 4
2012 151.654 lei -18.850 lei 3
2011 118.931 lei 849 lei 2
2010 135.373 lei 3.945 lei 2
2009 93.496 lei 2.481 lei 2
2008 78.487 lei 812 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 156 zile−57 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 65 zile−6 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 11,42%−7,59 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 47,81%−8,31 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,09×+0,31 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,92×−0,36 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 24,45%−17,17 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 12,76%−5,5 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 52,19%+8,31 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 719.970 lei+36.984 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,12×+0,16 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 1,33×+0,08 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 275 zile−18 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 16,84%−11,17 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 251 din 1.441 firme active cu bilanț depus (CAEN 4774)
Vechime relativămai veche decât 87% dintre cele 2.006 firme active din sector
SectorCAEN 4774 · Comerț cu amănuntul al articolelor medicale și ortopedice, în magazine specializate →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)1
Valoare totală (2024)10.650 lei

Cumpărători: UNIVERSITATEA DE MEDICINA SI FARMACIE "GRIGORE T.POPA" DIN IASI

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume2

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 28 iulie 2026Schimbare sediu: Sat Pomi, Comuna Pomi → Mun. Baia Mare
  • 15 iulie 2026Schimbare stare juridică: radiată → TRANSFER(SOSIRE) din data 26.06.2019
  • 15 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J30/564/2005 → J2019001344244
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: TRANSFER(SOSIRE) din data 26.06.2019 → radiată
  • 13 iulie 2026Redenumire: JOHNNY DENTAL SRL → MED SCIENCE DISTRIBUTION S.R.L.
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Cluj → Satu Mare
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Municipiul Dej → Sat Pomi, Comuna Pomi
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J12/3672/2004 → J30/564/2005
  • 13 iulie 2026Redenumire: MED SCIENCE DISTRIBUTION S.R.L. → JOHNNY DENTAL SRL
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Maramureş → Cluj
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Municipiul Baia Mare → Municipiul Dej
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J2019001344244 → J12/3672/2004
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Satu Mare → Maramureş
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Sat Pomi, Comuna Pomi → Municipiul Baia Mare
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: radiată → TRANSFER(SOSIRE) din data 26.06.2019
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J30/564/2005 → J2019001344244

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru MED SCIENCE DISTRIBUTION S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți MED SCIENCE DISTRIBUTION S.R.L.? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru MED SCIENCE DISTRIBUTION S.R.L.

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

MED SCIENCE DISTRIBUTION S.R.L., cu sediul în Mun. Baia Mare, are codul unic de înregistrare (CUI) 16842030, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2019001344244. Firma a fost înființată la data de 13 octombrie 2004 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul al articolelor medicale și ortopedice, în magazine specializate (CAEN 4774).

La ultima verificare, MED SCIENCE DISTRIBUTION S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 2.159.909 lei și un rezultat net de 246.689 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 25 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are MED SCIENCE DISTRIBUTION S.R.L.?

MED SCIENCE DISTRIBUTION S.R.L. (CUI 16842030) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 25 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă MED SCIENCE DISTRIBUTION S.R.L. în sectorul său?

MED SCIENCE DISTRIBUTION S.R.L. ocupă locul 251 din 1.441 firme active cu bilanț depus în CAEN 4774 (Comerț cu amănuntul al articolelor medicale și ortopedice, în magazine specializate), după cifra de afaceri.

Cât de veche este MED SCIENCE DISTRIBUTION S.R.L. față de firmele din același domeniu?

MED SCIENCE DISTRIBUTION S.R.L. este mai veche decât 87% dintre cele 2.006 firme active cu CAEN 4774.

Este MED SCIENCE DISTRIBUTION S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare MED SCIENCE DISTRIBUTION S.R.L. (CUI 16842030) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este MED SCIENCE DISTRIBUTION S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, MED SCIENCE DISTRIBUTION S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în MED SCIENCE DISTRIBUTION S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru MED SCIENCE DISTRIBUTION S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este MED SCIENCE DISTRIBUTION S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, MED SCIENCE DISTRIBUTION S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a MED SCIENCE DISTRIBUTION S.R.L.?

În anul 2025, MED SCIENCE DISTRIBUTION S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 2.159.909 lei și un număr mediu de 3 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu MED SCIENCE DISTRIBUTION S.R.L.?

Firmoscop analizează MED SCIENCE DISTRIBUTION S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Satu Mare

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în Satu Mare →

Mergi mai departe

Firme din Satu Mare

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 25 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.