Sari la conținut
FirmoscopFirmeArgeș › D.L.R. ENTERPRISING SRL

D.L.R. ENTERPRISING SRL

Înființată în 2004 · 21 ani vechime · Mun. Piteşti
CUI 16914918 · J03/1860/2004
Verifică înainte Re-verificat · 29 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Verifică înainte

Situație financiară fragilă. Merită o verificare completă înainte de o colaborare pe sume mari.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire D.L.R. ENTERPRISING SRL
Cod fiscal (CIF) RO16914918
Nr. Reg. Comerțului J03/1860/2004
Sediu social Aleea Eftimie Antonescu nr. 1, bl. A29, sc. B, et. 3, ap. 13, Mun. Piteşti, jud. ARGEŞ, 110306

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 29 august 2026.

Reprezentanți

DINU CONSTANTIN-RAFAEL · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareRELUARE ACTIVITATE din data 18.05.2011
CAEN4941 · Transporturi rutiere de mărfuri
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 29 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 29 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 29 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 29 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 29 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 29 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută D.L.R. ENTERPRISING SRL după CUI 16914918 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Fragilă
scor 54/100
Cifră de afaceri 2025
489.010 lei
+94.0% vs 2024
Profit net 2025
100.391 lei
+271.4% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă20.5%
Față de sectorpeste 84% din sector · în primul sfert al sectorului

Comparat cu 29.905 de firme din Transporturi rutiere de mărfuri care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 4,2%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 28% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 31.583 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Prudent: cere un avans și ține termenul scurt, fără să lași expunerea să crească. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 104.274 lei20142015: 250.404 lei20152016: 265.546 lei20162017: 180.622 lei20172018: 157.840 lei20182019: 75.203 lei20192020: 52.792 lei20202021: 93.853 lei20212022: 533.655 lei20222023: 368.541 lei20232024: 252.201 lei20242025: 489.010 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 489.010 lei 100.391 lei 1
2024 252.201 lei -58.586 lei 1
2023 368.541 lei -40.437 lei 2
2022 533.655 lei 7.853 lei 1
2021 93.853 lei 32.672 lei 1
2020 52.792 lei -18.034 lei 1
2019 75.203 lei 91.136 lei 1
2018 157.840 lei -84.558 lei 4
2017 180.622 lei -32.479 lei 3
2016 265.546 lei 93.494 lei 2
2015 250.404 lei 60.336 lei 3
2014 104.274 lei 22.918 lei 2
2013 160.589 lei -50.797 lei 2
2012 319.332 lei -81.069 lei 3
2011 109.609 lei -39.571 lei 3
2010
2009 -148 lei
2008 3.375 lei -2.730 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 284 zile−224 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 152 zile+20 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 20,53%+43,76 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 121,85%−70,72 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,82×+0,3 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) 32,13%+64,29 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -21,85%+70,72 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 489.010 lei+236.809 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,56×+0,18 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 33,29×+19,34 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 11 zile−15 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 26,58%+44,16 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

12,1%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 3.918 din 32.433 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · la fel ca media

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 16.797 din 45.273 firme active cu bilanț depus (CAEN 4941)
Vechime relativămai veche decât 92% dintre cele 74.237 firme active din sector
SectorCAEN 4941 · Transporturi rutiere de mărfuri →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru D.L.R. ENTERPRISING SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți D.L.R. ENTERPRISING SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

D.L.R. ENTERPRISING SRL, cu sediul în Mun. Piteşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 16914918, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J03/1860/2004. Firma a fost înființată la data de 5 noiembrie 2004 și are ca obiect principal de activitate Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN 4941).

La ultima verificare, D.L.R. ENTERPRISING SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 489.010 lei și un rezultat net de 100.391 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 29 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are D.L.R. ENTERPRISING SRL?

D.L.R. ENTERPRISING SRL (CUI 16914918) are verdict galben („Verifică înainte”) la verificarea din 29 august 2026. Situație financiară fragilă. Merită o verificare completă înainte de o colaborare pe sume mari.

Ce loc ocupă D.L.R. ENTERPRISING SRL în sectorul său?

D.L.R. ENTERPRISING SRL ocupă locul 16.797 din 45.273 firme active cu bilanț depus în CAEN 4941 (Transporturi rutiere de mărfuri), după cifra de afaceri.

Cât de veche este D.L.R. ENTERPRISING SRL față de firmele din același domeniu?

D.L.R. ENTERPRISING SRL este mai veche decât 92% dintre cele 74.237 firme active cu CAEN 4941.

Este D.L.R. ENTERPRISING SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare D.L.R. ENTERPRISING SRL (CUI 16914918) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este D.L.R. ENTERPRISING SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, D.L.R. ENTERPRISING SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în D.L.R. ENTERPRISING SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru D.L.R. ENTERPRISING SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este D.L.R. ENTERPRISING SRL plătitoare de TVA?

Da, D.L.R. ENTERPRISING SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a D.L.R. ENTERPRISING SRL?

În anul 2025, D.L.R. ENTERPRISING SRL a raportat o cifră de afaceri de 489.010 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu D.L.R. ENTERPRISING SRL?

Firmoscop analizează D.L.R. ENTERPRISING SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Argeş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Transport & Logistică în Argeș →

Mergi mai departe

Firme din Argeș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Ce verifici înainte de un termen de plată

Cum stabilești plafonul și scadența când semnalele sunt mixte.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 29 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.