Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › L & D catering & cantine SRL

L & D catering & cantine SRL

Înființată în 2004 · 21 ani vechime · Sector 6 Mun. Bucureşti
CUI 16946006 · J2004018702402
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire L & D catering & cantine SRL
Cod fiscal (CIF) RO16946006
Nr. Reg. Comerțului J2004018702402
Sediu social Prl. Ghencea nr. 107C, Sector 6 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI, 61701
Telefon 0212214927

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

MANOLACHE LIDIA-LUMINIŢA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 16.11.2004
CAEN5622 · Alte servicii de alimentație n.c.a.
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută L & D catering & cantine SRL după CUI 16946006 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 88/100
Cifră de afaceri 2025
4.686.531 lei
-36.0% vs 2024
Profit net 2025
204.376 lei
-81.4% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă4.4%
Față de sectorpeste 48% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 357 de firme din Alte servicii de alimentație n.c.a. care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 5,2%.

Mărime față de sector16 angajați · peste 90% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 367 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.3×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 3.276.468 lei20142015: 2.908.635 lei20152016: 3.042.743 lei20162017: 3.321.043 lei20172018: 3.806.423 lei20182019: 3.796.342 lei20192020: 3.585.123 lei20202021: 3.925.226 lei20212022: 5.693.204 lei20222023: 6.760.487 lei20232024: 7.270.260 lei20242025: 4.686.531 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 4.686.531 lei 204.376 lei 16
2024 7.270.260 lei 1.098.953 lei 22
2023 6.760.487 lei 386.096 lei 23
2022 5.693.204 lei 1.054.014 lei 21
2021 3.925.226 lei 499.288 lei 19
2020 3.585.123 lei -49.137 lei 19
2019 3.796.342 lei 78.476 lei 20
2018 3.806.423 lei 435.312 lei 20
2017 3.321.043 lei 142.672 lei 20
2016 3.042.743 lei 264.985 lei 18
2015 2.908.635 lei 507.244 lei 19
2014 3.276.468 lei 432.670 lei 20
2013 4.173.738 lei 1.703.023 lei 22
2012 4.282.759 lei 1.565.209 lei 26
2011 5.528.005 lei 652.358 lei 35
2010 4.857.799 lei -242.860 lei 35
2009 4.722.611 lei -445.471 lei 42
2008 5.085.332 lei -203.388 lei 41

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 83 zile+68 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 104 zile+51 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 4,36%−10,76 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 21,6%+15,94 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 4,63×−13,04 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,28×+0,22 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 5,3%−17,23 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 4,15%−17,11 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 78,4%−15,94 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 292.908 lei−37.558 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,95×−0,46 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 330,41×+97,43 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 1 zi−1 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 5,56%−15,75 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,3%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri în cădere, firmă mică — 500 din 4.860 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 2,7% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 32 din 212 firme active cu bilanț depus (CAEN 5622)
Vechime relativămai veche decât 88% dintre cele 343 firme active din sector
SectorCAEN 5622 · Alte servicii de alimentație n.c.a. →

Contracte publice

Contracte publice (SEAP)19
Valoare totală (2024)5.178.848 lei
Acorduri-cadru plafon, nu bani încasați2 · 8.663.200 lei

Autorități: Administratia Scolilor Sector 6

Achiziții directe (SEAP)13
Valoare totală (2024–2026)1.555.830 lei

Cumpărători: ȘCOALA GIMNAZIALĂ SFÂNTUL CALINIC DE LA CERNICA, Gradinita 205, GRADINITA "CASUTA FERMECATA"

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume2
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru L & D catering & cantine SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți L & D catering & cantine SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru L & D catering & cantine SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

L & D catering & cantine SRL, cu sediul în Sector 6 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 16946006, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2004018702402. Firma a fost înființată la data de 16 noiembrie 2004 și are ca obiect principal de activitate Alte servicii de alimentație n.c.a. (CAEN 5622).

La ultima verificare, L & D catering & cantine SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 4.686.531 lei și un rezultat net de 204.376 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are L & D catering & cantine SRL?

L & D catering & cantine SRL (CUI 16946006) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă L & D catering & cantine SRL în sectorul său?

L & D catering & cantine SRL ocupă locul 32 din 212 firme active cu bilanț depus în CAEN 5622 (Alte servicii de alimentație n.c.a.), după cifra de afaceri.

Cât de veche este L & D catering & cantine SRL față de firmele din același domeniu?

L & D catering & cantine SRL este mai veche decât 88% dintre cele 343 firme active cu CAEN 5622.

Este L & D catering & cantine SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare L & D catering & cantine SRL (CUI 16946006) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este L & D catering & cantine SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, L & D catering & cantine SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în L & D catering & cantine SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru L & D catering & cantine SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este L & D catering & cantine SRL plătitoare de TVA?

Da, L & D catering & cantine SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a L & D catering & cantine SRL?

În anul 2025, L & D catering & cantine SRL a raportat o cifră de afaceri de 4.686.531 lei și un număr mediu de 16 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu L & D catering & cantine SRL?

Firmoscop analizează L & D catering & cantine SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Restaurante & HoReCa în București →

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.