Sari la conținut
FirmoscopFirmeGalați › CAMAVA TRADING SRL

CAMAVA TRADING SRL

Înființată în 2004 · 21 ani vechime · Mun. Galaţi
CUI 16972650 · J17/1894/2004
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire CAMAVA TRADING SRL
CUI 16972650
Nr. Reg. Comerțului J17/1894/2004
Sediu social Str. Brăilei nr. 224A, bl. D3, sc. 2, et. 6, ap. 63, Mun. Galaţi
Telefon 0336402727

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 24.11.2004
CAEN9621 · Activități de coafură și frizerie
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută CAMAVA TRADING SRL după CUI 16972650 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
25.317 lei
+197.0% vs 2024
Profit net 2025
1.325 lei
+601.1% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă5.2%
Datorii / capital0.6×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 11.620 lei20142015: 22.440 lei20152016: 9.705 lei20162017: 959 lei20172018: 1.527 lei20182019: 2.304 lei20192020: 2.435 lei20202021: 5.171 lei20212022: 1.925 lei20222023: 4.300 lei20232024: 8.535 lei20242025: 25.317 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 25.317 lei 1.325 lei
2024 8.535 lei 189 lei
2023 4.300 lei 451 lei
2022 1.925 lei 523 lei 0
2021 5.171 lei 2.624 lei 0
2020 2.435 lei -1.174 lei 0
2019 2.304 lei 325 lei 0
2018 1.527 lei -1.207 lei 0
2017 959 lei -2.938 lei
2016 9.705 lei 743 lei
2015 22.440 lei 626 lei
2014 11.620 lei -1.711 lei
2013 18.990 lei -2.360 lei
2012 33.550 lei 3.602 lei
2011 45.180 lei 4.828 lei
2010 27.720 lei -2.178 lei
2009 44.690 lei -6.887 lei 1
2008 87.920 lei 5.874 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 17 zile−455 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 5,23%+3,02 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 35,51%−57,52 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,82×+1,75 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,55×−12,79 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 61,57%+38,72 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 39,71%+38,12 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 64,49%+57,52 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 7,59×+6,87 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 44,03×+43,24 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 8 zile−455 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 6,48%+4,04 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 5.125 din 6.703 firme active cu bilanț depus (CAEN 9621)
Vechime relativămai veche decât 97% dintre cele 20.696 firme active din sector
SectorCAEN 9621 · Activități de coafură și frizerie →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 14 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J2004001894170 → J17/1894/2004
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J17/1894/2004 → J2004001894170

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru CAMAVA TRADING SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți CAMAVA TRADING SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru CAMAVA TRADING SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

CAMAVA TRADING SRL, cu sediul în Mun. Galaţi, are codul unic de înregistrare (CUI) 16972650, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J17/1894/2004. Firma a fost înființată la data de 24 noiembrie 2004 și are ca obiect principal de activitate Activități de coafură și frizerie (CAEN 9621).

La ultima verificare, CAMAVA TRADING SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 25.317 lei și un rezultat net de 1.325 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are CAMAVA TRADING SRL?

CAMAVA TRADING SRL (CUI 16972650) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă CAMAVA TRADING SRL în sectorul său?

CAMAVA TRADING SRL ocupă locul 5.125 din 6.703 firme active cu bilanț depus în CAEN 9621 (Activități de coafură și frizerie), după cifra de afaceri.

Cât de veche este CAMAVA TRADING SRL față de firmele din același domeniu?

CAMAVA TRADING SRL este mai veche decât 97% dintre cele 20.696 firme active cu CAEN 9621.

Este CAMAVA TRADING SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare CAMAVA TRADING SRL (CUI 16972650) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este CAMAVA TRADING SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, CAMAVA TRADING SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în CAMAVA TRADING SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru CAMAVA TRADING SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este CAMAVA TRADING SRL plătitoare de TVA?

Nu, CAMAVA TRADING SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a CAMAVA TRADING SRL?

În anul 2025, CAMAVA TRADING SRL a raportat o cifră de afaceri de 25.317 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu CAMAVA TRADING SRL?

Firmoscop analizează CAMAVA TRADING SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Galaţi

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Servicii personale în Galați →

Mergi mai departe

Firme din Galați

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.