Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › SII IT & C SERVICES SRL

SII IT & C SERVICES SRL

Înființată în 2004 · 21 ani vechime · Sector 5 Mun. Bucureşti
CUI 17003044 · J2004019949406
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire SII IT & C SERVICES SRL
Cod fiscal (CIF) RO17003044
Nr. Reg. Comerțului J2004019949406
Sediu social Str. Serg. Ion Nuţu nr. 44, et. 5, CALDIREA ONE COTROCENI PARK OFFICE. TRONSON A+B, Sector 5 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI, 50762
Telefon 0213202310

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

ERIC MATTEUCCI · administratorSTANCU GEORGE · reprezentant al persoanei juridiceSURUGIU IONICA - IULIA · administratorLECLERCQ ANTOINE MARIE GABRIEL EDOUARD · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareTRANSFER(SOSIRE) din data 19.04.2022
CAEN6220 · Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută SII IT & C SERVICES SRL după CUI 17003044 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
188.812.872 lei
-8.0% vs 2024
Profit net 2025
22.677.052 lei
+9.5% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă12.0%
Față de sectorpeste 24% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 4.429 de firme din Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 44,6%.

Mărime față de sector361 angajați · peste 99% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 4.246 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.3×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 19.105.623 lei20142015: 29.170.475 lei20152016: 32.584.371 lei20162017: 39.781.657 lei20172018: 44.977.755 lei20182019: 52.464.446 lei20192020: 55.854.686 lei20202021: 78.818.594 lei20212022: 144.170.261 lei20222023: 199.342.317 lei20232024: 204.201.687 lei20242025: 188.812.872 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 188.812.872 lei 22.677.052 lei 361
2024 204.201.687 lei 20.705.495 lei 384
2023 199.342.317 lei 19.059.220 lei 438
2022 144.170.261 lei 15.695.743 lei 432
2021 78.818.594 lei 7.526.999 lei 379
2020 55.854.686 lei 3.884.938 lei 248
2019 52.464.446 lei 2.925.775 lei 271
2018 44.977.755 lei 1.675.659 lei 251
2017 39.781.657 lei 2.455.681 lei 225
2016 32.584.371 lei 1.784.515 lei 200
2015 29.170.475 lei 2.859.671 lei 179
2014 19.105.623 lei 2.013.176 lei 122
2013 9.612.654 lei 1.084.851 lei 56
2012 4.464.721 lei 21.138 lei 28
2011 1.392.106 lei -810.653 lei 13
2010 1.484.219 lei -333.834 lei 7
2009 592.110 lei -220.760 lei 5
2008 26.321 lei -187.688 lei 2

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Îndeplinește criteriile de audit statutar

În 2024 și 2025, firma a depășit cel puțin două dintre cele trei praguri legale, în două exerciții consecutive. Situațiile ei financiare intră, prin lege, sub audit statutar.

CriteriuPrag20242025
Total active16.000.000 leidada
Cifră de afaceri netă32.000.000 leidada
Număr mediu de salariați50dada

„—" înseamnă că bilanțul nu conține criteriul, nu că e neîndeplinit. Concluzia se sprijină pe criteriile pe care le putem citi; un raport de audit se cere firmei, noi citim praguri, nu registrul entităților auditate.

Derivat din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · pct. 563 din reglementările contabile aprobate prin OMFP 1802/2014

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 37 zile+2 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 65 zile creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 12,01%+1,87 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 18,83%−1,27 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 5,31×+0,33 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,25× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 28,85%−0,14 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 22,11%+0,56 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 76,65%+2,32 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 523.027 lei−8.748 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,84×−0,29 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 15,51%+2,6 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 16 din 3.459 firme active cu bilanț depus (CAEN 6220)
Vechime relativămai veche decât 96% dintre cele 9.112 firme active din sector
SectorCAEN 6220 · Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume34
Dintre care în procedură de insolvență1
Dintre care radiate (închise)7

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 14 iulie 2026Schimbare stare juridică: funcțiune → TRANSFER(SOSIRE) din data 19.04.2022
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: TRANSFER(SOSIRE) din data 19.04.2022 → funcțiune

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru SII IT & C SERVICES SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți SII IT & C SERVICES SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru SII IT & C SERVICES SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

SII IT & C SERVICES SRL, cu sediul în Sector 5 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 17003044, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2004019949406. Firma a fost înființată la data de 3 decembrie 2004 și are ca obiect principal de activitate Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul (CAEN 6220).

La ultima verificare, SII IT & C SERVICES SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 188.812.872 lei și un rezultat net de 22.677.052 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are SII IT & C SERVICES SRL?

SII IT & C SERVICES SRL (CUI 17003044) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă SII IT & C SERVICES SRL în sectorul său?

SII IT & C SERVICES SRL ocupă locul 16 din 3.459 firme active cu bilanț depus în CAEN 6220 (Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul), după cifra de afaceri.

Cât de veche este SII IT & C SERVICES SRL față de firmele din același domeniu?

SII IT & C SERVICES SRL este mai veche decât 96% dintre cele 9.112 firme active cu CAEN 6220.

Este SII IT & C SERVICES SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare SII IT & C SERVICES SRL (CUI 17003044) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este SII IT & C SERVICES SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, SII IT & C SERVICES SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în SII IT & C SERVICES SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru SII IT & C SERVICES SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este SII IT & C SERVICES SRL plătitoare de TVA?

Da, SII IT & C SERVICES SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a SII IT & C SERVICES SRL?

În anul 2025, SII IT & C SERVICES SRL a raportat o cifră de afaceri de 188.812.872 lei și un număr mediu de 361 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu SII IT & C SERVICES SRL?

Firmoscop analizează SII IT & C SERVICES SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: IT & Software în București →

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.