Sari la conținut
Firmoscop › Firme › Mureș › IDEAL FOODPACK SRL

IDEAL FOODPACK SRL

Înființată în 2004 · 21 de ani vechime · Mun. Reghin
CUI 17019245 · J2004002103264
Fără probleme găsite Verificat la ANAF · 3 noiembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Deblochează gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Deblochezi gratuit, cu un cont — plus dosarele din instanță și monitorizare.

Termen de plată sugerat ■ ■ ■ zile
Plafon de credit ■ ■ ■ ■ ■ lei
Dosare în instanță detalii
Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire IDEAL FOODPACK SRL
Cod fiscal (CIF) RO17019245
Nr. Reg. Comerțului J2004002103264
Sediu social SALCÎMILOR nr. 3, Municipiul Reghin, jud. Mureş, 545300
Telefon 0728302270

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 3 noiembrie 2026.

Reprezentanți

BARUCH LÁSZLÓ ÁRON · administratorWERNER ULRICH STAHLECKER · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

Starefuncțiune
CAEN2222 · Fabricarea articolelor de ambalaj din material plastic
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu
Formă de proprietateProprietate privata-capital privat autohton si strain

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 3 noiembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 19 octombrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 3 noiembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 19 octombrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 3 noiembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută IDEAL FOODPACK SRL după CUI 17019245 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 81/100
Cifră de afaceri 2025
22.697.148 lei
-1,0% vs 2024
Profit net 2025
65.613 lei
-82,2% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă0.3%
Față de sectorpeste 20% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 269 de firme din Fabricarea articolelor de ambalaj din material plastic care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 4,9%.

Mărime față de sector49 de angajați · peste 89% din sector

Mediana sectorului: 5 angajați, din 282 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital4.6×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 3.165.993 lei20142015: 4.833.409 lei20152016: 6.526.615 lei20162017: 8.190.300 lei20172018: 10.690.275 lei20182019: 10.858.861 lei20192020: 11.361.142 lei20202021: 14.926.035 lei20212022: 16.836.503 lei20222023: 20.027.712 lei20232024: 22.952.348 lei20242025: 22.697.148 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 22.697.148 lei 65.613 lei 49
2024 22.952.348 lei 368.729 lei 50
2023 20.027.712 lei 1.059.891 lei 38
2022 16.836.503 lei 399.331 lei 38
2021 14.926.035 lei 122.689 lei 40
2020 11.361.142 lei 1.109.856 lei 36
2019 10.858.861 lei 1.194.366 lei 37
2018 10.690.275 lei 1.439.419 lei 33
2017 8.190.300 lei 1.031.374 lei 28
2016 6.526.615 lei 777.042 lei 23
2015 4.833.409 lei 643.881 lei 20
2014 3.165.993 lei 139.791 lei 18
2013 4.445.658 lei 96.431 lei 12
2012 2.819.558 lei 16.100 lei 7
2011 4.446.767 lei 91.540 lei 3
2010 2.053.706 lei 55.981 lei 4
2009 2.861.435 lei 13.442 lei 5
2008 1.878.332 lei 12.646 lei 4

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 523 de zile+28 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 92 de zile−64 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 0,29%−1,32 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 68,99%+2,72 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,45×−0,06 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 4,62×+0,25 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 0,93%−4,24 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 0,14%−0,64 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 14,92%−0,26 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 463.207 lei+4.160 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,48× cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 3,94×+0,31 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 93 de zile−8 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 0,27%−1,26 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 39 din 399 de firme active cu bilanț depus (CAEN 2222)
Vechime relativămai veche decât 65% dintre cele 686 de firme active din sector
SectorCAEN 2222 · Fabricarea articolelor de ambalaj din material plastic →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru IDEAL FOODPACK SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți IDEAL FOODPACK SRL? Pune sigiliul pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Despre firmă

IDEAL FOODPACK SRL, cu sediul în Mun. Reghin, are codul unic de înregistrare (CUI) 17019245, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2004002103264. Firma a fost înființată la data de 9 decembrie 2004 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea articolelor de ambalaj din material plastic (CAEN 2222).

La ultima verificare, IDEAL FOODPACK SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 22.697.148 lei și un rezultat net de 65.613 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 3 noiembrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Întrebări frecvente

Ce verdict are IDEAL FOODPACK SRL?

IDEAL FOODPACK SRL (CUI 17019245) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 3 noiembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă IDEAL FOODPACK SRL în sectorul său?

IDEAL FOODPACK SRL ocupă locul 39 din 399 de firme active cu bilanț depus în CAEN 2222 (Fabricarea articolelor de ambalaj din material plastic), după cifra de afaceri.

Cât de veche este IDEAL FOODPACK SRL față de firmele din același domeniu?

IDEAL FOODPACK SRL este mai veche decât 65% dintre cele 686 de firme active cu CAEN 2222.

Este IDEAL FOODPACK SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare IDEAL FOODPACK SRL (CUI 17019245) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este IDEAL FOODPACK SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, IDEAL FOODPACK SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în IDEAL FOODPACK SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru IDEAL FOODPACK SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este IDEAL FOODPACK SRL plătitoare de TVA?

Da, IDEAL FOODPACK SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a IDEAL FOODPACK SRL?

În anul 2025, IDEAL FOODPACK SRL a raportat o cifră de afaceri de 22.697.148 lei și un număr mediu de 49 de angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu IDEAL FOODPACK SRL?

Firmoscop analizează IDEAL FOODPACK SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Mureş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Fă lista în Excel

Firmele active cu codul CAEN 2222 din Mureș, cele mai mari întâi, până la 500 de firme într-un fișier. Lista se deschide în cont și costă 1 credit la 25 de firme; din fișierul Excel, primele 50 de firme sunt gratuite. Contul e gratuit și are 10 credite pe lună.

Mergi mai departe

Firme din Mureș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 3 noiembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.