Sari la conținut
Firmoscop › Firme › Timiș › LEMROM GROUP SRL

LEMROM GROUP SRL

Înființată în 2004 · 21 de ani vechime · Mun. Timişoara
CUI 17044060 · J35/3806/2004
Fără probleme găsite Verificat la ANAF · 28 octombrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Deblochează gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Deblochezi gratuit, cu un cont — plus dosarele din instanță și monitorizare.

Termen de plată sugerat ■ ■ ■ zile
Plafon de credit ■ ■ ■ ■ ■ lei
Dosare în instanță detalii
Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire LEMROM GROUP SRL
Cod fiscal (CIF) RO17044060
Nr. Reg. Comerțului J35/3806/2004
Sediu social Str. ST. O. IOSIF nr. 13, bl. B2, et. 2, ap. 11, Municipiul Timişoara, 1981
Telefon 0356809605

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 28 octombrie 2026.

Reprezentanți

OIŢĂ CLAUDIU · administrator

Identitate

Starefuncțiune
CAEN6209 · Alte activități de servicii privind tehnologia informației
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 28 octombrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 19 octombrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 28 octombrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 19 octombrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 28 octombrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută LEMROM GROUP SRL după CUI 17044060 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
464.673 lei
+2,0% vs 2024
Profit net 2025
271.536 lei
+3,5% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă58.4%
Față de sectorpeste 63% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 2.036 de firme din Alte activități de servicii privind tehnologia informației care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 45,2%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 42% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 2.002 firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.8×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2013: 0 lei20132014: 60.300 lei20142015: 63.800 lei20152016: 72.469 lei20162017: 81.700 lei20172018: 100.300 lei20182019: 69.760 lei20192021: 68.850 lei20212022: 333.474 lei20222023: 350.811 lei20232024: 455.795 lei20242025: 464.673 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 464.673 lei 271.536 lei 1
2024 455.795 lei 262.431 lei 1
2023 350.811 lei 217.047 lei 1
2022 333.474 lei 242.787 lei 1
2021 68.850 lei 20.453 lei —
2020 — -30.802 lei —
2019 69.760 lei 34.439 lei —
2018 100.300 lei 61.613 lei —
2017 81.700 lei 25.544 lei 1
2016 72.469 lei 41.963 lei 1
2015 63.800 lei 45.164 lei 1
2014 60.300 lei 39.901 lei 1
2013 0 lei -14.752 lei —
2012 0 lei 0 lei —
2011 0 lei -18 lei —
2010 — — —
2009 — -2.514 lei —
2008 — -7.579 lei —

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 174 de zile+39 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 247 de zile+82 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 58,44%+0,86 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 44,92%+5,79 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,23×−0,33 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,82×+0,18 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 99,91% profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 55,03%−5,79 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 55,08%−5,79 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 464.673 lei+8.878 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,94×−0,12 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 158,9%+16,85 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 221 din 1.072 de firme active cu bilanț depus (CAEN 6209)
Vechime relativămai veche decât 88% dintre cele 2.132 de firme active din sector
SectorCAEN 6209 · Alte activități de servicii privind tehnologia informației →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru LEMROM GROUP SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți LEMROM GROUP SRL? Pune sigiliul pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Despre firmă

LEMROM GROUP SRL, cu sediul în Mun. Timişoara, are codul unic de înregistrare (CUI) 17044060, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J35/3806/2004. Firma a fost înființată la data de 16 decembrie 2004 și are ca obiect principal de activitate Alte activități de servicii privind tehnologia informației (CAEN 6209).

La ultima verificare, LEMROM GROUP SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 464.673 lei și un rezultat net de 271.536 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 28 octombrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Întrebări frecvente

Ce verdict are LEMROM GROUP SRL?

LEMROM GROUP SRL (CUI 17044060) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 28 octombrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă LEMROM GROUP SRL în sectorul său?

LEMROM GROUP SRL ocupă locul 221 din 1.072 de firme active cu bilanț depus în CAEN 6209 (Alte activități de servicii privind tehnologia informației), după cifra de afaceri.

Cât de veche este LEMROM GROUP SRL față de firmele din același domeniu?

LEMROM GROUP SRL este mai veche decât 88% dintre cele 2.132 de firme active cu CAEN 6209.

Este LEMROM GROUP SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare LEMROM GROUP SRL (CUI 17044060) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este LEMROM GROUP SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, LEMROM GROUP SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în LEMROM GROUP SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru LEMROM GROUP SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este LEMROM GROUP SRL plătitoare de TVA?

Da, LEMROM GROUP SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a LEMROM GROUP SRL?

În anul 2025, LEMROM GROUP SRL a raportat o cifră de afaceri de 464.673 lei și un număr mediu de 1 angajat, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu LEMROM GROUP SRL?

Firmoscop analizează LEMROM GROUP SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Timiş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: IT & Software în Timiș →

Fă lista în Excel

Firmele active cu codul CAEN 6209 din Timiș, cele mai mari întâi, până la 500 de firme într-un fișier. Lista se deschide în cont și costă 1 credit la 25 de firme; din fișierul Excel, primele 50 de firme sunt gratuite. Contul e gratuit și are 10 credite pe lună.

Mergi mai departe

Firme din Timiș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 28 octombrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.