Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › S&L TRUST CONSTRUCT SRL

S&L TRUST CONSTRUCT SRL

Înființată în 2004 · 21 ani vechime · Sector 2 Mun. Bucureşti
CUI 17072800 · J40/21753/2004
Fără probleme găsite Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire S&L TRUST CONSTRUCT SRL
Cod fiscal (CIF) RO17072800
Nr. Reg. Comerțului J40/21753/2004
Sediu social Str. George Folescu nr. 32, PARTER, Sector 2 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI, 21882
Telefon 0752008991

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

STEGARU DANIEL - CĂTĂLIN · administratorBALLA CATALIN FLORIN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 23.12.2004
CAEN4673 · Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută S&L TRUST CONSTRUCT SRL după CUI 17072800 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
57.014.330 lei
-1.0% vs 2024
Profit net 2025
1.371.581 lei
-12.3% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă2.4%
Față de sectorpeste 42% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 4.804 de firme din Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 3,5%.

Mărime față de sector56 angajați · peste 98% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 4.666 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital1.4×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 15.981.598 lei20142015: 21.260.627 lei20152016: 22.512.612 lei20162017: 26.254.379 lei20172018: 26.726.624 lei20182019: 29.023.014 lei20192020: 31.052.151 lei20202021: 41.958.420 lei20212022: 54.952.396 lei20222023: 54.369.153 lei20232024: 57.396.101 lei20242025: 57.014.330 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 57.014.330 lei 1.371.581 lei 56
2024 57.396.101 lei 1.563.156 lei 59
2023 54.369.153 lei 1.962.031 lei 58
2022 54.952.396 lei 3.395.210 lei 60
2021 41.958.420 lei 2.793.618 lei 50
2020 31.052.151 lei 1.926.257 lei 49
2019 29.023.014 lei 1.723.371 lei 46
2018 26.726.624 lei 1.432.407 lei 47
2017 26.254.379 lei 1.542.944 lei 40
2016 22.512.612 lei 1.159.707 lei 37
2015 21.260.627 lei 1.266.901 lei 30
2014 15.981.598 lei 612.887 lei 27
2013 13.836.619 lei 315.970 lei 25
2012 10.665.349 lei 159.949 lei 21
2011 7.407.493 lei 74.753 lei 15
2010 7.924.721 lei 172.290 lei 17
2009 9.765.796 lei 407.174 lei 18
2008 10.482.372 lei 796.923 lei 14

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Îndeplinește criteriile de audit statutar

În 2024 și 2025, firma a depășit cel puțin două dintre cele trei praguri legale, în două exerciții consecutive. Situațiile ei financiare intră, prin lege, sub audit statutar.

CriteriuPrag20242025
Total active16.000.000 leidada
Cifră de afaceri netă32.000.000 leidada
Număr mediu de salariați50dada

„—" înseamnă că bilanțul nu conține criteriul, nu că e neîndeplinit. Concluzia se sprijină pe criteriile pe care le putem citi; un raport de audit se cere firmei, noi citim praguri, nu registrul entităților auditate.

Derivat din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · pct. 563 din reglementările contabile aprobate prin OMFP 1802/2014

Finanțări publice încasate

SchemăPlătitPlățiPerioada
PNRR 224.081 lei 1 1 iulie 2026

Sume plătite din fonduri europene, fără cofinanțarea națională și fără TVA, deci valoarea proiectului e mai mare. Un grant încasat nu spune nimic despre puterea de plată de azi: verifică bilanțul și restanțele înainte de a stabili termenul.

Ministerul Investițiilor și Proiectelor Europene, tabloul PNRR, date la 30 iulie 2026

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 127 zile+14 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 53 zile+2 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 2,41%−0,31 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 58,99%+4,27 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,7×−0,13 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 1,44×+0,23 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 9,94%−0,73 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 4,07%−0,76 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 41,01%−4,27 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 1.018.113 lei+45.298 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,69×−0,08 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 4,19×−0,39 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 87 zile+7 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 2,96%−0,36 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 8 din 4.173 firme active cu bilanț depus (CAEN 4673)
Vechime relativămai veche decât 85% dintre cele 8.124 firme active din sector
SectorCAEN 4673 · Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)66
Valoare totală (2024–2026)70.835 lei

Cumpărători: SCOALA GIMNAZIALA CREVEDIA, SCOALA GIMNAZIALA NR. 1, SCOALA GIMNAZIALA SMARANDA DUMITRU ROMAN

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume3

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru S&L TRUST CONSTRUCT SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți S&L TRUST CONSTRUCT SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru S&L TRUST CONSTRUCT SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

S&L TRUST CONSTRUCT SRL, cu sediul în Sector 2 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 17072800, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J40/21753/2004. Firma a fost înființată la data de 23 decembrie 2004 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare (CAEN 4673).

La ultima verificare, S&L TRUST CONSTRUCT SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 57.014.330 lei și un rezultat net de 1.371.581 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are S&L TRUST CONSTRUCT SRL?

S&L TRUST CONSTRUCT SRL (CUI 17072800) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă S&L TRUST CONSTRUCT SRL în sectorul său?

S&L TRUST CONSTRUCT SRL ocupă locul 8 din 4.173 firme active cu bilanț depus în CAEN 4673 (Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare), după cifra de afaceri.

Cât de veche este S&L TRUST CONSTRUCT SRL față de firmele din același domeniu?

S&L TRUST CONSTRUCT SRL este mai veche decât 85% dintre cele 8.124 firme active cu CAEN 4673.

Este S&L TRUST CONSTRUCT SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare S&L TRUST CONSTRUCT SRL (CUI 17072800) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este S&L TRUST CONSTRUCT SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, S&L TRUST CONSTRUCT SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în S&L TRUST CONSTRUCT SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru S&L TRUST CONSTRUCT SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este S&L TRUST CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?

Da, S&L TRUST CONSTRUCT SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a S&L TRUST CONSTRUCT SRL?

În anul 2025, S&L TRUST CONSTRUCT SRL a raportat o cifră de afaceri de 57.014.330 lei și un număr mediu de 56 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu S&L TRUST CONSTRUCT SRL?

Firmoscop analizează S&L TRUST CONSTRUCT SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.