Sari la conținut
FirmoscopFirmeArgeș › MAVEXIM JUNIOR SRL

MAVEXIM JUNIOR SRL

Înființată în 2005 · 21 ani vechime · Mun. Piteşti
CUI 17132324 · J2005000080032
Atenție sporită Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire MAVEXIM JUNIOR SRL
Cod fiscal (CIF) RO17132324
Nr. Reg. Comerțului J2005000080032
Sediu social Bld. Petrochimiştilor, bl. B10, sc. F, et. 3, ap. 11, Mun. Piteşti, jud. ARGEŞ
Telefon 0723654272

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

MOCANU NICUŞOR-ALIN · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 19.01.2005
CAEN0111 · Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută MAVEXIM JUNIOR SRL după CUI 17132324 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 39/100
Cifră de afaceri 2025
452.307 lei
+26.0% vs 2024
Profit net 2025
7.860 lei
+100.7% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă1.7%
Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală. · Cifra de afaceri în creștere.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 108.579 lei20142015: 340.071 lei20152016: 340.845 lei20162017: 299.769 lei20172018: 514.811 lei20182019: 384.515 lei20192020: 687.392 lei20202021: 1.210.361 lei20212022: 2.973.299 lei20222023: 2.280.158 lei20232024: 359.777 lei20242025: 452.307 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 452.307 lei 7.860 lei 1
2024 359.777 lei -1.106.789 lei 1
2023 2.280.158 lei 68.380 lei 1
2022 2.973.299 lei 560.129 lei 1
2021 1.210.361 lei 329.763 lei
2020 687.392 lei -154.436 lei 1
2019 384.515 lei 11.763 lei 1
2018 514.811 lei -147.371 lei 1
2017 299.769 lei 1.417.118 lei
2016 340.845 lei 680 lei 1
2015 340.071 lei 46.701 lei 1
2014 108.579 lei -24.020 lei 1
2013 129.968 lei -72.384 lei 1
2012 146.626 lei -43.897 lei 1
2011 191.411 lei -30.202 lei 1
2010 323.951 lei -122.131 lei 1
2009 419.880 lei 5.234 lei 3
2008 447.997 lei 213 lei 3

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 3.599 zile−709 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 779 zile−101 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 1,74%+309,37 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 155,75%+23,99 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,64×−0,12 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) 0,27%+34,61 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -55,75%−23,99 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 452.307 lei+92.530 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,16×+0,05 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 0,34×+0,16 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 1.083 zile−899 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 2,05%+71,72 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

12,1%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 3.918 din 32.433 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · la fel ca media

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 5.974 din 9.886 firme active cu bilanț depus (CAEN 0111)
Vechime relativămai veche decât 89% dintre cele 27.838 firme active din sector
SectorCAEN 0111 · Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru MAVEXIM JUNIOR SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți MAVEXIM JUNIOR SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

MAVEXIM JUNIOR SRL, cu sediul în Mun. Piteşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 17132324, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2005000080032. Firma a fost înființată la data de 19 ianuarie 2005 și are ca obiect principal de activitate Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase (CAEN 0111).

La ultima verificare, MAVEXIM JUNIOR SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 452.307 lei și un rezultat net de 7.860 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are MAVEXIM JUNIOR SRL?

MAVEXIM JUNIOR SRL (CUI 17132324) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 30 august 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Ce loc ocupă MAVEXIM JUNIOR SRL în sectorul său?

MAVEXIM JUNIOR SRL ocupă locul 5.974 din 9.886 firme active cu bilanț depus în CAEN 0111 (Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase), după cifra de afaceri.

Cât de veche este MAVEXIM JUNIOR SRL față de firmele din același domeniu?

MAVEXIM JUNIOR SRL este mai veche decât 89% dintre cele 27.838 firme active cu CAEN 0111.

Este MAVEXIM JUNIOR SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare MAVEXIM JUNIOR SRL (CUI 17132324) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este MAVEXIM JUNIOR SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, MAVEXIM JUNIOR SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în MAVEXIM JUNIOR SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru MAVEXIM JUNIOR SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este MAVEXIM JUNIOR SRL plătitoare de TVA?

Da, MAVEXIM JUNIOR SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a MAVEXIM JUNIOR SRL?

În anul 2025, MAVEXIM JUNIOR SRL a raportat o cifră de afaceri de 452.307 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu MAVEXIM JUNIOR SRL?

Firmoscop analizează MAVEXIM JUNIOR SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Argeş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Agricultură în Argeș →

Mergi mai departe

Firme din Argeș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.