Sari la conținut
FirmoscopFirmeArgeș › SEDOMAR GRUP SA

SEDOMAR GRUP SA

Înființată în 1995 · 31 ani vechime · Mun. Piteşti
CUI 6827563 · J03/2401/1994
Fără probleme găsite Re-verificat · 29 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire SEDOMAR GRUP SA
Cod fiscal (CIF) RO6827563
Nr. Reg. Comerțului J03/2401/1994
Sediu social Str. CAPORAL PĂTRU nr. 2D, ap. 3, Mun. Piteşti, jud. ARGEŞ
Telefon 0248213669

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 29 august 2026.

Reprezentanți

POPA COSTEL · administratorOPRESCU FLORICA · reprezentant al persoanei juridice

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 13.01.1995
CAEN0111 · Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 29 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 29 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 29 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 29 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 29 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 29 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută SEDOMAR GRUP SA după CUI 6827563 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
16.144.974 lei
+30.0% vs 2024
Profit net 2025
360.055 lei
+13.6% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă2.2%
Datorii / capital0.6×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 8.884.743 lei20142015: 8.676.472 lei20152016: 9.544.908 lei20162017: 10.179.236 lei20172018: 9.528.631 lei20182019: 10.154.506 lei20192020: 7.597.862 lei20202021: 14.255.919 lei20212022: 15.596.539 lei20222023: 14.411.220 lei20232024: 12.441.884 lei20242025: 16.144.974 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 16.144.974 lei 360.055 lei 26
2024 12.441.884 lei 317.030 lei 26
2023 14.411.220 lei 532.810 lei 33
2022 15.596.539 lei 3.192.416 lei 34
2021 14.255.919 lei 3.090.116 lei 32
2020 7.597.862 lei 369.943 lei 32
2019 10.154.506 lei 467.670 lei 32
2018 9.528.631 lei 766.173 lei 34
2017 10.179.236 lei 1.139.346 lei 34
2016 9.544.908 lei 276.294 lei 33
2015 8.676.472 lei 32.799 lei 36
2014 8.884.743 lei 19.595 lei 37
2013 10.736.094 lei 53.558 lei 34
2012 11.120.202 lei 70.631 lei 36
2011 10.317.978 lei 1.326.046 lei 33
2010 5.431.337 lei 338.658 lei 29
2009 5.504.941 lei 423.055 lei 29
2008 3.765.931 lei 305.028 lei 28

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 193 zile−88 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 9 zile creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 2,23%−0,32 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 38,66%−4,22 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,59×+0,26 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,63×−0,1 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 2,65%+0,25 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 1,63%+0,21 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 61,53%+2,44 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 620.961 lei+142.427 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,73×+0,17 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 1,77×+0,63 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 207 zile−114 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 2,45%+0,1 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 308 din 9.885 firme active cu bilanț depus (CAEN 0111)
Vechime relativămai veche decât 97% dintre cele 27.854 firme active din sector
SectorCAEN 0111 · Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume51
Dintre care radiate (închise)26

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru SEDOMAR GRUP SA

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți SEDOMAR GRUP SA? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru SEDOMAR GRUP SA

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

SEDOMAR GRUP SA, cu sediul în Mun. Piteşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 6827563, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J03/2401/1994. Firma a fost înființată la data de 13 ianuarie 1995 și are ca obiect principal de activitate Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase (CAEN 0111).

La ultima verificare, SEDOMAR GRUP SA figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 16.144.974 lei și un rezultat net de 360.055 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 29 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are SEDOMAR GRUP SA?

SEDOMAR GRUP SA (CUI 6827563) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 29 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă SEDOMAR GRUP SA în sectorul său?

SEDOMAR GRUP SA ocupă locul 308 din 9.885 firme active cu bilanț depus în CAEN 0111 (Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase), după cifra de afaceri.

Cât de veche este SEDOMAR GRUP SA față de firmele din același domeniu?

SEDOMAR GRUP SA este mai veche decât 97% dintre cele 27.854 firme active cu CAEN 0111.

Este SEDOMAR GRUP SA o firmă activă?

Da, la ultima verificare SEDOMAR GRUP SA (CUI 6827563) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este SEDOMAR GRUP SA în insolvență?

Nu — la ultima verificare, SEDOMAR GRUP SA nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în SEDOMAR GRUP SA?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru SEDOMAR GRUP SA, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este SEDOMAR GRUP SA plătitoare de TVA?

Da, SEDOMAR GRUP SA este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a SEDOMAR GRUP SA?

În anul 2025, SEDOMAR GRUP SA a raportat o cifră de afaceri de 16.144.974 lei și un număr mediu de 26 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu SEDOMAR GRUP SA?

Firmoscop analizează SEDOMAR GRUP SA pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Argeş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Agricultură în Argeș →

Mergi mai departe

Firme din Argeș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 29 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.