Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › IVO PRINT SRL

IVO PRINT SRL

Înființată în 2005 · 21 ani vechime · Sector 1 Mun. Bucureşti
CUI 17192121 · J2005001959409
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire IVO PRINT SRL
Cod fiscal (CIF) RO17192121
Nr. Reg. Comerțului J2005001959409
Sediu social Str. Băiculeşti nr. 5, bl. A3, sc. B, et. 3, ap. 56, Sector 1 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI, 13188

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

DUMITRU GHEORGHE · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 03.02.2005
CAEN5811 · Activități de editare a cărților
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută IVO PRINT SRL după CUI 17192121 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2024
1.177.350 lei
+14.0% vs 2023
Profit net 2024
326.498 lei
+30.4% vs 2023

Bonitate financiară

Marjă netă27.7%
Față de sectorpeste 72% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 499 de firme din Activități de editare a cărților care au depus bilanț pe 2024; mediana sectorului: 12,2%.

Mărime față de sector4 angajați · peste 79% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 502 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2024.

Datorii / capital0.1×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2009: 335.470 lei20092010: 346.371 lei20102011: 362.055 lei20112012: 372.843 lei20122013: 569.355 lei20132014: 661.656 lei20142015: 581.938 lei20152016: 694.659 lei20162017: 731.584 lei20172022: 946.589 lei20222023: 1.029.976 lei20232024: 1.177.350 lei2024
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2024 1.177.350 lei 326.498 lei 4
2023 1.029.976 lei 250.422 lei 3
2022 946.589 lei 283.146 lei 3
2017 731.584 lei 55.233 lei 6
2016 694.659 lei 21.298 lei 6
2015 581.938 lei 42.254 lei 5
2014 661.656 lei 30.993 lei 5
2013 569.355 lei 11.979 lei 5
2012 372.843 lei 4.588 lei 5
2011 362.055 lei 5.233 lei 5
2010 346.371 lei 13.571 lei 5
2009 335.470 lei 24.365 lei 4
2008 285.919 lei 3.846 lei 4

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 13 ani (2008–2024). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2024, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 56 zile+50 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 438 zile+123 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 27,73%+3,42 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 8,7%+7,71 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 11,49×−89,21 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,1×+0,09 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 17,13%+1,27 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 15,64%−0,06 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 91,3%−7,72 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 294.338 lei−48.987 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,56×−0,09 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 1,8×+0,22 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 203 zile−28 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 39,96%+6,07 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2024. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 136 din 971 firme active cu bilanț depus (CAEN 5811)
Vechime relativămai veche decât 71% dintre cele 1.674 firme active din sector
SectorCAEN 5811 · Activități de editare a cărților →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)174
Valoare totală (2024–2026)306.785 lei

Cumpărători: SCOALA GIMNAZIALA CREVEDIA, Scoala cu cls. I - VIII Stremt, SCOALA GIMNAZIALA NR. 162

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume224
Dintre care radiate (închise)124

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru IVO PRINT SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți IVO PRINT SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru IVO PRINT SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

IVO PRINT SRL, cu sediul în Sector 1 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 17192121, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2005001959409. Firma a fost înființată la data de 3 februarie 2005 și are ca obiect principal de activitate Activități de editare a cărților (CAEN 5811).

La ultima verificare, IVO PRINT SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2024 a raportat o cifră de afaceri de 1.177.350 lei și un rezultat net de 326.498 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are IVO PRINT SRL?

IVO PRINT SRL (CUI 17192121) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă IVO PRINT SRL în sectorul său?

IVO PRINT SRL ocupă locul 136 din 971 firme active cu bilanț depus în CAEN 5811 (Activități de editare a cărților), după cifra de afaceri.

Cât de veche este IVO PRINT SRL față de firmele din același domeniu?

IVO PRINT SRL este mai veche decât 71% dintre cele 1.674 firme active cu CAEN 5811.

Este IVO PRINT SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare IVO PRINT SRL (CUI 17192121) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este IVO PRINT SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, IVO PRINT SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în IVO PRINT SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru IVO PRINT SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este IVO PRINT SRL plătitoare de TVA?

Da, IVO PRINT SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a IVO PRINT SRL?

În anul 2024, IVO PRINT SRL a raportat o cifră de afaceri de 1.177.350 lei și un număr mediu de 4 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu IVO PRINT SRL?

Firmoscop analizează IVO PRINT SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.