Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › MASIMI CONFORT SRL

MASIMI CONFORT SRL

Înființată în 2005 · 21 ani vechime · Sector 6 Mun. Bucureşti
CUI 17192822 · J40/1998/2005
Fără probleme găsite Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire MASIMI CONFORT SRL
Cod fiscal (CIF) RO17192822
Nr. Reg. Comerțului J40/1998/2005
Sediu social Drm. Taberei nr. 67, bl. TD44, et. 2, ap. 17, Sector 6 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI, 61366

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

MARINOVICI MARIUS · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 03.02.2005
CAEN7022 · Activități de consultanță pentru afaceri și management
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută MASIMI CONFORT SRL după CUI 17192822 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
442.209 lei
+6.0% vs 2024
Profit net 2025
339.825 lei
+18.3% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă76.8%
Față de sectorpeste 83% din sector · în primul sfert al sectorului

Comparat cu 2.036 de firme din Alte activități de servicii privind tehnologia informației care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 45,2%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 42% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 2.002 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.4×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 252.801 lei20142015: 280.489 lei20152016: 264.612 lei20162017: 257.993 lei20172018: 223.945 lei20182019: 195.141 lei20192020: 310.684 lei20202021: 235.520 lei20212022: 414.751 lei20222023: 397.940 lei20232024: 417.316 lei20242025: 442.209 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 442.209 lei 339.825 lei 1
2024 417.316 lei 287.185 lei 1
2023 397.940 lei 277.770 lei 1
2022 414.751 lei 270.921 lei 1
2021 235.520 lei 106.598 lei 1
2020 310.684 lei 198.507 lei 1
2019 195.141 lei 107.988 lei 1
2018 223.945 lei 100.042 lei 1
2017 257.993 lei 94.497 lei 1
2016 264.612 lei 4.328 lei 1
2015 280.489 lei 6.982 lei 2
2014 252.801 lei 33.891 lei 2
2013 284.517 lei -58.794 lei 3
2012 373.893 lei 99.520 lei 3
2011 287.901 lei 72.723 lei 3
2010 197.646 lei 13.809 lei 3
2009 134.586 lei 15.398 lei 2
2008 99.084 lei 6.479 lei 4

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 109 zile+45 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 281 zile+83 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 76,85%+8,03 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 27,8%+7,64 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 3,6×−1,36 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,39×+0,14 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 99%+0,12 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 71,48%−7,47 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 72,2%−7,64 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 442.209 lei+24.893 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,93×−0,22 cifra de afaceri ÷ active totale
Zile de stocare 0 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 250,46%−4,36 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.477 din 12.246 firme active cu bilanț depus (CAEN 7022)
Vechime relativămai veche decât 90% dintre cele 31.477 firme active din sector
SectorCAEN 7022 · Activități de consultanță pentru afaceri și management →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru MASIMI CONFORT SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți MASIMI CONFORT SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru MASIMI CONFORT SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

MASIMI CONFORT SRL, cu sediul în Sector 6 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 17192822, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J40/1998/2005. Firma a fost înființată la data de 3 februarie 2005 și are ca obiect principal de activitate Activități de consultanță pentru afaceri și management (CAEN 7022).

La ultima verificare, MASIMI CONFORT SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 442.209 lei și un rezultat net de 339.825 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are MASIMI CONFORT SRL?

MASIMI CONFORT SRL (CUI 17192822) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă MASIMI CONFORT SRL în sectorul său?

MASIMI CONFORT SRL ocupă locul 1.477 din 12.246 firme active cu bilanț depus în CAEN 7022 (Activități de consultanță pentru afaceri și management), după cifra de afaceri.

Cât de veche este MASIMI CONFORT SRL față de firmele din același domeniu?

MASIMI CONFORT SRL este mai veche decât 90% dintre cele 31.477 firme active cu CAEN 7022.

Este MASIMI CONFORT SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare MASIMI CONFORT SRL (CUI 17192822) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este MASIMI CONFORT SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, MASIMI CONFORT SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în MASIMI CONFORT SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru MASIMI CONFORT SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este MASIMI CONFORT SRL plătitoare de TVA?

Da, MASIMI CONFORT SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a MASIMI CONFORT SRL?

În anul 2025, MASIMI CONFORT SRL a raportat o cifră de afaceri de 442.209 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu MASIMI CONFORT SRL?

Firmoscop analizează MASIMI CONFORT SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Consultanță în București →

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.