Sari la conținut
FirmoscopFirmeBrașov › EREN CONS SRL

EREN CONS SRL

Înființată în 2005 · 21 ani vechime · Mun. Braşov
CUI 17203875 · J2005000231085
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire EREN CONS SRL
Cod fiscal (CIF) RO17203875
Nr. Reg. Comerțului J2005000231085
Sediu social Str. Carpaţilor nr. 60, Parc Industrial Metrom. Hala Autoutilitari, Mun. Braşov, 500269
Telefon 0747227887

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

LINȚĂ LUCIAN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 04.02.2005
CAEN4100 · Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută EREN CONS SRL după CUI 17203875 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
150.052.274 lei
-27.0% vs 2024
Profit net 2025
10.519.103 lei
+4.0% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă7.0%
Față de sectorpeste 41% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 28.633 de firme din Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 11,9%.

Mărime față de sector107 angajați · peste 99% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 33.058 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital2.7×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 68.069.395 lei20142015: 46.049.796 lei20152016: 46.357.948 lei20162017: 55.639.667 lei20172018: 69.708.274 lei20182019: 143.111.791 lei20192020: 44.866.794 lei20202021: 78.417.274 lei20212022: 100.332.807 lei20222023: 112.934.222 lei20232024: 205.754.762 lei20242025: 150.052.274 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 150.052.274 lei 10.519.103 lei 107
2024 205.754.762 lei 10.115.118 lei 106
2023 112.934.222 lei 4.052.803 lei 88
2022 100.332.807 lei 831.133 lei 123
2021 78.417.274 lei 1.959.558 lei 100
2020 44.866.794 lei 935.274 lei 101
2019 143.111.791 lei 2.865.533 lei 118
2018 69.708.274 lei 2.053.296 lei 100
2017 55.639.667 lei 2.832.656 lei 85
2016 46.357.948 lei 1.554.560 lei 72
2015 46.049.796 lei 248.528 lei 60
2014 68.069.395 lei 1.233.947 lei 73
2013 24.681.291 lei 124.549 lei 67
2012 56.129.778 lei 685.828 lei 105
2011 47.588.219 lei 970.099 lei 144
2010 46.948.737 lei 908.112 lei 115
2009 29.257.867 lei 1.197.452 lei 87
2008 29.209.698 lei 1.070.975 lei 88

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Îndeplinește criteriile de audit statutar

În 2024 și 2025, firma a depășit cel puțin două dintre cele trei praguri legale, în două exerciții consecutive. Situațiile ei financiare intră, prin lege, sub audit statutar.

CriteriuPrag20242025
Total active16.000.000 leidada
Cifră de afaceri netă32.000.000 leidada
Număr mediu de salariați50dada

„—" înseamnă că bilanțul nu conține criteriul, nu că e neîndeplinit. Concluzia se sprijină pe criteriile pe care le putem citi; un raport de audit se cere firmei, noi citim praguri, nu registrul entităților auditate.

Derivat din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · pct. 563 din reglementările contabile aprobate prin OMFP 1802/2014

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 160 zile+68 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 77 zile+61 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 7,01%+2,09 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 62,3%+5,87 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,61×−0,16 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 2,69×+0,3 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 42,95%−3,79 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 9,95%−1,07 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 23,17%−0,41 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 1.402.358 lei−538.725 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,42×−0,82 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 12,31×−23,15 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 30 zile+20 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 8,45%+2,68 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 68 din 19.932 firme active cu bilanț depus (CAEN 4100)
Vechime relativămai veche decât 93% dintre cele 32.256 firme active din sector
SectorCAEN 4100 · Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale →

Contracte publice

Contracte publice (SEAP)10
Valoare totală (2024–2026)248.356.850 lei

Autorități: MUNICIPIUL BRASOV, DIRECTIA GENERALA REGIONALA A FINANTELOR PUBLICE BRASOV, SPITALUL DE URGENTA AL MAI PROF. DR. DIMITRIE GEROTA BUCURESTI

Achiziții directe (SEAP)6
Valoare totală (2024–2026)375.306 lei

Cumpărători: Universitatea Nationala de Stiinta si Tehnologie Politehnica Bucuresti, MUNICIPIUL BRASOV, Spital Dr.C.T.Sparchez

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru EREN CONS SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți EREN CONS SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru EREN CONS SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

EREN CONS SRL, cu sediul în Mun. Braşov, are codul unic de înregistrare (CUI) 17203875, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2005000231085. Firma a fost înființată la data de 7 februarie 2005 și are ca obiect principal de activitate Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100).

La ultima verificare, EREN CONS SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 150.052.274 lei și un rezultat net de 10.519.103 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are EREN CONS SRL?

EREN CONS SRL (CUI 17203875) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă EREN CONS SRL în sectorul său?

EREN CONS SRL ocupă locul 68 din 19.932 firme active cu bilanț depus în CAEN 4100 (Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale), după cifra de afaceri.

Cât de veche este EREN CONS SRL față de firmele din același domeniu?

EREN CONS SRL este mai veche decât 93% dintre cele 32.256 firme active cu CAEN 4100.

Este EREN CONS SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare EREN CONS SRL (CUI 17203875) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este EREN CONS SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, EREN CONS SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în EREN CONS SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru EREN CONS SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este EREN CONS SRL plătitoare de TVA?

Da, EREN CONS SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a EREN CONS SRL?

În anul 2025, EREN CONS SRL a raportat o cifră de afaceri de 150.052.274 lei și un număr mediu de 107 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu EREN CONS SRL?

Firmoscop analizează EREN CONS SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Braşov

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Construcții în Brașov →

Mergi mai departe

Firme din Brașov

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.