Sari la conținut
FirmoscopFirmeHarghita › SALVIA TOP SRL

SALVIA TOP SRL

Înființată în 2005 · 21 ani vechime · Mun. Topliţa
CUI 17249872 · J2005000192193
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire SALVIA TOP SRL
CUI 17249872
Nr. Reg. Comerțului J2005000192193
Sediu social Str. Victor Babeş nr. 10, sc. 1, et. 1, ap. 11, Mun. Topliţa, jud. HARGHITA
Telefon 0741108069

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

VÎLCAN ILEANA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 16.02.2005
CAEN8621 · Activități de asistență medicală generală
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută SALVIA TOP SRL după CUI 17249872 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
925.867 lei
+3.0% vs 2024
Profit net 2025
484.869 lei
-5.8% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă52.4%
Față de sectorpeste 63% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 12.413 de firme din Activități de asistență medicală specializată care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 40,5%.

Mărime față de sector3 angajați · peste 79% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 11.804 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.1×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2013: 12.210 lei20132014: 12.240 lei20142015: 12.000 lei20152016: 16.750 lei20162017: 181.940 lei20172018: 295.473 lei20182020: 445.846 lei20202021: 561.585 lei20212022: 592.509 lei20222023: 797.376 lei20232024: 898.698 lei20242025: 925.867 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 925.867 lei 484.869 lei 3
2024 898.698 lei 514.669 lei 3
2023 797.376 lei 486.734 lei 3
2022 592.509 lei 316.518 lei 3
2021 561.585 lei 300.352 lei 3
2020 445.846 lei 172.994 lei 3
2018 295.473 lei 111.212 lei 3
2017 181.940 lei 76.981 lei 3
2016 16.750 lei 12.346 lei
2015 12.000 lei 4.288 lei
2014 12.240 lei 9.762 lei
2013 12.210 lei 7.711 lei
2012 12.000 lei -8.965 lei
2011 12.000 lei -15.503 lei
2010 12.941 lei -6 lei
2009 14.335 lei -7.800 lei
2008 24.316 lei -4.282 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 17 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Finanțări publice încasate

SchemăPlătitPlățiPerioada
PNRR 78.132 lei 1 17 decembrie 2024

Sume plătite din fonduri europene, fără cofinanțarea națională și fără TVA, deci valoarea proiectului e mai mare. Un grant încasat nu spune nimic despre puterea de plată de azi: verifică bilanțul și restanțele înainte de a stabili termenul.

Ministerul Investițiilor și Proiectelor Europene, tabloul PNRR, date la 30 iulie 2026

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 27 zile−4 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 142 zile+136 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 52,37%−4,9 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 11,32%−11,4 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 8,84×+4,44 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,14×−0,28 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 99,95%−182,04 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 79,15%−73,93 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 79,19%+24,91 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 308.622 lei+9.056 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,51×−1,16 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 102,5×+63,35 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 4 zile−5 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 118,22%−15,8 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 386 din 2.557 firme active cu bilanț depus (CAEN 8621)
Vechime relativămai veche decât 85% dintre cele 3.404 firme active din sector
SectorCAEN 8621 · Activități de asistență medicală generală →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume2
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru SALVIA TOP SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți SALVIA TOP SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru SALVIA TOP SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

SALVIA TOP SRL, cu sediul în Mun. Topliţa, are codul unic de înregistrare (CUI) 17249872, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2005000192193. Firma a fost înființată la data de 17 februarie 2005 și are ca obiect principal de activitate Activități de asistență medicală generală (CAEN 8621).

La ultima verificare, SALVIA TOP SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 925.867 lei și un rezultat net de 484.869 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are SALVIA TOP SRL?

SALVIA TOP SRL (CUI 17249872) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă SALVIA TOP SRL în sectorul său?

SALVIA TOP SRL ocupă locul 386 din 2.557 firme active cu bilanț depus în CAEN 8621 (Activități de asistență medicală generală), după cifra de afaceri.

Cât de veche este SALVIA TOP SRL față de firmele din același domeniu?

SALVIA TOP SRL este mai veche decât 85% dintre cele 3.404 firme active cu CAEN 8621.

Este SALVIA TOP SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare SALVIA TOP SRL (CUI 17249872) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este SALVIA TOP SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, SALVIA TOP SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în SALVIA TOP SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru SALVIA TOP SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este SALVIA TOP SRL plătitoare de TVA?

Nu, SALVIA TOP SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a SALVIA TOP SRL?

În anul 2025, SALVIA TOP SRL a raportat o cifră de afaceri de 925.867 lei și un număr mediu de 3 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu SALVIA TOP SRL?

Firmoscop analizează SALVIA TOP SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Harghita

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Sănătate în Harghita →

Mergi mai departe

Firme din Harghita

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.