Sari la conținut
FirmoscopFirmeVâlcea › PRO EVENT SRL

PRO EVENT SRL

Înființată în 2005 · 21 ani vechime · Mun. Râmnicu Vâlcea
CUI 17286706 · J2005000220386
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire PRO EVENT SRL
Cod fiscal (CIF) RO17286706
Nr. Reg. Comerțului J2005000220386
Sediu social Str. Cerna nr. 29, Mun. Râmnicu Vâlcea
Telefon 0723370959

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

CĂTUŞANU VALENTIN-PAUL · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 25.02.2005
CAEN9039 · Alte activități suport pentru creație și interpretare artistică
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută PRO EVENT SRL după CUI 17286706 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Stabilă
scor 58/100
Cifră de afaceri 2025
380.134 lei
-52.0% vs 2024
Profit net 2025
-118.409 lei
-220.5% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-31.1%
Față de sectorpeste 4% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 1.153 de firme din Alte activități suport pentru creație și interpretare artistică care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 19,0%.

Mărime față de sector2 angajați · peste 86% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 1.029 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital3.1×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 44.708 lei20142015: 89.134 lei20152016: 572.829 lei20162017: 698.584 lei20172018: 360.201 lei20182019: 973.044 lei20192020: 161.974 lei20202021: 361.698 lei20212022: 338.159 lei20222023: 710.137 lei20232024: 799.866 lei20242025: 380.134 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 380.134 lei -118.409 lei 2
2024 799.866 lei 98.292 lei 2
2023 710.137 lei 41.240 lei 2
2022 338.159 lei -26.292 lei 2
2021 361.698 lei -3.291 lei 2
2020 161.974 lei -38.823 lei 2
2019 973.044 lei 116.664 lei 2
2018 360.201 lei -79.692 lei 2
2017 698.584 lei 130.674 lei 2
2016 572.829 lei 94.156 lei 1
2015 89.134 lei -19.663 lei 1
2014 44.708 lei -38.682 lei 1
2013 23.846 lei -6.700 lei 2
2012 3.417 lei -98.254 lei 3
2011 289.658 lei 72.950 lei 3
2010 364.543 lei 40.746 lei 3
2009 160.531 lei -63.224 lei 3
2008 234.828 lei 1.866 lei 4

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 124 zile+65 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 7 zile+3 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -31,15%−43,44 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 75,43%+33,06 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,33×−1,03 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 3,07×+2,26 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -281,54%−342,79 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -69,18%−101,28 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 24,57%−27,83 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 190.067 lei−209.866 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 2,22×−0,39 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor -21,76%−36,67 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

18,6%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 2.899 din 15.628 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 6,0% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 247 din 911 firme active cu bilanț depus (CAEN 9039)
Vechime relativămai veche decât 96% dintre cele 1.740 firme active din sector
SectorCAEN 9039 · Alte activități suport pentru creație și interpretare artistică →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)4
Valoare totală (2024–2025)443.127 lei

Cumpărători: CENTRUL JUDETEAN PENTRU CONSERVAREA SI PROMOVAREA CULTURII TRADITIONALE VALCEA, ORASUL BAILE GOVORA, Comuna Maciuca

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2025.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume2
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru PRO EVENT SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți PRO EVENT SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru PRO EVENT SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

PRO EVENT SRL, cu sediul în Mun. Râmnicu Vâlcea, are codul unic de înregistrare (CUI) 17286706, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2005000220386. Firma a fost înființată la data de 25 februarie 2005 și are ca obiect principal de activitate Alte activități suport pentru creație și interpretare artistică (CAEN 9039).

La ultima verificare, PRO EVENT SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 380.134 lei și un rezultat net de -118.409 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are PRO EVENT SRL?

PRO EVENT SRL (CUI 17286706) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă PRO EVENT SRL în sectorul său?

PRO EVENT SRL ocupă locul 247 din 911 firme active cu bilanț depus în CAEN 9039 (Alte activități suport pentru creație și interpretare artistică), după cifra de afaceri.

Cât de veche este PRO EVENT SRL față de firmele din același domeniu?

PRO EVENT SRL este mai veche decât 96% dintre cele 1.740 firme active cu CAEN 9039.

Este PRO EVENT SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare PRO EVENT SRL (CUI 17286706) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este PRO EVENT SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, PRO EVENT SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în PRO EVENT SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru PRO EVENT SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este PRO EVENT SRL plătitoare de TVA?

Da, PRO EVENT SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a PRO EVENT SRL?

În anul 2025, PRO EVENT SRL a raportat o cifră de afaceri de 380.134 lei și un număr mediu de 2 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu PRO EVENT SRL?

Firmoscop analizează PRO EVENT SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Vâlcea

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Vâlcea

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.