Sari la conținut
Firmoscop › Firme › Arad › L.C.A. AUTOMOTIVE SRL

L.C.A. AUTOMOTIVE SRL

Înființată în 2005 · 21 de ani vechime · Mun. Arad
CUI 17291567 · J2005000388022
Fără probleme găsite Verificat la ANAF · 26 octombrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Deblochezi gratuit, cu un cont — plus dosarele din instanță și monitorizare.

Termen de plată sugerat ■ ■ ■ zile
Plafon de credit ■ ■ ■ ■ ■ lei
Dosare în instanță detalii
Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire L.C.A. AUTOMOTIVE SRL
Cod fiscal (CIF) RO17291567
Nr. Reg. Comerțului J2005000388022
Sediu social Str. CSIKI GERGELY nr. 3, ap. 1, Municipiul Arad, 2900

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 26 octombrie 2026.

Reprezentanți

POPESCU LAVINIA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

Starefuncțiune
CAEN1392 · Fabricarea de articole confecționate din textile (excluzând îmbrăcămintea și lenjeria de corp)
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 26 octombrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 19 octombrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 26 octombrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 19 octombrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 26 octombrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută L.C.A. AUTOMOTIVE SRL după CUI 17291567 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
2.455.487 lei
-7,0% vs 2024
Profit net 2025
167.323 lei
-63,0% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă6.8%
Față de sectorpeste 57% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 620 de firme din Fabricarea de articole confecționate din textile (excluzând îmbrăcămintea și lenjeria de corp) care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 4,4%.

Mărime față de sector14 angajați · peste 86% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 676 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.1×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 511.958 lei20142015: 606.471 lei20152016: 763.320 lei20162017: 889.495 lei20172018: 1.250.909 lei20182019: 1.408.828 lei20192020: 1.153.078 lei20202021: 1.423.015 lei20212022: 1.574.734 lei20222023: 1.991.313 lei20232024: 2.628.457 lei20242025: 2.455.487 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 2.455.487 lei 167.323 lei 14
2024 2.628.457 lei 451.704 lei 13
2023 1.991.313 lei 319.314 lei 13
2022 1.574.734 lei 169.860 lei 13
2021 1.423.015 lei 251.704 lei 15
2020 1.153.078 lei 228.680 lei 13
2019 1.408.828 lei 216.616 lei 14
2018 1.250.909 lei 144.410 lei 15
2017 889.495 lei 132.382 lei 14
2016 763.320 lei 129.487 lei 9
2015 606.471 lei 60.413 lei 9
2014 511.958 lei 56.644 lei 8
2013 417.379 lei 24.544 lei 8
2012 387.339 lei 9.817 lei 10
2011 894.813 lei 51.525 lei 12
2010 343.334 lei 38.701 lei 7
2009 268.732 lei -21.993 lei 7
2008 260.790 lei 29.879 lei 6

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Finanțări publice încasate

SchemăPlătitPlățiPerioada
PNRR 118.084 lei 2 25 iunie 2026

Sume plătite din fonduri europene, fără cofinanțarea națională și fără TVA, deci valoarea proiectului e mai mare. Un grant încasat nu spune nimic despre puterea de plată de azi: verifică bilanțul și restanțele înainte de a stabili termenul.

Ministerul Investițiilor și Proiectelor Europene, tabloul PNRR, date la 30 iulie 2026.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 22 de zile+2 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 42 de zile+28 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 6,81%−10,38 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 11%−2,28 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 9,09×+1,56 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,15× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 16,09%−31,53 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 12,18%−29,33 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 75,68%−11,49 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 175.392 lei−26.797 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,79×−0,63 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 5,11×+0,91 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 71 de zile−16 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 8,39%−13,22 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 97 din 1.009 firme active cu bilanț depus (CAEN 1392)
Vechime relativămai veche decât 81% dintre cele 1.875 de firme active din sector
SectorCAEN 1392 · Fabricarea de articole confecționate din textile (excluzând îmbrăcămintea și lenjeria de corp) →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)37
Valoare totală (2024–2026)63.161 lei

Cumpărători: COMPANIA DE TRANSPORT PUBLIC SA Arad, Comuna Ion Creanga (PRIMARIA COMUNA ION CREANGA), ȘCOALA GIMNAZIALĂ ” EMIL DRĂGAN ” UNGHENI

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru L.C.A. AUTOMOTIVE SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți L.C.A. AUTOMOTIVE SRL? Pune sigiliul pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Despre firmă

L.C.A. AUTOMOTIVE SRL, cu sediul în Mun. Arad, are codul unic de înregistrare (CUI) 17291567, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2005000388022. Firma a fost înființată la data de 28 februarie 2005 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea de articole confecționate din textile (excluzând îmbrăcămintea și lenjeria de corp) (CAEN 1392).

La ultima verificare, L.C.A. AUTOMOTIVE SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 2.455.487 lei și un rezultat net de 167.323 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 26 octombrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Întrebări frecvente

Ce verdict are L.C.A. AUTOMOTIVE SRL?

L.C.A. AUTOMOTIVE SRL (CUI 17291567) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 26 octombrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă L.C.A. AUTOMOTIVE SRL în sectorul său?

L.C.A. AUTOMOTIVE SRL ocupă locul 97 din 1.009 firme active cu bilanț depus în CAEN 1392 (Fabricarea de articole confecționate din textile (excluzând îmbrăcămintea și lenjeria de corp)), după cifra de afaceri.

Cât de veche este L.C.A. AUTOMOTIVE SRL față de firmele din același domeniu?

L.C.A. AUTOMOTIVE SRL este mai veche decât 81% dintre cele 1.875 de firme active cu CAEN 1392.

Este L.C.A. AUTOMOTIVE SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare L.C.A. AUTOMOTIVE SRL (CUI 17291567) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este L.C.A. AUTOMOTIVE SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, L.C.A. AUTOMOTIVE SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în L.C.A. AUTOMOTIVE SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru L.C.A. AUTOMOTIVE SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este L.C.A. AUTOMOTIVE SRL plătitoare de TVA?

Da, L.C.A. AUTOMOTIVE SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a L.C.A. AUTOMOTIVE SRL?

În anul 2025, L.C.A. AUTOMOTIVE SRL a raportat o cifră de afaceri de 2.455.487 lei și un număr mediu de 14 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu L.C.A. AUTOMOTIVE SRL?

Firmoscop analizează L.C.A. AUTOMOTIVE SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Arad

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Fă lista în Excel

Firmele active cu codul CAEN 1392 din Arad, cele mai mari întâi, până la 500 de firme într-un fișier. Lista se deschide în cont și costă 1 credit la 25 de firme; din fișierul Excel, primele 50 de firme sunt gratuite. Contul e gratuit și are 10 credite pe lună.

Mergi mai departe

Firme din Arad

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 26 octombrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.