Sari la conținut
FirmoscopFirmeHunedoara › RALSOR SRL

RALSOR SRL

Înființată în 2005 · 21 ani vechime · Orş. Petrila
CUI 17301776 · J20/379/2005
Fără probleme găsite Re-verificat · 31 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire RALSOR SRL
Cod fiscal (CIF) RO17301776
Nr. Reg. Comerțului J20/379/2005
Sediu social Str. APEDUCTULUI nr. 10, Orş. Petrila, jud. HUNEDOARA, 335800
Telefon 0723068924

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 31 august 2026.

Reprezentanți

ERSEN GRISELDA ARABELA · administratorGÎRZ SORIN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 01.03.2005
CAEN4334 · Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 31 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 31 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 31 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 31 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 31 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 31 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută RALSOR SRL după CUI 17301776 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 85/100
Cifră de afaceri 2024
4.274.151 lei
-9.0% vs 2023
Profit net 2024
-92.407 lei
-941.0% vs 2023

Bonitate financiară

Marjă netă-2.2%
Față de sectorpeste 29% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 29.914 de firme din Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun care au depus bilanț pe 2024; mediana sectorului: 2,0%.

Mărime față de sector13 angajați · peste 96% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 28.623 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2024.

Datorii / capital1.1×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2012: 499.113 lei20122013: 1.052.941 lei20132014: 1.803.796 lei20142015: 2.406.087 lei20152016: 3.773.167 lei20162017: 4.513.253 lei20172018: 3.445.110 lei20182019: 2.566.077 lei20192020: 3.011.665 lei20202022: 4.127.915 lei20222023: 4.677.301 lei20232024: 4.274.151 lei2024
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2024 4.274.151 lei -92.407 lei 13
2023 4.677.301 lei 10.988 lei 14
2022 4.127.915 lei 31.050 lei 14
2020 3.011.665 lei 21.060 lei 16
2019 2.566.077 lei 5.988 lei 17
2018 3.445.110 lei 13.808 lei 19
2017 4.513.253 lei 152.339 lei 21
2016 3.773.167 lei 120.735 lei
2015 2.406.087 lei 86.391 lei 15
2014 1.803.796 lei 16.404 lei 14
2013 1.052.941 lei -58.811 lei 14
2012 499.113 lei -86.375 lei 10
2011 339.129 lei -44.989 lei 5
2010 257.340 lei -14.543 lei 3
2009 120.227 lei -26.386 lei 2
2008 109.884 lei -16.773 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 16 ani (2008–2024). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2024, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 19 zile−37 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 2 zile creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -2,16%−2,39 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 53,48%−17,59 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,87×+0,46 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 1,15×−1,31 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -46,7%−50,49 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -21,72%−22,82 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 46,52%+17,59 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 328.781 lei−5.312 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 10,05×+5,39 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 32,74×+24,87 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 11 zile−35 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -2,11%−2,4 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

9,3%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 544 din 5.862 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2024. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,7% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 35 din 2.005 firme active cu bilanț depus (CAEN 4334)
Vechime relativămai veche decât 94% dintre cele 5.371 firme active din sector
SectorCAEN 4334 · Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru RALSOR SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți RALSOR SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru RALSOR SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

RALSOR SRL, cu sediul în Orş. Petrila, are codul unic de înregistrare (CUI) 17301776, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J20/379/2005. Firma a fost înființată la data de 2 martie 2005 și are ca obiect principal de activitate Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri (CAEN 4334).

La ultima verificare, RALSOR SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2024 a raportat o cifră de afaceri de 4.274.151 lei și un rezultat net de -92.407 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 31 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are RALSOR SRL?

RALSOR SRL (CUI 17301776) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 31 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă RALSOR SRL în sectorul său?

RALSOR SRL ocupă locul 35 din 2.005 firme active cu bilanț depus în CAEN 4334 (Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri), după cifra de afaceri.

Cât de veche este RALSOR SRL față de firmele din același domeniu?

RALSOR SRL este mai veche decât 94% dintre cele 5.371 firme active cu CAEN 4334.

Este RALSOR SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare RALSOR SRL (CUI 17301776) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este RALSOR SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, RALSOR SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în RALSOR SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru RALSOR SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este RALSOR SRL plătitoare de TVA?

Da, RALSOR SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a RALSOR SRL?

În anul 2024, RALSOR SRL a raportat o cifră de afaceri de 4.274.151 lei și un număr mediu de 13 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu RALSOR SRL?

Firmoscop analizează RALSOR SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Hunedoara

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Hunedoara

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 31 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.